WIM HOFMAN Ouder worden ZEELAND 13 Ouder worden is verliezen. Dat besef je al als je nog jong bent en je eerste tand kwijt raakt, of als je broer of zus het huis uit gaat en je ouders zeggen: het werd tijd. Of als er een klasgenoot verhuist naar een ver land dat je niet kent en waarvan je vermoedt dat je daar nooit zult ko men en dat je hem dus nooit meer zult zien. van de familie sterft. Je hoort het, maar je gaat toch lekker naar het strand. Het is zomer, je neemt een bal mee en Engelse drop. De bal drijft weg. Aflandige wind. Het snoep raakt op. met zijn motor, een Peugeot. Hij was, van ergens vandaan op weg naar huis. Het regende. Niemand was erbij. Hij was jonger dan jij. verdwenen, langzaam vergeten. Weg- gewaaid als de lentebloesems steeds meer mensen die je kent: 'Die gaan het hoekje om', zo noemen ze dat wel, maar dat is leuk proberen te doen. honderd procent meer, als je dat al ooit was. Je raakt meer en meer kwijt, tanden, haar, gezichtsvermogen, kracht, dromen die je vroeger had. Je vergeet veel. Vrienden verdwijnen, bekenden. Mensen die je dierbaar zijn, verliezen zich soms in zichzelf en hun bewustzijn lijkt steeds meer naar bin nen te kruipen als een slak in zijn huis. Ze groeten gaat soms haast niet meer, ze weten niet meer wat je zegt. Immens treurig is dat. is dat je alles en iedereen verliest, maar op de duur vind je het mis schien welletjes en houd je het voor gezien BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Bilal Met walging wordt gereageerd op de zogenaamd leuke grap die Bilal (kende u hem ook niet) samen met een 'bro' uithaalde met een 12-jarige jongen (krant 25 maart). Gelukkig hebben diverse media al afscheid van hem geno men en naar ik hoop zal ook de rechter hem straffen. Dat mag van mij inhouden dat hij de jongen de beloofde 17.000 euro betaalt en daarnaast een aantal scholen moet bezoeken om kinderen uit te leg gen hoe zij aan dit soort strafbare ongein het hoofd moeten bieden. Edward Mosmans, Lewedorp Pontje De provincie Zeeland is waterrijk en heeft talrijke verkeersvoorzie- ningen nodig om de bereikbaar heid en ook de verkeersveiligheid te waarborgen, waaronder tun nels, bruggen en veerdiensten. Het beheer van deze voorzienin gen kost geld, ook het pontje van Sluiskil (krant 20 maart). Gezien het geringe bedrag dat wordt ge vraagd aan het provinciaal bestuur (sommige voorzieningen kosten veel meer, zoals de veerdienst Vlissingen- Breskens) is het onbe grijpelijk dat men geen bijdrage wil leveren aan deze noodzake lijke fietsvoorziening. In het nog op te stellen fietsenplan van 160 a 180 miljoen zou het opnemen van het pontje Sluiskil een kleinigheid zijn. De oplossing is niet zo moei lijk. Wees niet krenterig, de Stich ting Pont Sluiskil verdient het. A. Bastiaansen, Terneuzen Omtzigt In de krant van 25 maart staat een ontluisterend artikel over Pieter Omtzigt. Hij is een van de weinige Tweede Kamerleden die doet waar hij voor in de Kamer zit, namelijk het controleren van de regering. Dat komt natuurlijk slecht uit voor iemand van een regerings partij waar ze het liefst klapvee waarderen. De leiding van het CDA moet zich schamen en alles in het werk stellen om te zorgen dat de heer Omtzigt zich weer ge waardeerd voelt. Peter H. de Dreu, Driewegen Omtzigt (2) Je heet Pieter Omtzigt en je doet waarvoor je in de Tweede Kamer zit. Je raakt overwerkt door alle te genwerking. En vervolgens hoor je via de media dat de 'verkenners' voor een nieuw kabinet je naam 'misbruiken' door te stellen: func tie elders. Rutte en Van Ark (VVD) willen het achteloos achter zich laten. Op zo'n moment moet je achterdochtig worden. Blijkbaar is het niet de bedoeling dat ie mand controleert wat het kabinet doet. Omtzigt kreeg meer dan 320.000 voorkeursstemmen en zo iemand wil men weren uit de po litiek? Vergelijkingen met het refe rendum over Europa dringen zich op. Er werd nee gestemd, maar de politieke elite vond dat ze toch voor moesten zijn. En dan nog snappen ze niet dat een groot deel van Nederland hen niet meer ver trouwt. A. de Waele, Koewacht Omtzigt (3) Het bestuurlijk gedrag van deze man is niet onbesproken. Het Bu reau Integriteit Nederlandse Ge meenten stelde in 2009 vast dat hij, bij de verwikkelingen rond zijn Bulgaarse villa, en de daaraan gekoppelde projectontwikkelaar en plaatselijke politici, onhandig en onverstandig, maar niet in strijd met de wet gehandeld had. Toch trad hij af als burgemeester. De wachtgeldregeling gaf gedoe. Dit is de man die Omtzigt de maat neemt (krant 29 maart) en loyali teit aan de leider verwijt. Ik had op Omtzigt willen stemmen maar dan had ik ook op het CDA, één van de 'eerlijke bestuurpartijen' gevuld met ritselaars, moeten stemmen. Dit ging me te ver. Toch chapeau voor alle CDA-aanhan- gers die Omtzigt gesteund hebben met hun voorkeurstem. Die loyaal waren aan de man die staat voor de grondbeginselen van zijn en hun partij. J. W. Minderhout, Vlissingen Asielzoekers Daar zit je dan de krant te lezen, na een rondje fietsen over Noord- Beveland. Onderweg fietste ik van vakantiepark naar vakantiepark, afgewisseld met kleine dorpjes. Het is een lust voor het oog, te zien hoe goed wij omgaan met de behoefte aan tijdelijke woon ruimte voor binnen- en buiten landers. Grote parken, aangelegd door Roompot en consorten. Ge zien de luxueuze situatie is het ietwat vreemd dat een opvanglo- catie voor maximaal 470 tijdelijke buitenlanders bij een dorp al gauw te groot is (krant 27 maart). Dat staat niet in verhouding met de grootste kern van ongeveer 2000 inwoners. Dus diverse par ken vol met elk 2000 gezellig va kantievierende mensen kan nog net, maar vluchtelingen uit oor logsgebieden opvang bieden gaat helaas net niet. Raar land, dat Noord-Beveland waar commerci ële belangen vermoedelijk belang rijker zijn dan een christelijke ge meenschap vol naastenliefde. Abko Paauwe, Goes Containerschip j Met enige verontrusting heb ik de ontwikkelingen gevolgd van het enorme vastgelopen container schip in het Suezkanaal (krant 27 maart). Het gaat mij niet zozeer om de lading en de financiële en economische gevolgen. Die zijn na een paar uurtjes vastzitten al enorm. Op onze 'bochtige' Wes- terschelde kan zoiets ook gebeu ren. De oorzaak van de stranding in het Suezkanaal was een harde wind. Die hebben wij hier ook vaak. Nog niet zo lang geleden liep er een grote vast in het Nauw van Bath. Er zijn grenzen aan groot, groter, groots. Het zijn niet alleen de seksspeeltjes, maar ook de ge vaarlijke stoffen die op zulke sche pen vervoerd worden. En nu maar wachten tot er hier eentje Rinus Kole, Vlissingen Lubach Dat Arjan (krant 28 maart) zich al laat gebruiken voor de staatspro- paganda op de NPO is niet zo gek, zijn producent is immers de part ner van jonkvrouwe Ollongren! De wind waait in Hilversum altijd uit dezelfde (linkse) hoek. Simon Tom, Zoutelande vrijdag 2 april 2021 GO De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator Soms besef je het amper als iemand Een oude schoolvriend verongelukt En o ja, je eerste grote liefde, plots Als je ouder wordt verdwijnen er Je wordt ouder. Oud. Je bent geen Ik kan moeilijk zeggen dat het goed Pieter Omtzigt tijdens de installatie van de nieuwe Tweede Kamer. foto robert meerding

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41