■Mme. irriisg vy/sï 3 Eredivisieclubs zijn in onzekere coronatijden m 'tti 20 1 Waar de voetbalclubs normaal in maart beginnen met hun campagne om zoveel mogelijk seizoenkaarten te verkopen, is het nu nog stil. De clubs snakken naar een beetje perspectief voor volgend seizoen. De spanning stijgt. QronW' rL4fi ÏBBfa.rvr. i-u Kort Parijs-Roubaix naar najaar De beroemde klassieker Parijs-Roubaix (foto) gaat definitief niet door op zondag 11 april. Door de huidige coronamaatregelen in de noordelijke regio's van Frankrijk is het rijden van de 'Hel van het Noorden' niet mogelijk. De organisatie heeft de koers ver zet naar begin oktober. De vrouwen rijden op zaterdag 2 oktober voor het eerst hun edi tie van de koers over de kasseien. De man nen zijn op zondag 3 oktober aan de beurt. Beerensteyn: halve finale CL Aanvalster Lineth Beerensteyn heeft met Bayern München de halve finales bereikt in de Champions League. De Duitse ploeg won in Zweden ook de return tegen FC Rosen- gard. Het duel in Malmö eindigde in 0-1. Lea Schüller maakte in de 22e minuut het doel punt. Beerensteyn speelde de hele wed strijd. Bayern had het eerste duel met 3-0 gewonnen. Barcelona schaarde zich ten koste van Manchester City bij de laatste vier. De Spaanse club van Lieke Martens treft nu Olympique Lyon of Paris Saint Germain. Bayern wacht Chelsea. EK-selecties mogelijk groter De Europese voetbalbond zegt het voorstel om de EK-selecties uit meer dan 23 spelers te laten bestaan te overwegen. De bondscoa- ches van België en Duitsland spraken al over de mogelijkheid dat er twee of drie spelers extra bovenop de 23 spelers kunnen worden geselecteerd. De UEFA liet al weten dat op het EK vijf wissels worden toegelaten. Basisplek lonkt voor 'Hunter' Schalke 04-spits Klaas-Jan Huntelaar (foto) verschijnt morgen mogelijk aan de aftrap van de uitwedstrijd tegen Bayer Leverkusen. Dat meldt trainer Dimitrios Grammozis. ,,Klaas-Jan is het verst van alle spelers die zijn teruggekeerd. Hij is dus zeker een optie voor de basisopstelling", zei Grammozis. Huntelaar kwam sinds zijn terugkeer door een kuitblessure tot twee invalbeurten. Quote van de dag 'Ik hoopte dat de koers zou doorgaan, dus dit is jammer en het verstoort de voorbereiding.' Thiem Ramos Afrika Nu de laatste fase van het eredivi sieseizoen aanbreekt en de clubs met nog zeven speelronden te gaan een laatste gooi gaan doen naar het halen van hun sportieve doelstel lingen, stijgt de spanning in het Ne derlandse voetbal. Maar de strijd om pak 'm beet plek zes of plek acht staat dit jaar in schril contrast met de lading die ligt op de financiële zorgen die veel clubs hebben. Zor gen veroorzaakt door lege stadions. En op het moment dat de meeste marketingmedewerkers normaal gesproken alles uit de kast halen om meer fans te verleiden een seizoen skaart te kopen, wordt er nu stille tjes gebeden voor een klein beetje perspectief. De aanpak van Feyenoord is mis schien wel het meest treffende voorbeeld van de situatie. Neem de campagne van 2012. Toen riep de Rotterdamse club zijn seizoen kaarthouders in maart op 'bij te te kenen'. Ze werden aangesproken als waardevolle spelers met een af lopend contract, die hun verbinte nis, met de contractuele deadline van 1 april in het vooruitzicht, vooral niet formeel moesten opzeg gen. Maar dat was in een andere, opti mistische wereld. Nu, in 2021, is het al 1 april geweest en kregen de sup porters van Feyenoord wel een ver zoek van de club, maar dan om af te gjil rNCiJfc vrijdag 2 april 2021 GO WIELRENNEN VROUWENVOETBAL VOETBAL (VtMii VOETBAL —Wout van Aert over uitstellen Parijs-Roubaix. Dominic Thiem slaat het mas- terstoernooi van Monte Carlo over en begint later aan het gravel- seizoen. De nummer 4 van de wereld heeft een voet blessure. Het masterstoer- nooi van Monte Carlo begint op 11 april. Real Madrid moet het voor lopig stellen zonder aan voerder Sergio Ramos (35). De Spaanse verdediger heeft aan de interlandperi ode een kuit blessure over gehouden. De Afrika Cup zal van 9 ja nuari tot 6 fe bruari 2022 plaatsvinden in Kameroen. De loting is 25 juni 2021. In januari kon het toer nooi door de coronacrisis niet doorgaan. O a 0) Stilletjes bidden Marijn Abbenhuijs Groningen Heerenveen voert nog geen campagna. Seizoenskaarten verlen gen kan al wel. ,,Maar of je die ook kunt verzilveren?" foto scs FC Groningen begint als eerste club aan campagne om seizoenskaarten te verkopen. ,,We begrijpen dat we veel vragen." FOTO PIM RAS mm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20