II Hulst voelt zich niet geroepen project Houtmarkt vlot te trekken GSNed mag van gemeente op huidige locatie blijven 7 PROTEST INWONERS BOEKEN EERSTE JURIDISCHE SUCCES Inwoners van Kreverhille zien de radartoren het liefst verdwijnen: 'We willen helemaal geen toeristische trekpleister zijn' De trap rondom de ra dartoren bij Krever hille verdwijnt, als het aan de inwoners ligt. Of beter nog: de hele radartoren weg: ,,We wiïlen helemaal geen toeristische trek pleister zijn." Ze hebben hun eer ste juridische succes al behaald. Op een doordeweekse middag is het rustig in Kreverhille. Zo stil dat Jan Hamelink de verslaggever al van verre hoort. Zo was het voorheen bijna altijd, maar sinds de komst van de radartoren in 2018 niet meer, vertelt hij: ,,Je zou hier eens in het weekend moeten ko men. Je ziet echt een toeloop van mensen en auto's. Ik snap dat wel, maar voor ons betekent het lawaai en overlast." De reden van die toe genomen drukte torent hoog bo ven de dijk uit: de radartoren die je mag beklimmen. In de achtertuin Jan Hamelink, Ronès Wielinga en Sophie Noens, Wilbert en Ans Burgers en Harry van Hecke wo nen in Kreverhille. Allemaal voor de rust en stilte. Ze vinden die to ren in hun 'achtertuin' vreselijk. Ronès: ,,'s Avonds staat het hier vaak vol met auto's en wie op de toren staat, ziet zo wat we binnen aan het koken zijn." De bewoners voelen zich vergeten en genegeerd. Dat begon bij de plannen voor de radartoren, waarin steeds werd ge sproken over een locatie bij Osse- nisse. Toen hen duidelijk werd dat het om buurtschap Kreverhille ging, moest op stel en sprong be zwaar worden gemaakt. Jan Ha melink: ,,Er is ons nooit iets ge vraagd, we zijn nooit uitgenodigd voor een informatieavond. Er re den hier op een zeker moment plots vrachtwagens naar boven, toen was het al te laat." De be stuursrechter zag onvoldoende re denen om het project stil te leg gen, maar de inwoners gaven niet op. De groep is niet alleen: zeven tien omwonenden zijn het met Burgers en Hamelink eens. On langs kregen ze gelijk van een meervoudige kamer van de recht bank: de gemeente Hulst heeft niet voldoende uitgelegd waarom We zijn strijdbaar, het gaat hier om ons plekje er een openbaar trappenhuis rond de radartoren staat, ondanks een negatief advies van de welstands commissie. De omgevingsvergun- ning is nu vernietigd en Hulst moet beter uitleggen waarom er is afgeweken van het advies. Ook de effecten voor het nabijgelegen Na- tura 2000-gebied waren niet vol doende toegelicht. Overwinning De uitspraak is een overwinning voor de bewoners. Ze hopen dat de trap verdwijnt en liefst de hele to ren. ,,We hebben goede hoop dat de publieksfunctie verdwijnt. We zijn strijdbaar, het gaat hier om ons plekje." De bewoners hebben nog een angst: project Versterk de Scheldekust, waarbij de Schelde- dorpen als toeristische ankerplaat- sen met elkaar verbonden worden. Bij Kreverhille komt mogelijk een houten steiger, wellicht met over kapping. De bewoners hoorden te laat dat er informatiebijeenkom sten waren geweest. Hamelink: ,,Weer is ons niks gevraagd. We willen hier ook stappen tegen ne men. Ik gun de andere dorpen alles, als zij een toeristentrekpleister wil len zijn is dat geweldig. Hier willen we dat niet. We zijn echt niet boos over elke fietser, maar een toeristi sche functie gaat te ver." Tegen de recente uitspraak van de rechtbank is beroep mogelijk. De gemeente Hulst bestudeert de uitspraak, zegt een woordvoerster. De ontwikkelaar van het vermaak- centrum (een restaurant, grand café, bowlingbanen annex feestzaal, vier bioscoopzalen, een theaterzaal, wijnkelder en een club) is een tijd geleden wederom failliet verklaard. De andere aandeelhouders hebben er een zwaar hoofd in of het project nog verkocht raakt. De gemeente stelt dat het mogelijk is het pand een andere bestemming te geven, maar gaat niet actief meewerken. Het vermaakcentrum had al jSren geleden afgebouwd en operationeel moeten zijn. Het project maakte in de loop van de jaren al faillissemen ten en een veelvoud aan uitstel mee. Diverse politieke fracties zijn be zorgd en vragen burgemeester en wethouders hoe het verder moet. Momenteel heeft de locatie de be stemming 'centrum'. Daarbinnen zijn veel functies mogelijk, zoals ho reca, dienstverlening, detailhandel, kantoor en ook wonen. Met een pla- nologische procedure kunnen deze mogelijkheden en toegestane func ties nog worden verruimd, bijvoor beeld voor meer woningen dan het bestemmingsplan nu al toestaat. Wittebrug De gemeente Hulst gaat zelf de por temonnee trekken (615.000 euro) voor straten, plantsoenen en lan taarnpalen in wijk Wittebrug, na dat de aannemer failliet ging. Eu- gène Verstraeten van HulstPlus vraagt zich nu af of Hulst zich niet moreel verplicht voelt ook te hel pen met het pand van het vermaak centrum. Wethouder Gino De- pauw vindt dat echter appels met peren vergelijken. TERNEUZEN Het bedrijf GSNED, actief in de grond-, weg- en waterbouw, mag van het Terneuzense college van B en W op de huidige locatie aan de Rooseveltlaan bij de Terneu- zense buurtschap Driewegen blijven. Omwonenden uitten eerder grote bezwaren tegen de sinds 2013 fors uitgebreide ves tiging van het bedrijf. B en W hopen hen tegemoet te komen door strengere eisen te stellen aan de bedrijfsvoering. Wil GSNED actief kunnen blij ven aan de Rooseveltlaan, dan moet het huidige gebruik wor den gelegaliseerd. Het college van B en W is bereid daaraan mee te werken, evenals aan een uitbreiding van de opslagmo gelijkheden. GSNED moet in een zwaardere milieucategorie worden inge deeld en dat kan ook, aldus het college. B en W willen GSNED daarom aan nieuwe, strengere eisen binden: geen activiteiten tussen 19.00 en 07.00 uur, de plaatsing van een twee meter hoge geluidwerende voorzie ning, de achteruitrij-automaat van vrachtwagens moet uit op het terrein en alleen elektrisch aangedreven vorkheftrucks mogen er rondrijden. donderdag 1 april 2021 'Weg met radartoren bij Kreverhille' Sophie Stockman Kreverhille Inwoners van Kreverhille willen graag hun rust terug. Ze hopen dat de radartoren zijn publieke functie verliest. Vlnr: Sophie Noens en Ronès Wielinga, Jan Hamelink en Ans en Wilbert Burgers. foto camile schelstraete - Jan Hamelink, inwoner Kreverhille De ontwikkeling van het ver- maakcentrum in de voormalige bioscoop aan de Hulster Hout markt zit in het slop. Omzetten naar enkel een woonfunctie kan, maar de gemeente voelt zich niet 'moreel verplicht' in eigen beheer het project vlot te trek ken. Sheila van Doorsselaer Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 54