Wonder Woman blijft een lust voor het oog Brutale neefje van klassieker Groundhog Day 15 WONDER WOMAN 1984 Palm Springs Dezelfde dag keer op keer bele ven, zo erg hoeft dat niet te zijn. Wéér wordt Nyles (komedieta lent Andy Samberg) wakker op de dag van een saaie bruiloft. De dag waarop hij ooit (vele tiental len jaren geleden?) ontdekte dat zijn vriendinnetje vreemdgaat. Maar ach, alle tijd om iemand anders op het huwelijksfeest te verleiden en te genieten van al coholische versnaperingen (en tig soorten drugs) onder de zon in het woestijnstadje. Of eens flink uit de bocht te springen en mensen een hak te zetten. De volgende ochtend is de reset- knop immers weer ingedrukt. Toch begint de behoefte aan progressie in het leven te knagen. Als de zus van de bruid via een omweg óók in de eeuwigdu rende tijdlus belandt, is dat het begin van een persoonlijke revo lutie. De makers halen in rap tempo werkelijk alles uit de korte speel- duur van nog geen 90 minuten: scherpe plotwendingen, roman tiek, levensfilosofietjes en een handjevol gewaagde grappen. Dat het allemaal een schaamte loos gejat idee betreft - deze film zou nooit bestaan zonder de man te bewonderen in tal van duizelingwekkende actiescènes waarbij de verbazingwekkende gratie van de vertolkster opvalt. Gadot lacht als zij het compli ment in ontvangst neemt. Haar lenigheid valt ook op. Komt dat misschien omdat zij ooit twee jaar in het Israëlische leger zat? „Welnee, ik werkte daar als in- structrice, dus ik werd niet blootgesteld aan zware en ge vaarlijke opdrachten. Ik vermoed dat het meer te maken heeft met het feit dat ik enkele jaren aan ballet heb gedaan. Daar krijg je soepele spieren van.'' Gadot begrijpt dat haar rol door veel vrouwen wordt ge waardeerd. Maar ze wil Wonder Woman niet meteen als een feministisch icoon bestempelen. ,,Tot nu toe werden de superhel denfilms door mannen gedomi neerd'', constateert de actrice. „Bovennatuurlijke kracht werd niet met vrouwen geassocieerd. Maar Diana zit anders in elkaar dan de mannelijke superstrip helden, die ook allemaal een donker verleden hebben. Mijn personage heeft een positief ka rakter en gelooft in de goedheid van de mensheid. Zij heeft een echt hart en het beste met ieder een voor. Zij behandelt iedereen gelijk, man of vrouw. Zij is niet seksebewust en totaal niet cy nisch. Vrouwen, zo heb ik begre pen, spiegelen zich graag aan haar.'' Zelf werd Gadot gegrepen door het begin van WW84, als haar personage op 10-jarige leeftijd samen met enkele volwassen amazones, onder wie model Doutzen Kroes die haar rolletje uit de eerste film herhaalt, een race vol hindernissen doorstaat. ,,Ik zit zelf niet in die scènes, maar zag wel bij de opnamen hoe inspirerend dit voor mij was. Het doorzettingsvermogen van dat kleine meisje ontroerde mij. Ik denk dat veel vrouwen dat zullen herkennen.'' donderdag 1 april 2021 SCIENCEFICTION Regie: Patty Jenkins. Hoofdrollen: Gal Gadot, Chris Pine, Pedro Pascal en Kristen Wiig. Ze heeft nog steeds dezelfde gratie en elegantie als in haar eerste film- avontuur uit 2017. Zelfs als Wonder Woman, in de vertolking van Gal Gadot, de ingewikkeldste stunts moet uitvoeren is zij een lust voor het oog. Ook in de onvermijdelijke vervolgfilm Wonder Woman 1984 (WW84) rent, vliegt, knokt en beukt zij erop los. Haar voornamelijk mannelijke tegen standers reduceert zij tot stumpers die geen schijn van kans hebben. Vooral als zij haar lichtgevende lasso tevoorschijn haalt, is de strijd snel be slist. Maar er is ook een andere kant van Wonder Woman. Een vrouw met een goede inborst die mensen wil helpen, zoals een eenzame collega in het ar cheologische museum waar beiden werken. Deze muurbloem, gespeeld door Kristen Wiig, ontpopt zich later in de gedaante van de luipaard achtige Cheetah als de voornaamste tegenstander van Wonder Woman. Verder kampt de superheldin met lief desverdriet. Zij mist haar grote liefde Steve (Chris Pine), de Eerste Wereld oorlog-piloot uit de eerste film. WW84 bevat een duidelijke bood schap. Wees voorzichtig met je wens dromen, want die kunnen wel eens in nachtmerries eindigen. Dat gebeurt als een dubieuze zakenman (Pedro Pascal) via een eeuwenoud relikwie de macht krijgt om alle wensen in ver vulling te laten gaan. Omdat het de egoïstische jaren 80 zijn, kiest ieder een voor eigen gewin met een wereld wijde chaos tot gevolg. Is WW84 beter dan de eerste film? Ja en nee. Het verhaal is dunner, de verrassing is eraf, maar daar tegen over staan betere speciale effecten en de gave van Gadot om haar perso nage nog menselijker te maken. - A. Z. Morfydd Clark als horror verpleegster Maud. FOTO NETFLIX zijn. Dat maakt Saint Maud geen spatje minder huiveringwekkend. Zet je schrap voor een van de luguberste laatste seconden uit een film in lange tijd. - Gudo Tienhooven KOMEDIE Regie: Max Barbakow Cast: Andy Samberg, Cristin Mi- lioti en J.K. Simmons Te zien op Amazon Prime Video M Cristin Mili- oti (l) en Andy Samberg beleven keer op keer de zelfde dag in de film Palm Springs. foto AP klassieker Groundhog Day met Bill Murray uit 1993 - en tóch fris aanvoelt, is Palm Springs grootste verdienste. Kijken dus! En mis schien nog een keer en nóg keer... - Gudo Tienhooven Nu te zien op Pathé Thuis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43