II II 5 PASEN TOERISTEN Pasen is voor veel Duitsers onlosmakelijk verbonden met een uitstapje naar Zeeland. Door corona zullen er ook dit jaar aanzienlijk minder komen. Toch is er een groep die zich niet laat weerhouden door corona-angst en -maatregelen om paasvakantie in Zeeland te vieren. komen vindt Jan 'ook best, als ze zich maar aan de regels houden'. Piet Gabriëlse komt net aange fietst vanuit Westkapelle. In zijn eigen dorp ziet hij hoe bijvoor beeld de souvenirwinkeltjes lijden onder de lockdown. ,,Dat is een hard gelag. Toeristen zijn welkom, hoor. Ik snap het wel hoor. Wat is er nou lekkerder dan er even tus senuit te zijn. En als die mensen hier een vakantiehuisje huren. Waarom niet?" Hij maakt zich meer zorgen om het vaccinatie tempo. ,,Ik ben 66 jaar en zit met smart te wachten op een prik. Ik zou graag vrijwilligerswerk gaan doen, maar daar begin ik pas aan als ik gevaccineerd ben." Wie vanuit het buitenland naar Nederland reist, krijgt het drin gend advies 10 dagen in quaran taine te gaan of zich na 5 dagen te laten testen. Een negatieve test heft dan de quarantaine op. Coronacoaches en informatie borden zullen inwoners en toeristen herinneren aan de regels. Vol gens Jan Lonink, voorzitter van de Veiligheidsregio Zeeland, is daar bij vooral aan dacht voor de take-aways. Men sen wordt ge vraagd hun bestel ling niet naast de take away op te drinken of te eten, maar elders. Anderhalve me ter afstand houden blijft het be langrijkst. Walcherse kust, leert een rond gang door Domburg. Of een toe rist nu uit Almere of Aken komt, maakt de inwoners die we spraken weinig uit. Herman van Berendonk ziet vanuit zijn ooghoek dat een groepje vrouwen zijn modezaak Palazzo Domburg wil binnenwan delen. Hij loopt snel naar ze toe. ,,Heeft u een afspraak gemaakt?" De vier Nederlandse dames reage ren verontwaardigd. Hoezo af spraak? Mopperend maken ze rechtsomkeer. „Dat zul je bij Duitsers niet gauw zien", zegt Van Be rendonk. „Die zijn over het algemeen uitstekend op de hoogte van de re gels. Er was hier net een Duitse mevrouw met een tweede wo ning in Domburg. Haar gezin was na aankomst keurig vijf dagen in quarantaine gegaan en daarna had iedereen zich laten testen." Domburger Ronald Caljouw is voor zijn werk op geen enkele ma nier afhankelijk van het toerisme. ,,De Duitsers zijn geadviseerd niet naar het buitenland te gaan. Maar voor mij maakt het niet uit of toe risten uit Nederland of Duitsland komen. ,,Het belangrijkste is dat mensen zich aan de coronaregels houden." Bij de Albert Heijn doet een Domburgse haar boodschappen in de fietstas. Ze heeft een beetje haast, want ze heeft wat diepvries artikelen bij zich. Ze heeft geen moeite met de komst van buiten landse toeristen. ,,We zijn er rijk mee geworden", zegt ze met een knipoog. Zelf mijdt ze drukte. ,,Het is ieders eigen verantwoor ding. Met de paasdagen ga ik niet naar de supermarkt, niet eens naar het strand." Ze wil niet met haar naam of foto in de krant. ,,Als ik in de jaren vóór corona reden rond de paasdagen in de dorpen aan de kust meer au to's met een Duitse kente kenplaat rond dan Neder landse. Nu vallen de wit- zwarte kentekenplaten op tussen de geel-zwarte. Duitse toeristen zijn zeker te vinden aan de Zeeuwse kust, ondanks de oproep van hun eigen regering tot een Paaspauze en thuis te blij ven. Bij de take-aways in Domburg hoor je regelmatig 'ein Kaf fee bitte'. Wie zich verant woord gedraagt is welkom aan de Het belangrijkste is dat mensen zich aan de coronaregels houden nou wat jonger was geweest", lacht ze. Het echtpaar Jan en Adriana Meulmeester uit Serooskerke doet een rondje op de fiets. „Tsja, de middenstand wil natuur lijk ook wat verdienen." Dat er naast Neder landers ook Duitsers Als die mensen hier een vakantiehuisje huren. Waarom niet? vrijdag 2 april 2021 GO Jan en Adriana Meulmees- ter doen een rondje op de fiets. ,,De middenstand wil na tuurlijk ook wat verdienen." FOTO'S LEX DE MEESTER Nederlander of Duitser, wie zich gedraagt is welkom in Zeeland Duitse toeristen aan de Walcherse kust. Theo Giele Domburg -Ronald Caljouw -Piet Gabriëlse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33