itteken Zeeland is voorbereid op droogteseizoen Goesenaar nu ook met cokesmokkel gelinkt in haven Vlissingen 2 OSCAR GARSCHAGEN be herrijzenis: RUTTE Column Het bloed uit de meswond boven mijn hartstreek sij pelde via buik en been mijn klomp in. ,,Lul, domme huf- ter, wat doe je nou'', schreeuwde ik hevig geschrokken tegen vriend P., die ook bleek wegtrok. Of hij echt stak óf ik in zijn opgeheven mes viel, weet ik niet meer precies als ik in deze krant de kop lees 'Schrikbarende toename van steekpartijen in Zeeland'. Het was in ieder geval een ont spoorde schermutseling tussen driftige, verveelde tieners, daar op die Veerse akker waar zij met scherpe messen het loof van ge rooide uien sneden. Heet was het, die zomerse namiddag in 1968. Chagerijnig waren we, vooral van dat juun snijden, een kloteklus, er ger dan suukerpeeën wieden. Ik moest wel, want een wederdienst aan een boer op wiens paard ik net de beker voor de beste ringrijder van Veere-Gapinge onder de acht tien jaar had gewonnen. Ik was, geloof ik, de enige deelnemer in die categorie. de Veerse dokter Oosterhoff was het bloeden al gestopt. Met een va derlijke geruststelling dat ik het geluk had gehad dat het mes was afgeketst op de ribben boven mijn hart, een tetanusinjectie in de arm en een grote pleister op de wond stond ik na tien minuten weer op straat. ,,Ach Osje, stel je niet aan, het is maar een kras'', zei mijn moeder laconiek, maar ik was mijn gevoel van jeugdige onkwetsbaar heid wel kwijt. Opeens was ik mij bewust van mijn sterfelijkheid. Het twee centimeter brede litte ken is sindsdien een permante herinnering aan hoe razendsnel een ruzie kan ontaarden. Zeker als velen, zoals toen ook al, een mes hebben. Een besef dat als journa list op bezoeken bij slachtoffers van steekpartijen alleen maar toe nam. Akelige wonden hoor, die steekwonden. Hommeles in kroe gen, kazernes of waar dan ook, ik ben de eerste die 'm peer. Mijn botte paeremes en mijn vlijm scherpe Xinjiangse schapenher- dersmes laat ik altijd thuis. Hoog uit neem ik een Opinelmesje mee, voor het schillen van een appeltje. Hommeles in kroeg, kazerne of waar dan ook, ik ben de eerste die 'm peer DE STELLING Vandaag: Mark Rutte heeft voor mij afgedaan Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters VEEL NEDERLANDERS KENNEN BETEKENIS 60EDE VRIJDAS NIET Man in de cel na mishandelen van zijn vriendin N57 richting kering weekendje dicht VLISSINGEN Politie vindt vuurwapen in woning Het droogteseizoen, dat samenvalt met het groeiseizoen, is gisteren officieel begonnen. Dat betekent dat het KNMI nauwkeurig bij houdt of er wel voldoende neerslag is. Als er meer water verdampt dan dat er valt, ontstaat er een neerslag tekort. De afgelopen drie jaren verliepen allemaal te droog. Vandaar dat met argusogen naar de komende maan den wordt gekeken. ,,Toch ken nen we nog weinig bijzonderhe den", zegt een woordvoerster van het waterschap. ,,We hebben de af gelopen periode gelukkig best wat neerslag gehad. Daardoor zijn de watervoorraden aangevuld en zit er nog vocht in de grond." Ook is het inmiddels gewoonte geworden om het waterpeil in de wintermaanden hoger te houden dan voorheen. ,,Daardoor is er nu voldoende voorraad. De gemalen draaien ook nog. Zolang er regel matig wat neerslag blijft vallen, zou het een rustig voorjaar kunnen worden." Buffertje opgebouwd In elk geval is er een buffertje opge bouwd. Bovendien wordt er voor volgende week dagelijks neerslag voorspeld. ,,Dat zou gunstig zijn. Maar als je kijkt naar de groei van de gewassen, dan is vooral de maand mei cruciaal." Landelijk is er nu sprake van een neerslagoverschot van gemiddeld 56 millimeter. Dat is wel minder dan voorheen. In Limburg is er nu al een neerslagtekort. ,,Daar zit je met zandgronden", aldus het wa terschap. ,,In Zeeland hebben we het voordeel dat we klei hebben. Dat houdt het water langer vast." man verbleef meerdere pistolen, 128.000 euro cash en dure horloges (Audemars en Rolex). Of hij zelf ook in de haven werkte is nog on duidelijk. De Goesenaar is ook in een an dere grote drugszaak verdachte. Vo rig jaar april werd er 4500 kilo ge vonden in de haven van Vlissingen. De man werd daar 11 november al voor aangehouden. Nu is hij dus ook verdachte in Portunus, zoals het onderzoek naar de haven in Vlissingen heet. De andere 'nieuwe' verdachte is J. S. (40) uit het Brabantse Wouw. Ook hij on derhield connecties met de haven werkers. Daarmee zijn er tien verdachten in het havenonderzoek; zeven Zeeuwse havenwerkers, een Mid delburger en de twee nieuwe ver dachten. Vandaag bepaalt de recht bank of ze langer in voorarrest blij ven en wanneer hun zaak wordt behandeld. Volgens het Openbaar Ministerie is het onderzoek inmid dels afgerond en wordt het eind- dossier opgemaakt. Het is de grootste drugszaak in Zee land ooit. De politie arresteerde vo rig jaar zeven Zeeuwse havenwer kers uit Vlissingen. Ze smokkelden volgens justitie honderden kilo's coke. Ze hadden wapens en tiendui zenden euro cash. Inmiddels zitten ze negen maanden in voorarrest, in afwachting van hun rechtszaak. Justitie heeft twee nieuwe ver dachten toegevoegd aan het drugs onderzoek, onder wie de Goese- naar. Samen met drie havenwerkers zou hij zo'n negentig kilo cocaïne de haven in hebben gesmokkeld. De politie vond bij woninginvallen in Goes en Amsterdam waar de vrijdag 2 april 2021 Jr Klam en koud aangekomen bij Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik sta te popelen om een prik 691 stemmen GOES Een 18-jarige Goesenaar zit al sinds vorige week vrijdag vast, omdat hij zijn vriendin zwaar mishan deld zou hebben. Dat meldde de politie. Het duo was met de auto onder weg naar Vlissingen, toen ze volgens de politie ruzie kregen. Getuigen hebben gezien dat de man zijn vriendin schopte en sloeg. Daarna ging hij er te voet vandoor. De vrouw reed met de auto verder. Getui gen alarmeerden de poli tie. Die vonden beide be trokkenen uiteindelijk bij de huisartsenpost in Vlis- singen. NEELTJE JANS Rijkswaterstaat sluit in het weekend van 16 tot 19 april twee nieuwe ro tondes bij Burgh-Haam- stede aan op de N57. Daarom is de N57 tussen de rotonde Steursweg (Burgh-Haamstede) en Neeltje Jans (Ooster- scheldekering) in beide richtingen afgesloten. De stremming begint op vrij dag 16 april om 21.00 uur en duurt tot maandag 19 april 5.00 uur. Doorgaand verkeer tussen Noord- Beveland en Schouwen- Duiveland over de Oos- terscheldekering is dus niet mogelijk. Vanaf ro tonde De Banjaard (Kam perland) is Neeltje Jans bereikbaar. Het verkeer wordt omgeleid via de Zeelandbrug. De politie heeft in de nacht van woensdag op donderdag in een wo ning aan de Vlissingse Scheldestraat drie per sonen opgepakt. Er lag een vuurwapen in het huis. De politie kreeg een tip over het wapen. De politie arresteerde de bewoner van het pand en twee bezoe kers: een 47-jarige man en een 28-jarige vrouw, beiden ook uit Vlissin- gen. Tussen de verdach ten onderling leek het niet erg te boteren, want de bewoner van het huis deed zelf ook aangifte van bedreiging door de 47-jarige Vlissinger. Zeeland kan nog wel een stootje hebben in de strijd tegen de droogte. De watervoorraden zijn op orde en zolang er regelmatig wat neerslag blijft vallen, maakt waterschap Scheldestromen zich nog geen grote zorgen. Rolf Bosboom Middelburg M In april vorig jaar j werd in Vlissingen 4500 kilo cocaïne onder schept. FOTO DOUANE Opnieuw wordt een Zeeuw ver dacht van cocaïnesmokkel via havenwerkers uit Vlissingen- Oost. Het gaat om A. B., een 39- jarige Goesenaar. Vandaag staat hij voor de rechtbank in Breda samen met de Zeeuwse haven werkers. Bas Bareman Breda ECHT WEL. fcE KRUISIGING EN VERLOSSING VAN ALLE ZONÖEN... EN 6AARNA NATUURLIJK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2