Huurappartementen voor alleenstaanden in Vlissingse Scheldewijk 'Een groen schoolplein is veel leuker dan alleen maar tegels' Kom gezellig een half uur winkelen op afspraak! 6 De Wegwijzer doet laatste poging voor terras www.groenrijkmiddelburg.nl In 2004 kreeg De Wegwijzer al geen toestemming voor een terras achter het theater, en tien jaar later volgde weer een afwijzing. In 2020 mislukten zelfs drie pogingen - in clusief een verzoek voor een tijde lijk terras. In januari van dit jaar ontving Schop de laatste afwijzing. Vrees voor overlast De argumenten voor de gemeente om geen terras toe te staan, zijn al die jaren nooit veranderd. Formeel mag het terras er ook niet zijn, maar de gemeente kan een uitzon dering maken. Dat gebeurt echter niet, omdat een omwonende daar uit vrees voor overlast bezwaar te gen heeft. ,,Op verzoek van het college heb ik nogmaals gesproken met omwo nenden. Twee hebben geen be zwaar tegen een terras, een ander heeft bezwaar tegen een terras op zondag en weer een ander heeft in- De argumenten van de gemeente zijn nooit veranderd derdaad bezwaar vanwege moge lijke overlast. Maar het vreemde is dat wij wel een beeldentuin achter het theater mogen hebben, waar mensen naartoe komen en rondkij ken. Alleen mogen we daar geen koffie en een broodje serveren", re ageert Schop. ,,Dat is toch belache lijk?" Ondanks de eerdere teleurstel lingen heeft Schop toch nog een keer bezwaar aangetekend tegen deze laatste afwijzing. Die zaak dient vermoedelijk op 20 mei bij de commissie bezwaarschriften. De afloop daarvan is voor de verdere toekomst van De Wegwijzer van belang. Maar ook voor de korte ter mijn. Theater dicht Schop maakte vorig jaar namelijk ook duidelijk dat een terras zeker in deze coronatijd een belangrijke bron van inkomsten is, nu het thea ter zelf volledig gesloten moet blij ven. De Wegwijzer moest zelfs dicht blijven toen theaters maxi maal dertig mensen mochten bin nenlaten, omdat het te klein is om zo veel mensen op anderhalve me ter afstand binnen te laten. ,,Alle inkomsten die we kunnen krijgen zijn welkom", herhaalt Schop. ,,Want alle kosten lopen in tussen gewoon door." De Wegwijzer heeft daarom ook financieel steun gezocht bij de ge meente Middelburg. ,,Die heeft geld gekregen van het Rijk voor steun aan de culturele sector. We hebben een aanvraag ingediend, maar horen eind april pas of die wordt toegekend en hoeveel we dan krijgen." De tachtig appartementen waar uit De Dempo bestaat, zijn be doeld voor een- en tweepersoons huishoudens, meldde directeur bestuurder Jan Leo van Deemter van L'Escaut. Hij en wethouder Sem Stroosnijder van Vlissingen zetten gisteren de eerste stap voor de bouw van de appartementen door hun handtekeningen te zet ten onder het koopcontract voor de benodigde grond. Levensloopbestendig Stroosnijder herinnerde de corpo ratiedirecteur eraan dat L'Escaut na bouw van De Dempo meer dan de helft van het beloofde contin gent huurhuizen in de Schelde- wijk heeft gebouwd. Bewoners van twee dozijn huurwoningen in De Hofjes krijgen nog deze maand hun sleutels. Het duurt nog wel drie tot vijf jaar voor er nog meer sociale huurwoningen worden gebouwd, verwacht Van Deemter. Onder de nieuwe huurhuizen die na 2023 worden gebouwd, zijn in elk geval een behoorlijk aantal le- vensloopbestendige woningen. Met de aankoop van de grond kunnen de voorbereidingen voor het appartementencomplex be ginnen, meldde projectleider Olaf Cornelius van L'Escaut. De aanbe steding kan de deur uit, zodat de woningbouwvereniging tegen de zomer een bouwer kan kiezen en L'Escaut zal begin volgend jaar startsein geven voor de bouw alle benodigde procedures in gang kan zetten. De eerste paal van het appartementencomplex, dat met drie tot vijf bouwlagen niet ver boven een appartementenge bouw aan de Van Dishoeckstraat zal uitsteken, moet dan binnen een jaar de grond in kunnen. Emile Calon Veere Met behulp van subsidies, steun van de ouders en eigen acties van de kinderen is er voldoende geld verzameld om het schoolplein een Een groen plein biedt kansen om de gezondheid en leerprestaties van kinderen te verbeteren veel groenere uitstraling te geven. Er staan nu overal planten, er is een klein bosje en een groene chillhoek. Volgens directeur Ruud van Leerzem heeft een groen school- plein een positief effect op de ont wikkeling van de kinderen en is het ook veel leuker voor de leer krachten. Een groen plein biedt kansen om de gezondheid en leerpresta ties van kinderen te verbeteren. Het heeft impact op de sociale, emotionele en motorische ont wikkeling van kinderen én heeft een positief effect op de vitaliteit van leerkrachten, zo blijkt uit Zeeuws onderzoek. Van der Zwaag riep bij de ope ning de leerlingen wel op om het groene schoolplein goed te onder houden. ,,Groen heeft aandacht nodig." Maak snel en eenvoudig een afspraak op GroenRijk Middelburg vrijdag 2 april 2021 'Als dit ook mislukt, houdt het echt op' Zelfs na vijf keer vragen mag theater De Wegwijzer in Nieuw en Sint Joosland geen terras op zetten. ,,Superteleurstellend", vindt eigenaar Arnout Schop. Toch doet hij nog één laatste po ging de gemeente Middelburg op andere gedachten te bren gen. ,,Maar als dat ook mislukt, houdt het wel op." Maurits Sep Nieuw- en Sint Joosland Het duurt nog wel 2,5 jaar, maar na de zomer van 2023 komen ook alleenstaanden in aanmerking voor een sociale huurwoning in de Vlissingse Scheldewijk. Woonservice L'Escaut geeft begin volgend jaar het startsein voor de bouw van appartementencomplex De Dempo. René Hoonhorst Vlissingen M Myrte Gi- deonse en burgemees ter Rob van der Zwaag openen het groene schoolplein. FOTO LEX DE MEESTER Myrte Gideonse vindt een groen schoolplein veel leuker dan één met alleen maar ste nen tegels. De 10-jarige leerling van basisschool De Magdalon in Veere zei dat gisteren nadat ze samen met burgemeester Rob van der Zwaag het groene schoolplein officieel had ge opend. Mortiereboulevard 2 0118-470400 groenrijkmiddelburg.nl Ma. t/m vr. 09.00 -18.00 uur Za. 09.00 -17.00 Zo. 12.00 -17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34