tf) is Het bewijs hoe veelzijdig horror kan zijn 14 m Sinds zij drie jaar geleden de wereld veroverde als Wonde Woman, schiet de status van actrice Gal Gadot als een rake omhoog in Hollywood. Ook in het vervolg WW84 schittert zij weer als de superheldin. In het verschiet liggen veel aantrekkelijke rollen, zoals de titelrol in Cleopatra. Nu on demand Zack Snyder's Justice League The Human Voice The New Gospel FILMNIEUWS FILM Pierce Brosnan als superheld De Oost in première op Amazon De Oost, een film over de Indonesische Onafhankelijk heidsstrijd in 1946, is vanaf 13 mei te zien via Amazon Prime. De film zal ook in de bioscopen draaien, als die uiteindelijk weer geopend zijn. Leden van de streaming- dienst hoeven niet extra te be talen om De Oost te kunnen bekijken. Gal Gadot (35) opent het ge sprek met het keurig uitge sproken zinne tje: ,,Hoe gaat het met u?'' Het onmiskenbaar Amerikaanse accent maakt haar poging extra charmant. De ac trice voegt er meteen aan toe dat dit de enige formulering in het Nederlands is die zij beheerst. Echt verrassend is haar Neder landse begroeting niet. De ster is getrouwd met de Israëlische vastgoedhandelaar Yaron Ver- sano, die in Amsterdam is gebo ren en daar deels zijn opleiding genoot. Het gezin duikt, als de agenda's het toelaten, af en toe op in de hoofdstad om vrienden te bezoeken. ,,Maar de laatste keer is meer dan een jaar geleden. Ik mis de stad zeer, vooral het Vondel park bezoek ik graag.'' Tot enkele jaren geleden kon Gadot redelijk anoniem de toe rist uithangen, maar daar kwam drie jaar geleden verandering in toen zij de titelrol in Wonder Woman kreeg. Het immense succes van die film heeft van de actrice, die daarvoor in kleine rollen te zien was in enkele Fast and Furious-films en Batman vs. Superman, een wereldster ge maakt. Het onvermijdelijke ver volg Wonder Woman 1984 (ook Bovennatuurlijke kracht werd tot nu toe niet met vrouwen geassocieerd afgekort tot WW84) gaat vandaag in première. Is haar personage veranderd? Gadot: ,,Haar leven is drastisch gewijzigd. Zij leeft nu in 1984 in New York zonder de mensen die zij van vroeger kende. Ze is een zaam en heeft het goede met de mensheid voor. Toch wordt zij op de proef gesteld als een object opduikt dat mensen in staat stelt om al hun wensen te vervullen. Dat loopt gigantisch uit de hand.'' Wonder Woman dook voor het eerst op als stripfiguur in de jaren 40. Ze werd opgevoerd als een halfgodin, die met haar lasso, zwaard en schild (bijna) al haar tegenstanders de baas is. Opge groeid in een vrouwengemeen schap op een verborgen eiland, vol strijdvaardige en rechtscha pen amazones, is Diana (de echte naam van Wonder Woman) een opstandige en zelfbewuste vrouw die snakt om de wereld te ontdekken. Saint Maud Wat bezielt Maud toch? De charisma tische Britse verpleegster bekom mert zich gepassioneerd om een on geneeslijk zieke vrouw. Tussen de twee ontstaat zelfs een innige vriendschap. Maar in haar liefde voor God vertoont ze ietwat enge trekjes. Uit het niets krijgt ze soms een haast orgastische aanval. En wanneer ze op straat een oud-collega treft, blijkt ze ineens Katie te heten. Saint Maud is het type griezelfilm dat met de minuut dieper in de psyche kruipt van een individu. Denk aan de klassieker Carrie naar het boek van Stephen King, of de ballethorror Black Swan met Natalie Portman. In de beste titels uit die categorie voelt de kijker zich steeds ongemakkelijker bij de aanwezigheid van iemand die we eigenlijk vanaf de eerste scène al in ons hart hebben gesloten. Je voelt het in je hele lijf: laat haar alsjeblieft niet afglijden naar de duisternis. Voor zo'n haast fysieke reactie is naast een begenadigd regisseur ook een ijzersterke hoofdrolspeler nodig. Morfydd Clark is de naam van de actrice in de titelrol en je kan onmo- gelijk je ogen van deze fragiele jonge vrouw afhouden. We krijgen hints mee van een traumatisch verleden, maar verwacht geen pasklare ant woorden op alle vragen die hier wor den opgeworpen. Eén ding weet je zeker: die Clark moeten we in de gaten gaan houden. Het andere talent stond échter de camera. In haar speelfilmdebuut voert Rose Glass heel nauwkeurig de spanning steeds verder op tot het elastiek wel moet knappen. Je vergeet bijna dat het allemaal vooral een me tafoor is voor eenzaamheid. Na Get Out, His House en Relic (alle drie op Netflix) is dit wederom een voor beeld van hoe veelzijdig horror kan Omdat de bioscopen voorlopig gesloten zijn, bestaan de filmtips uit titels die op een on-demandplat- form te zien zijn. Een greep uit het aanbod. ACTIE Nu op Pathé Thuis Een handvol superhelden deelt op nieuw het scherm in deze vier uur durende nieuwe versie van het mis lukte Justice League (2017). Een hele kluif, zeker zonder luchtigheid en rela tivering. Boven elke scène hangen figuurlijk én letterlijk donkere wolken, elke zin voelt als een donderpreek. DRAMA Nu op Picl Tilda Swinton speelt een actrice die na vier jaar haar geliefde aan een ander heeft verloren. Ze is de wan hoop nabij, overweegt zelfmoord en hoopt via een telefoongesprek met haar ex het noodlot af te wenden. Een film van de Spaanse grootmeester Pedro Almodóvar. DRAMA Nu op Picl In het Italiaanse Matera, waar Mel Gibson eerder The Passion of the Christ opnam, overweegt theaterma ker Milo Rau het lijdensverhaal van Jezus weer te verfilmen. Hij ontdekt er veel misstanden en verwerkt het lot van immigranten in zijn bewerking. Voormalig James Bond- acteur Pierce Brosnan is toe gevoegd aan de cast van Black Adam. Hij kruipt in de huid van Dr. Fate, een su perheld met magische krachten. De hoofdrol wordt gespeeld door Dwayne Johnson. Ook de Nederlander Marwan Kenzari (Instinct, Alad din) speelt een rol in de film. FILM donderdag 1 april 2021 E GO Wond Wom -Gal Gadot Ook nu weer is Wonder Wo- HORROR Regie: Rose Glass Cast: Morfydd Clark, Jennifer Ehle en Lily Knight Nu te zien op Ziggo On Demand podcast Movie- Insiders waarin film redacteur Gudo Tien- hooven en mede-cinefiel John de Jong hun licht laten schijnen over de nieuwste titels, de beroemdste klas siekers en het laatste filmnieuws. Beluister op de site van deze krant de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42