s? De roast van Rutte Terneuzense dealer krijgt 16 maanden cel Nog 10 besmettingen in verpleeghuizen Naaien 2 CARAVAN UIT DE STALLING DRUKTE Commentaar Als minister-president lukte het Mark Rutte tot voor kort altijd om iemand tussen hem en een probleem te schui ven. Het politieke kerkhof van het Binnenhof ligt vol ge sneuvelde ministers en staatssecretarissen. Maar het Kamerlid Rutte had gisteren geen menselijk schild om zich achter te ver schuilen toen hij als onderhandelaar van de VVD onder vuur lag. Rutte beriep zich in het debat over Omtzigt-gate weer maar eens op zijn haperende geheugen. De Tweede Kamer geloofde hem niet. Wat is nu precies gezegd door wie en wanneer en met welke bedoeling? ,,Er is een patroon van vergeetachtig heid", zei D66-Kamerlid (en collega-minister) Sigrid Kaag. Het vertrouwen in de Rutte is weg. Buiten de VVD was er geen partij die nog zin heeft om zich aan Rutte te binden. De roast van Rutte de ritselaar was compleet. Lange politieke carrières eindigen zelden door grote affai res. Onder Rutte's premierschap werden tienduizenden Neder landers ten onrechte als fraudeurs door de Belastingdienst vervolgd en kapot gemaakt. Dit 'ongekende onrecht', dat mede door Pieter Omtzigt aan het licht kwam, was geen reden voor Rutte om het veld te ruimen. Het aftreden van zijn kabinet was niet meer dan een formaliteit. Dat hij door een al dan niet ter loopse opmerking over dezelfde Omtzigt politiek in levensge vaar kwam, zegt ook wel iets over politieke moraal in Den Haag. Het politieke kerkhof van het Binnenhof ligt vol gesneuvelde ministers en staatssecretarissen El H. werd ervan verdacht elf maan den - van begin januari tot en met begin december 2020 - te hebben gehandeld in harddrugs. Bij zijn aanhouding op 8 december door de politie bleek hij 29 gram cocaïne, 34 gram heroïne, 39 gram fenacetine en drie mobiele telefoons bij zich te hebben. Fenacetine lijkt sterk op cocaïne en wordt gebruikt als ver snijdingsmiddel. Het was oor- ALMANAK De oma van Julia (8) uit Tholen is gek op naaien. Dus maakt ze ook al jaren het ene na het an dere kledingstuk voor haar kleindochter. Toen ze nog heel klein was, trok het meisje die jurkjes en andere kledingstukken zonder morren aan, maar nu ze een ei- spronkelijk een pijnstiller, maar veroorzaakt nierschade. El H. kreeg de nodige aandacht naar aanleiding van diverse tips. Uit diverse observaties bleek dat El H. dealde vanuit een woning aan zo- Bij zijn aanhouding had hij cocaïne, heroïne, fenacetine en drie mobiele telefoons op zak wel de Erasmusstraat als de Donze Visserstraat en had daar - volgens verklaringen - een dagtaak aan. El H. ontving de order en de 41- jarige P. H. uit Terneuzen zorgde voor de aflevering. H. zal zich later nog moeten verantwoorden. gen smaak begint te krijgen, vindt ze lang niet alles meer mooi wat oma maakt. Maar ja, zeg dat eens in haar gezicht. Julia deed het iets tactvoller: ,,Zeg, oma, misschien kun je eens wat vaker iets voor mijn broertje naaien.'' Corporatie vindt kopervoor pand aan Stationspark Terneuzenaar geeft wielermagazine uit Yerseke Motorrijder raakt gewond bij ongeluk Boenk. De 6,5 meter lange Hobby hangt weer achter de Volvo. ,,Een heerlijk geluid", vindt Rob. Hij heeft er zin in. ,,1 april is voor ons een magische datum. De camping is open: we mogen weer!" Maandenlang heeft hij hiernaar verlangd. Net als Charlotte, Frans, Wim en de vele anderen die gisteren hun caravan uit de stalling haalden. ,,Nog een klein stukje...Hooooh!", schreeuwt Rob van der Vlerk. Zijn zoon Matthijs heeft net zijn spier ballen laten zien. Samen met zijn vader hangt hij de Hobby aan de trekhaak van de Volvo XC70. Neus- wiel opdraaien, stekker erin, lam pen controleren... ,,We staan te springen om weer naar de camping te gaan." Nee, ver hoeven ze niet te rijden. ,,Een kilometer of zeven, naar Grijpskerke", vertelt Rob. ,,Daar staan we al jaren; een prachtige stek." Samen met Matthijs ging hij 's ochtends vroeg van huis. ,,Van- daag begint het opbouwen." Stap 1 is gezet: de caravan is uit de stalling Zeil en Wiel in Serooskerke. Ja, Rob is zielsgelukkig. ,,Zo heer lijk dat we weer kunnen." De Hobby is voor de Van der Vlerks dan ook letterlijk hun tweede huis. ,,Alles zit er in, toilet en al. Nee, een douche niet. Nóg niet. We gaan kij ken of we een aansluiting voor een buiten-douche kunnen maken." De caravan blijft het hele jaar door op de camping staan. ,,Alleen voor het werk gaan we terug naar huis in Breda. Ik werk bij de Makro, groot handel voor de horeca. Je snapt, een zware tijd. Elk weekend rijden we naar Zeeland; ons rustpunt en the place to be." Een trip naar het buitenland plannen Rob en zijn vrouw dit jaar niet. Te onzeker. ,,En we hebben hier alles, onze boot ligt hier ook op de stalling. Als het even kan, halen we die op, rij den we naar het Veerse Meer en komen pas terug als het brood en de koffie op is." Wanneer de caravan weer de stalling in gaat? ,,Zo laat mogelijk. Eind oktober of zo." Nieuwe auto, oude Kip Caravanstalling Zeil en Wiel is be paald geen kleintje. In twee kassen van 4000 en 6000 vierkante meter passen maar liefst 700 caravans. Charlotte Spiro (60) en Frans Wijn hoven (79) uit Middelburg haken in een van de kassen net hun Kip ach ter hun felblauwe Hyundai Kona. ,,De nieuwste auto en de oudste Kip", lacht Charlotte. ,,De caravan is al 31 jaar oud. We hebben hem helemaal zelf ge- pimpt. Van de grote zithoek hebben we bijvoorbeeld een vast bed ge maakt." Behendig rijdt Charlotte de auto achteruit. Samen koppelen ze de caravan aan. Dat hebben ze vaker gedaan, dat is wel duidelijk. ,,We mogen weer en we gaan ook gelijk", zegt Frans. ,,Eerst even de banden spanning controleren. Dan brengen we hem naar huis in Middelburg, maken we hem schoon, laden we hem in en dan gaan we morgen weg." Vijf weken lang staan ze op een camping in de buurt van Breda. ,,Waar we oorspronkelijk vandaan komen en waar drie van de vier kinderen wonen", vertelt Char lotte. ,,In de weekenden zitten we daar, doordeweeks hier. Later dit jaar gaan we op vakantie naar Dren the. Normaal gaan we naar Frank rijk, Spanje of Italië. Maar nu even niet." De besmettingen kwamen aan het licht in de gemeenten Goes (6 be woners), Tholen (2), Hulst (1) en Reimerswaal (1). De drie overlij- dens waren in de gemeenten Goes, Reimerswaal en Vlissingen. Angela Bras, woordvoerder namens de verpleeg- en verzorgingshuizen, zegt over de jongste cijfers: ,,Hoe- wel het rustiger lijkt, blijven we op onze hoede en passen we zorg vuldig alle voorzorgsmaatregelen toe." Sinds 1 oktober vorig jaar, toen de tweede coronagolf zich aandiende, zijn in totaal 545 Zeeuwse verplee ghuisbewoners positief getest op corona. Van hen zijn 130 mensen overleden en 399 zijn sindsdien hersteld. De cijfers zijn afkomstig van de samenwerkende zorgorga nisaties Allévo, Cederhof, Cedrah, Cleijenborch, Eilandzorg, Schutse Zorg Tholen, SVRZ, Ter Weel, WVO Zorg, ZorgSaam en Zorg- stroom. vrijdag 2 april 2021 De 35-jarige Terneuzenaar M. el H. uit Terneuzen is gisteren door de rechtbank in Middelburg ver oordeeld tot een gevangenis straf van 16 maanden waarvan 8 voorwaardelijk. Het Openbaar Ministerie had hem willen be straffen met 18 maanden waar van 6 voorwaardelijk. Ad Roos Middelburg Tip? redactie@pzc.nl GOES Een half jaar na de ver huizing lijkt woningcorpo ratie Beveland Wonen van z'n voormalige kan toorpand aan het Stati onspark in Goes af te zijn. Volgens een woord voerder is het pand aan het Stationspark onder voorbehoud verkocht aan een commerciële partij, die zich later zelf bekend zal maken. Beveland Wonen verhuisde naar een onderkomen aan de Livingstoneweg in Goes. Directe aanleiding daar voor vormde de fusie van RWS en R&B Wonen. Het oude pand van R&B Wonen in Heinkenszand werd eerder al verkocht. TERNEUZEN Hij is al mede-eigenaar van de populaire website wielerflits.nl, maar hij is nu ook met twee nieuwe partners een wielerma gazine begonnen, Ride Magazine. Martin van den Bosch (foto) uit Terneu zen slaat zijn vleugels uit. „Mensen willen tegen woordig vooral mooie achtergrondverhalen lezen", meent hij. ,,Het uit brengen van een eigen magazine is een langge koesterde droom van mij en mijn compagnon." Van den Bosch gelooft in het succes van het blad. De site wielerflits.nl is de meest bezochte wieler- website van Nederland en België. Zie pagina 14. Een motorrijder is gis terochtend gewond ge raakt bij een ongeluk bij Yerseke. Hij is naar het ziekenhuis gebracht. Het ongeval gebeurde net voor half tien op de Zanddijk, vlak bij de spoorovergang tussen de A58 en Yerseke. De motorrijder kwam in botsing met een bestel busje. De motorrijder is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Hij was wel bij bewust zijn. De automobilist heeft een verklaring afgelegd en kon toen weer verder rijden. Aanhaken Jeffrey Kutterink Serooskerke In de Zeeuwse verpleeg- en ver zorgingshuizen zijn de afgelo pen week tien nieuwe coronabe smettingen vastgesteld. Dat zijn er net zoveel als in de voor gaande week. Drie positief ge teste bewoners zijn overleden en zeventien hersteld. Theo Giele Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30