Op zoek naar Maria nadert het hoogtepunt Suède zomertas van Salted SPECIAAL VOORJOU MEDIA CULTUUR 25 Bestel nu op pzc.nl/sale In diverse interviews heeft de echte Her man Knippenberg, inmiddels een 70-er die al geruime tijd in Nieuw-Zeeland woont, te kennen gegeven dat hij dik tevreden is over de manier waarop zijn geschiedenis in Thai land wordt naverteld. In een vraaggesprek met Tubantia verklaarde hij eerder dit jaar: ,,Ik vind dat ze het fantastisch hebben neer gezet. Het is gedramatiseerd, maar de feiten kloppen. We hebben moeten vechten tegen de bureaucratie en de desinteresse van de Thaise overheid. Maar we hebben uiteinde lijk gewonnen. Zonder ons doorzettingsver mogen waren er nog meer mensen ver moord." Door het speurwerk van de Neder lander worden Sobhraj en zijn vriendin in juli 1978 in India gearresteerd. Acht jaar later ontsnapt de moordenaar uit de gevangenis van New Delhi. Hij wordt in een restaurant opgepikt. Zijn vriendin overlijdt in 1984 aan een terminale ziekte in Canada. In 1997 wordt Sobhraj vrijgelaten en vestigt zich in Parijs waar hij tegen beta ling interviews geeft. Als hij in 2003 in de Nepalese hoofdstad Katmandu zijn gezicht laat zien, wordt hij weer opgepakt. Daar wordt hij vervolgens tot levenslang veroor deeld voor een moord die hij in 1975 daar pleegde. Knippenberg levert een deel van de bewijslast. Het is de combinatie van het stuk, positiviteit en nostalgie De drie kandidaten zijn, in tegenstelling tot de vorige afleve ringen, volledig af hankelijk van de stemmen van televi siekijkend Neder land. ,,Het voelt een beetje als zwemmen zonder bandjes, met piranha's in het wa ter", zegt Nandi. Bijna twee maan den lang stond het leven van de drie finalisten in het te ken van Op zoek naar Maria. Van het uit zoeken van geschikte nummers, tientallen keren repeteren tot de perfecte outfit vinden: de dames trokken alles uit de kast om de jury te imponeren. En met succes, want zondag staan ze in de felbe geerde finale. Een droom die uitkomt. ,,De rol van Maria is de mooiste vrouwen rol in mijn leeftijds categorie. Ze maakt een enorme ontwik keling door als karakter", ver telt Nandi, die tijdens de halve finale haar lied met gebaren taal uitbeeldde. ,,Er zijn wei nig vrouwenrollen die dat hele palet bestrijken, dat is echt een cadeau.'' Natascha en Tessa beamen dat. Tessa vult aan: ,,Het is de combinatie van het stuk, posi- tiviteit en nostalgie." Hoe mooi het einddoel ook is, er moest ook hard gewerkt wor den. Vooral de tips van de ju ryleden kwamen goed te pas. Zo was Tessa naar eigen zeggen te veel bezig met het feit dat ze op televisie te zien was en moest Nata- scha leren om stevi ger in haar schoenen te staan. ,,Ze zeiden: vertrouw op wat je kan. Dat doe ik nu en dat werkt", aldus Natascha. Vertrouwden de finalisten eerder nog op het oordeel van de jury, zondag staan ze er dus alleen voor en kiest de kijker thuis wie de rol van Maria uiteindelijk gaat ver tolken. Een laatste kans voor Natascha, Nandi en Tessa om zichzelf van hun beste kant te laten zien. Dat gaat echt niet gepaard met al lerlei goocheltrucjes. De kunst zit hem volgens de dames juist in hun oprecht heid. ,,Voor nu is het je pure zelf zijn. Je hoeft echt niet drie pirouetten te maken om de mensen te overtuigen." Zoek je nog een mooie, zomerse tas voor de komende maanden waar ook nog eens veel in past? Dan is dit prachtige suède exemplaar van Salted echt iets voor jou. Afmeting: 34x43x10 cm taupe of okergeel VAN DE PZC vrijdag 2 april 2021 —Tessa Sunniva, finaliste authentiek zijn, wat eigenlijk een overbo dige mededeling is. Tahar Rahim als Charles Sobhraj en Jenna Coleman als Marie-Andrée Le- clerc in The Ser pent. FOTO'S NETFLIX De spanning stijgt en de ze nuwen nemen toe: zondag wordt bekend wie Maria in The Sound of Music gaat spelen. Natascha, Nandi en Tessa staan in de finale van de talentenjacht Op zoek naar Maria. Maxime Segers De drie fina listen (v.b.n.b.) Dandi van Beurden, Tessa Sunniva en Natascha Molly. FOTO'S AVROTROS De finale van Op zoek naar Maria is zondag 4 april te zien om 20.25 uur op NPO 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25