Blind mist met Ajax prijzenjacht en ook zijn EK is in gevaar 21 nog niet toe aan seizoenkaartcampagnes LOGISTICS zien van compensatie voor hun sei zoenkaart van het huidige voetbal jaar. De fans nu alweer verleiden om ook voor 2021-2022 een vaste plaats in het stadion te reserveren, daarvoor is nog veel te vroeg. Brainstormen En dat geldt voor vrijwel elke club in de eredivisie. Een rondje langs de velden levert in de regel reacties op als 'wij zijn nog niet zo ver' en 'we zijn nog aan het brainstormen over manieren om supporters over de streep te trekken'. ,,We hebben per spectief nodig", zegt Cees Rooz- emond, algemeen directeur van sc Heerenveen. Bij die club kunnen seizoenkaarthouders hun abonne ment wél al verlengen. ,,De moge lijkheid om te verlengen staat open, maar een campagne zijn we nog niet gestart. Wij zijn net als alle an dere clubs op zoek naar vastigheid en zekerheid. Het is lastig schakelen op dit soort momenten, want je moet wel realistisch zijn." Maar de realiteit is ook dat de clubs voor een gedeelte afhankelijk zijn van de seizoenkaartverkoop. Die lastige tweestrijd komt goed naar voren in een filmpje dat FC Groningen heeft gemaakt met alge meen directeur Wouter Gudde. FC Groningen begint als eerste eredi- visieclub aan de campagne om sei zoenkaarten te verkopen en Gudde geeft via de officiële kanalen van de club aan waarom. ,,We begrijpen dat we veel vragen, maar als we het niet zouden doen, zijn we niet goed voorbereid op het komende sei- We zijn net als alle andere clubs op zoek naar vastigheid en zekerheid zoen", legt hij uit. ,,Ik vind het lastig om mensen nu te vragen hun sei zoenkaart te verlengen, maar hoe eerder ze het doen, hoe beter wij onze begroting kunnen maken, hoe eerder wij het elftal samen kunnen gaan stellen." Steunen Ook geeft Gudde aan dat hij het ge voel heeft dat het einde van de co ronacrisis eraan zit te komen. Maar is dat eigenlijk wel zo? Arts-micro bioloog Jan Kluytmans adviseert supporters hun seizoenkaart wel degelijk te verlengen, maar niet omdat hij er zo zeker van is dat ze waar voor hun geld gaan krijgen. ,,Mijn vader was een vervend PSV- supporter, hij zou zeker een sei zoenkaart hebben gekocht, al was het om de club te steunen", zegt Kluytmans. ,,Als je een trouwe supporter bent, vind ik dat je de club vertrou wen moet geven. Maar of je de kaart ook kunt verzilveren? Dat weet ik nog niet zo zeker. Er is een goede kans dat het wel kan, maar ik vind het moeilijk om te voorspellen. Er gebeuren steeds weer onverwachte dingen, die de zaak snel verande ren. De Britse variant is daarvan het beste voorbeeld. In november wis ten we nog niet van het bestaan af, nu hebben we te maken met een nieuw virus wat moeilijker te be strijden is. En voetbal, met tiendui zenden mensen die eropaf komen, dat is één van de eerste dingen waarvan zal worden gezegd: dat is niet verstandig." En dus is FC Groningen voorlo pig een uitzondering met hun 'vroege' start van de seizoenkaart campagne. Nu de spanning in de eredivisie stijgt, is voor al te veel op timisme voorlopig nog geen plek. Het blijft de komende tijd nog bid den voor een klein beetje perspec tief. Die campagne komt later wel. Er is natuurlijk nooit een goed moment om geblesseerd te raken. Maar bij Daley Blind is de timing nu wel héél beroerd. Precies in de beslissende fase van het clubsei zoen moet hij afhaken. Komende week speelt Ajax de eerste wed strijd in de kwartfinales van de Europa League tegen AS Roma. Zonder Blind, die dan onder het mes gaat. Een operatie aan zijn en kel. In het gebied tussen kuit en scheenbeen is een aantal banden gescheurd. Hoe lang het herstel vergt, is bij deze blessure lastig te voorspellen, leert navraag bij des kundigen. ,,Ik neem op dit moment aan dat mijn seizoen bij Ajax voorbij is'', zei Blind gisteren zelf in een ver klaring. ,,Als alles goed gaat tij dens de revalidatie hoop ik dat ik het EK van juni alsnog kan halen. Het is ontzettend balen. Het is tot dusver een prachtig seizoen ge weest bij Ajax. Je speelt om prij zen en trofeeën te winnen en dat zal de komende maanden gebeu ren, maar zonder mij. Het eindigt zo wel heel abrupt.'' Even was er nog hoop dat de blessure die hij dinsdagavond op liep in Gibraltar mee zou vallen. Niet de knie, maar de enkel. An ders dan een kruisbandblessure heeft deze kwetsuur veel minder tijd nodig om te helen. Maar de onzekere factor is dat je niet weet hoe lang er nodig is voor de enkel weer goed belastbaar is. Daarom valt over de EK-kansen van de in ternational eigenlijk nog niks con creets te zeggen. Blind wilde van 2021 juist een glansrijk jaar maken. Het jaar met de ambitie om weer zijn persoon lijke topniveau te halen. Hij ver telde daarover in januari. ,,Ik denk dat ik nu een goed niveau haal, maar in 2019, voor alles gebeurde met mijn hart, was het een heel goed niveau. Daar moet het weer naar toe. Ik voel dat het er nog in zit, het heeft alleen tijd nodig. Ik hoop dat ik het na de winterstop gelijk kan oppakken." Dat lukte. Op Ajax staat al maanden geen maat meer. De ploeg dendert naar de landstitel, staat in de bekerfinale en behoort tot de laatste acht in de Europa League. Blind stuwt Ajax met zijn passing van achteruit, maar trai ner Erik ten Hag maakte de afge lopen tijd ook maximaal gebruik van zijn multi-inzetbaarheid. Ty perend was een week waarin Blind achtereenvolgens linksback speelde tegen AZ (0-3 zege), cen trale middenvelder tegen PSV (2-1 zege, beker) en centrale verde diger tegen Heracles (0-2). En on dertussen heeft niemand het meer over zijn hart. Als alles goed gaat tijdens de revalidatie hoop ik dat ik het EK van juni alsnog kan halen Maar nu is hij dus geveld door een 'gewone' blessure. Precies in de mooiste voetbalmaanden van het jaar. Om het EK te kunnen ha len heeft Blind na zijn operatie nog zo'n negen weken. Al eerder, op 1 juni, is de deadline voor het aanmelden van de EK-selecties bij de UEFA. Oranje speelt in de eer ste week van juni nog twee oefen duels in aanloop naar de EK-start op 13 juni: Nederland - Oekraïne in Amsterdam. Voor Frank de Boer wordt het mogelijk nog een moeilijke afwe ging. Stel dat de ook revaliderende Virgil van Dijk door een wonder toch nog een waterkansje maakt op EK-deelname, zou de bonds coach dan durven te gokken met twee spelers in zijn EK-selectie? Voor Blind is eerst alles gericht op de operatie en op herstellen. Geen Ajax - AS Roma voor hem. Geen bekerfinale en geen kampi oenswedstrijd. „Natuurlijk ben ik vreselijk teleurgesteld.'' IH1 Iiritï vrijdag 2 april 2021 GO om perspectief - Cees Roozemond Daley Blind mist de rest van het seizoen bij Ajax. Ook zijn deelname aan het EK met Oranje is ongewis. Een drama voor de speler (31) die na zijn hartproblemen juist weer op zijn topniveau zat. Maarten Wijffels Johan Inan Amsterdam - Daley Blind (31) jên De trieste aftocht van Daley Blind tijdens het duel met Gibraltar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21