Veerenaren balen van kinderkamp Humanitas en willen dat het stopt Gehandicapten mogen gratis blijven parkeren 7 SCHOUWEN-DUIVELAND VIER SCOUTINGGROEPEN Aan het aantal leden ligt het niet. De scouting draait, óók landelijk, als een tierelier. Toch slaan de vier scoutinggroepen op Schouwen- Duiveland de handen ineen. Met rooksignalen wordt zaterdag de nieuwe samenwerking symbolisch bekrachtigd. We blijven alle vier zelfstandig be staan, verzekert voorzitter Huub van de Zande van de Zierikzeese Meester Bakker- groep namens de vier clubs. ,,Maar het is goed om elkaar met som mige dingen ook op te zoeken." Om waar nodig een vuist te kun nen maken, bijvoorbeeld richting politiek. ,,Waar we allemaal wel een beetje zorg over hebben, is dat we zien dat de speelruimte voor kin deren enorm beperkt wordt. Daar willen we wel een zaadje voor planten bij bestuurders. Wat we nodig hebben is een stukje ruige natuur, waar we óók in mogen spelen." Veelal is ófwel het natuurbelang van een bepaald gebied te groot of wel de ruimte te aangeharkt. ,,En wat is er dan nog over voor kinde ren om gewoon lekker te kunnen spelen? In algemene zin, maar ook als scoutinggroep ben je altijd op zoek naar plekken waar je leuke spelletjes kunt doen." De scou tinggroepen hebben gezamenlijk ook iets te bieden. Zo is er het plan om dit najaar samen met Land schapsbeheer Zeeland de natuur in te duiken. ,,Wij kunnen ook iets nuttigs doen in de natuur. Het contact daarvoor is gelegd." Het idee om meer samen te wer ken ontstond afgelopen najaar, toen de vier clubs los van elkaar le denwerfacties op poten zetten. ,,We dachten: het is toch eigenlijk veel handiger als we die inspan ning in één keer leveren. Ook bij het hebben van voldoende leiding zijn we allemaal gebaat." Niet dat de scouting in een dip zit wat le- De speelruimte voor kinderen wordt enorm beperkt. Dat baart zorgen denaantallen betreft. Al een jaar of io heeft de scouting te maken met stabiele cijfers. ,,En we groeien zelfs op dit moment in heel Ne derland." Mogelijk als tegenhanger voor het achter de computer kruipen, lijken kinderen te genieten van het dingen doen in de buitenlucht. ,,Blijkbaar trekt dat aan." De vier scoutinggroepen op Schouwen- Duiveland tellen samen meer dan 250 leden. En, alsof daar van tevo ren lang en tactisch over na is ge dacht, zij kunnen in alle windstre ken op het eiland terecht. Met drie landgroepen verspreid over Zie- rikzee (Meester Bakkergroep), Bruinisse (Prinses Margrietgroep) en Burgh-Haamstede (Kaninefa- ten) en een watergroep in Brou wershaven (Grevelingengroep) is er voor ieder wat wils. Naast het samen oppakken van de promotie en belangenbeharti- ging is het de bedoeling samen kennis en ervaring uit te wisselen en op termijn ook leuke gezamen lijke activiteiten op te pakken. Dat wordt nu al af en toe in het klein gedaan, door bijvoorbeeld een kamp van een bepaalde speltak sa men te voegen. ,,Maar eerst gaan we, zodra het weer kan, met de lei ding eens met z'n allen een es- caperoom in. En daarna zien we weer verder." Zaterdag wordt de samenwer king symbolisch gestart met het geven van rooksignalen vanaf alle vier terreinen van de scouting groepen. ,,In vuurtje stoken zijn scouts goed en dat vinden we leuk. Dus we grijpen elke gelegenheid aan." Zie: scoutingopschouwen.nl De twee dichtstbijzijnde buren en Scouting Zeeland steggelden giste ren opnieuw bij de Raad van State over het gebruik van het 'Het Pol dertje' door de scouting.Volgens de buren is het in strijd met het be stemmingsplan dat de scouting 'Het Poldertje' verhuurt of uitleent aan andere organisaties. 'Het Pol- dertje' is alleen bedoeld voor de scouting en haar leden, zo oor deelde eerder ook de Middelburgse bestuursrechter. Die vond dat evenwel geen reden om de gemeente Middelburg op te dragen het Humanitas kinderkam- peerkamp te verbieden. Want het is een al dertig jaar lang terugkerend evenement waar kinderen in moei lijke leef- en gezinssituaties een weekje lekker met elkaar kunnen ravotten, zeilen en spelen, onder leiding van de scouts. De buren vinden dat het Huma- nitaskamp niet meer onder het overgangsrecht valt omdat het vo rig jaar niet heeft plaatsgevonden en dat er nu meer dan een jaar niets is gebeurd. Dat vonden de gemeen tewoordvoerder en scoutingzegs- vrouw een beetje flauw. 'De reden dat het vorig jaar niet doorging kwam door de corona. Dat is toch zo'n uitzonderlijke situatie waar de gemeenteraad bij het opstellen van het bestemmingsplan ook geen re kening mee kon houden.' De scou ting hoopt dat ze deze zomer weer een Humanitas-kamp kan organi seren. Maar dat hangt niet alleen van de Raad van State af, maar ook van corona. Uitspraak volgt. ZIERIKZEE Wil je parkeren in de binnenstad van Zierik- zee, of op een andere plek in de gemeente waar een par- keermeter staat, dan moet je daarvoor betalen. Vanuit die gedachte heeft het Schouwse college van burgemeester en wethouders gekeken of ook gehandicapten moeten gaan betalen voor een parkeerplek. Dat gaat niet gebeuren. Vooropgesteld: wettelijk ge zien mag er geen parkeergeld worden gevraagd voor een ge handicaptenparkeerplaats, maar gemeenten hebben de vrijheid het parkeerbeleid voor houders van een gehandi- captenparkeerkaart (a 195 euro inclusief keuring) naar eigen inzicht verder in te vullen. Schouwen-Duiveland han teert volgens wethouder An- kie Smit een ruimhartig beleid voor gehandicapte automobi listen. Ze mogen naast een speciale gehandicaptenpar keerplaats ook gebruikmaken van vergunninghoudersplek- ken, gratis op betaalde par keerplaatsen staan en drie uur parkeren waar een parkeerver bod geldt. Smit: ,,Gehandicap- ten hebben vaak niet de keuze om verderop te parkeren.'' donderdag 1 april 2021 Rooksignalen sein voor samenwerking Voorzitter Huub van de Zande onthaalde eerder dit jaar het honderdste lid van de scouting Zierikzee, Matthias Verkamman. FOTO KATJA VAN NOORT Esme Soesman Zierikzee -Huub van de Zande, Meester Bakkergroep De buren van Scouting Zeeland balen enorm van het jaarlijkse zomerkamp in 'Het Poldertje' in Veere. Het kamp - voor kinderen die normaal niet op vakantie kunnen - valt volgens de buren niet binnen het bestemmings plan. Ze willen dat Scouting Zeeland het terrein niet meer uitleent aan Humanitas, dat het organiseert. Jan van Ommen Den Haag/Veere

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50