Alles over het 'Omtzigt-debat' JOL Zelftest corona overal te koop Streep door de mooie maanden Caravans uit de stalling Heldenrol voor een Nederlandse diplomaat In de serie The Serpent, nu te zien op Netflix P24 Stokje in je neus, 15 keer draaien, en na kwartier volgt de uitslag ph Door enkeloperatie komt óók EK in gevaar voor Blind »P2i Wantrouwen is groot P3 Mark Rutte: was dit één leugen te veel? P4 Bizarre dag in politiek Den Haag P6 Inkijkje in de geheime aantekeningen P8 Deze derde verkenner, na twee eerdere duo's, is volgens een Ka mermeerderheid nodig om het ge schonden vertrouwen te herstel len. In de Haagse wandelgangen gingen gisteravond de namen rond van oudgedienden Henk Kamp (VVD) en Herman Tjeenk Willink (PvdA). Zij zijn al jaren weg van het Binnenhof, maar hebben ervaring als infor mateur en worden in staat ge- acht de mislukte preformatie vlot te trekken. Grote vraag is ofVVD- leider Mark Rutte daar nog onder deel van uitmaakt. Gisteren werd duidelijk dat hij ondanks een eer dere stellige ontkenning degene was die bij de gesprekken met het eerste verkennersduo de naam van Pieter Omtzigt had genoemd. Rutte zei daar gisteren 'geen her innering' aan te hebben. ,,Ik heb me dat gesprek achteraf verkeerd herinnerd. Ik betreur dat ten zeer ste'', stelde Rutte. Wat volgde was een loodzwaar debat, dat gisteravond nog voort duurde. Een groot deel van de Ka mer zei af te willen van de VVD- premier, die al bij herhaaldelijke Volg het laatste politieke nieuws over de formatie op onze site crises selectief geheugenverlies vertoonde. ,,Hoe is het mogelijk dat je zo'n cruciaal stuk informatie niet uit je geheugen kunt opdie pen?'', vroeg CDA-leider Wopke Hoekstra zich af. Bij het ter perse gaan van deze krant was de uit komst van het debat nog ongewis en hing Rutte nog een motie van wantrouwen boven het hoofd. Het werd Rutte zwaar aangere kend dat de indruk is ontstaan dat hij een kritisch Kamerlid - Omt zigt maakte het hem moeilijk in de toeslagenaffaire - wilde 'weg promoveren' en of hij wel degene is die dat vertrouwen kan herstel len. Rutte erkende dat de sfeer is ontstaan 'alsof we stiekem dinge tjes aan het ritselen waren om hem weg te krijgen'. ,,Maar dat ^s gewoon niet zo.'' Rutte deed een klemmend beroep op zijn collega's om hem te vertrouwen. ,,Er wor den fouten gemaakt, maar ik spreek hier wel de waarheid.'' De camping is open, we mogen weer. Heerlijk Nieuwsmedia Terwijl Mark Rutte nog vocht voor zijn politieke leven, heeft de Tweede Kamer gisteravond de regie weer overgenomen in de chaotische formatie. Er moet een nieuwe verkenner komen, die gezag heeft maar zich niet actief bezighoudt met de Haagse politiek. Hanneke Keultjes Laurens Kok Den Haag ZEELAND2 Vrij koud voor de tijd van het jaar pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1