Wethouder: 'Uitspraak over Intervence was fout' ZEELAND 3 BIJ ZEIL EN WIEL IN SEROOSKERKE A Voor hij de weg op gaat, contro leert Wim van den Enden (86) nog even zijn caravan. ,,We wonen in Breda, maar de meeste tijd blijven we op de minicamping in Grijps- kerke." ,,Vanaf nu zijn mijn vrouw en ik tot eind september hier in Zeeland. We zijn speciaal naar een apparte ment verhuisd. We trekken de deur achter ons dicht, hebben geen tuin, geen levende planten in huis en de post wordt verzorgd." De Van den Endes voelen zich de koning te rijk en zijn maar wat blij dat ze de caravan kunnen ophalen. ,,Vroeger gingen we veel naar het buitenland. Dan stonden we alleen in het voor- of naseizoen in Zee land. Nu zitten we hier het hele jaar." Een potje memory Rob, Charlotte, Frans en Wim wa ren gisteren niet de enigen die hun caravan ophalen uit de stalling Zeil en Wiel. ,,Al is het minder druk dan voor corona, omdat veel Duitsers niet komen", vertelt Yvonne Bruins. Wie in de buurt woont, stalt de caravan vaak voor het hele jaar, vertelt haar man Jan Hendrik. ,,Zij pikken de caravan alleen op voor de vakantie of een weekendje weg." Dat kunnen ze doen wanneer ze willen, want ze hebben een pasje van de slagboom en een sleutel van de kasdeur. De caravans die nu worden opgehaald, staan hier vaak alleen in de winter, vertelt Yvonne. ,,Die mensen komen op afspraak. Wij zetten de caravan alvast buiten klaar." Ja, een hele logistieke opera tie. ,,Waar welke caravan staat zit al lemaal in mijn hoofd." Ja, echt, beaamt Jan Hendrik. ,,Als wij in Frankrijk zijn en er belt ie mand die zijn caravan wil ophalen, zegt ze: rij het terrein op, aan het eind links, vierde caravan aan de linkerkant." Voor wie niet wil of kan, brengen Yvonne en Jan Hendrik de caravans zelf naar de campings. ,,Voor ons is het een gezellige tijd. Mensen zijn blij dat ze weer op vakantie kun nen. Voor ons voelt het als de start van een nieuw seizoen. Zodra de caravans uit de winterstalling gaan, zeggen we: het begint weer. Die verklaring kwam na afloop van een bijeenkomst van de Bestuurs commissie Jeugd, waarin alle der tien Zeeuwse wethouders zitten die over de jeugdzorg gaan. Doorn moest zich daarin verantwoorden voor haar uitspraken. Zij erkende naderhand dat zij 'een aantal woor den' had uitgesproken 'die zeer on gelukkig gekozen waren'. Zorgen over leegloop De Bestuurscommissie trok enkele weken geleden aan de bel bij de In spectie Gezondheidszorg en Jeugd. De wethouders maakten zich zor gen, omdat een aanzienlijk deel van de medewerkers is vertrokken, ge zien de onzekere toekomst van de organisatie. Door deze 'leegloop' kan de zorg voor de betrokken ge zinnen en kinderen in de knel ko men, vreesden de wethouders. De inspectie sprak tegen dat de zorg in het geding was. Bovendien wees de hoofdinspecteur er - in niet mis te verstane bewoordingen - op dat de gemeenten niet bij haar moeten aankloppen als ze denken dat er dingen niet goed gaan, maar dat ze rechtstreeks met Intervence moeten praten. Er was wél contact hierover tussen de Bestuurscommissie en Intervence In de Middelburgse raadscom missie maatschappelijke zaken zei Doorn woensdag dat met de brief bewust 'een politiek spel' is ge speeld. De relatie met de inspectie is bekoeld, nadat die in februari een streep zette door de plannen van de Zeeuwse gemeenten om Inter- vence op te doeken. Daardoor zijn ze nu gedwongen te kijken of de or ganisatie kan worden overgeno men door J eugdbescherming West. ,,Maar onze zorgen waren wel op recht", zei Doorn woensdag. Ook nam zij afstand van de wijze waarop de wethouders zijn omge gaan met Intervence, door niet eerst bij de organisatie na te vragen of er problemen waren en hoe ern stig die waren. ,,Dat is inderdaad een tekortkoming van de Bestuurs commissie." Die woorden moest zij gisteren terugnemen. ,,Dat was niet correct. Er is hierover wél contact geweest tussen de Bestuurscom missie en Intervence." Intervence heeft van de Zeeuwse gemeenten inmiddels de ruimte gekregen om de personeelsbezet ting op orde te brengen. Tot op luchting van de organisatie. ,,Wij zijn blij dat het besluit is genomen dat Intervence per direct de moge lijkheid krijgt nieuwe gezinsmana gers te gaan werven en gezinsma nagers met een tijdelijk contract te behouden, door hen een vast con tract aan te bieden." Nieuwe zaken Door het teruggelopen aantal me dewerkers kan Intervence naar ei gen geen nieuwe zaken meer aan nemen. ,,Maar het genomen besluit geeft ons de mogelijkheid dit op korte termijn wel weer te gaan doen." W®mW vrijdag 2 april 2021 Kijk op pzc.nl/video en gaan: 'We mogen weer!' Yvonne en Jan Hen drik Bruins, eigenaren van caravanstalling Zeil en Wiel in Serooskerke. De Middelburgse wethouder Carla Doorn is gisteren terugge floten voor haar uitspraken over Intervence. Zij had woensdag gezegd dat de Zeeuwse ge meenten bewust een 'politiek spel' speelden rond de jeugd zorgorganisatie. „Woorden waar ik nu nadrukkelijk afstand van neem", liet zij gisteravond in een schriftelijke verklaring weten. Rolf Bosboom Middelburg -Carla Doorn, wethouder Frans Wijnhoven en Charlotte Spiro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31