Geen fans tijdens 'geheime' Scheldeprijs O O) CD O Jonge Zeeuwse wielrenner laat zich zien tussen de profs ZEELAND 13 Mick van Dijke uit Colijnsplaat is zijn wielerseizoen goed begonnen. De renner van Jumbo-Visma maakte indruk in Parijs- Troyes en de Coppi e Bartali. Nederlaag Trainers Wielrenner Mick van Dijke en zijn jonge ploeggenoten van Jumbo- Visma dwongen vorige week tijdens de Coppi e Bartali, een vijfdaagse etappekoers in Midden-Italië, respect af bij tal van WorldTour-teams. „Doordat we daar aan de start ston den met allemaal jonge coureurs, za gen de grote mannen ons als oplei- dingsploeg", vertelt de 21-jarige cou reur uit Colijnsplaat. ,,In het begin kregen we steeds duwtjes en werd er veel op ons gescholden. Maar dat was na één dag over. Ze zagen dat we toch wel heel erg goed koersten. Zelfs Mark Cavendish en Ben Swift kwamen naar ons toe om ons te complimente ren." Vanwege het coronavirus zijn er nauwelijks koersen voor beloften. Van Dijke trof het dat hij één van de ren- ners uit het Jumbo-Visma Develop ment Team was die met het grote Jumbo-Visma mocht meedoen aan de Coppi e Bartali. ,,Dat was een signaal dat ik goed bezig ben. Ik vond het een hele eer om opgesteld te worden", geeft de Noord-Bevelander aan. ,,Met een heel jonge ploeg hebben we ons daar écht laten zien. We hadden de moeilijke taak om onze kopman, Jo nas Vingegaard, elke dag zo goed mo gelijk naar de finish te brengen en zo hoog mogelijk in het klassement te krijgen. Uiteindelijk is dat enorm goed gelukt. Hij won twee etappes, werd eerste in het algemeen klasse ment en pakte de puntentrui." Voor Van Dijke was alles bij het koersen in de buurt van Rimini en San Marino helemaal nieuw. Hij reed voor het eerst een etappekoers van vijf dagen (met zes etappes), kreeg een rit voorgeschoteld met meer hoogtemeters dan ooit, maakte ken- nis met het fenomeen ploegentijdrit én moest zich - anders dan voorheen - helemaal wegcijferen voor een an der. Hij vond het een prachtervaring. ,,Er waren een stuk of zeven echte WorldTour-teams. Als mix van de op- leidingsploeg en het WorldTour-team van Jumbo-Visma deden we daar he lemaal niet voor onder." Geen denderende uitslagen De Zeeuw noemt de overwinning van Vingegaard een teamprestatie. ,,Mijn eigen uitslagen waren niet belang rijk", vertelt hij. ,,Op die tiende plaats in de eerste etappe na waren het ook geen denderende resultaten. Maar ja, dat komt doordat je water moet halen, gaten moet dichtrijden en je kopman zo goed mogelijk moet afleveren in de finale. Nadat Jonas de leiderstrui had gepakt, hebben we 'm ook echt verde digd. We hebben onze verantwoorde lijkheid genomen en stand kunnen houden." De sterk gereden Coppi e Bartali volgde op een minstens zo goed op treden in Parijs-Troyes, een rit van 180 kilometer in het noorden van Frankrijk. Van Dijke verspeelde daar door een inschattingsfoutje de kans op de overwinning en werd zevende. ,,Als je er op zo'n niveau zo dichtbij zit, weet je dat het wel goed zit met je vorm", zegt hij. ,,Ik snap dat in het wielrennen niet altijd de sterkste wint. Ik maak me er daarom niet druk om dat ik het niet kon afmaken. Voor mij komt er nog wel een dag waarop alles goed valt." Wanneer hij weer koerst, weet hij overigens niet. April staat in het teken van trainen. Daarvoor gaat Mick van Dijke ook nog tien dagen naar Spanje. ,,Ik verwacht dat er daarna in mei en juni weer volop gereden kan worden." Mogelijk kan zijn tweelingbroer Tim dan ook weer opstappen. Hij herstelt momenteel van een hersenschud ding, die hij opliep bij een val in fe bruari. De Scheldeprijs is een UCI-koers van 194 kilometer van Terneuzen naar het Belgische Schoten (nabij Antwerpen). Er doen dit jaar dertien WorldTour- ploegen aan mee en ook nog eens tien ProContinentale teams. Als er geen co rona was geweest, was de start in het centrum van Terneuzen geweest. Nu wijkt men uit naar een afgeschermde locatie nabij Dow. Het wordt publiek onmogelijk gemaakt om de start bij te wonen, meldt de organisatie. Het parkoers van de sprinterswed strijd voert door de Westerscheldetun- nel en komt door de gemeentes Bor- sele, Reimerswaal, Kapelle en Woens- drecht. Daarna wordt de grens met België gepasseerd. De exacte route blijft min of meer geheim; de organi- satie doet er alles aan om mensen te verhinderen te gaan kijken. In een persverklaring geeft burge meester Jan Lonink van Terneuzen aan: ,,De Scheldeprijs valt onder de topsportregeling. Doordat de organisa tie kan voldoen aan strenge voorwaar den om de wedstrijd coronaproof te or ganiseren, kan de wedstrijd doorgaan." Sportwethouder Jack Begijn voegt eraan toe: ,,Dat de Scheldeprijs toch verreden kan worden, is mooi voor de renners. Natuurlijk is het jammer dat publiek niet bij de start en langs het parkoers aanwezig kan zijn. Daarom stellen we, samen met de provincie, al les in het werk om beelden van de aan komst van de rennersbussen, podium presentatie en de start via een live- stream uit te zenden. Sowieso is vanaf circa 15.00 uur de wedstrijd op Sporza te volgen. Ze starten met een compila tie van beelden uit Terneuzen en de rit door Zeeland." Shirin van Anrooij Voor het eerst is er ook een Schelde- prijs voor vrouwen. Zij starten en finis hen in Schoten en komen dus niet door Zeeland. Shirin van Anrooij uit Kapelle staat namens Trek-Segafredo op de deelnemerslijst. donderdag 1 april 2021 GO 2113 Tennisster Le sley Pattinama- Kerkhove (foto) struikelde gis terochtend over de Bul gaarse Elitsa Kostova. In de tweede ronde van het 25.000 dollartoernooi van Dubai was zij te sterk voor de Zierikzeese: 6-2 7-5. Patti- nama-Kerk- hove was als derde ge plaatst. Van Kostova had ze al sinds 2013 niet meer ver loren. 1 Bijna alle clubs uit het Zeeuwse ama teurvoetbal hebben een trainer vastge legd voor ko mend seizoen. Zeven vereni gingen zijn nog op zoek of zijn nog in gesprek met de huidige trainer. Kijk voor een over zicht in de trai nerstombola op pzc.nl/ama- teurvoetbal. Roeland van Vliet Colijnsplaat Het eerste seizoens- deel van Mick van Dijke bestond uit 7 koersdagen. Hij reed in totaal 1034 kilome ter. Dat is al bijna evenveel als wat hij in het door corona ge teisterde 2020 op de fiets zat. Toen legde Van Dijke in 9 koers- dagen 1044 kilometer af. Bij de start van de Scheldeprijs in Terneuzen en de doorkomsten in verschillende andere Zeeuwse ge meenten mag woensdag geen pu bliek aanwezig zijn. De provincie en de diverse burgemeesters hebben dat samen met de Veiligheidsregio, de politie en het ministerie van VWS afgesproken. Roeland van Vliet Terneuzen Mick van Dijke zit tijdens de Coppi e Bartali als tweede man in het treintje van Jumbo-Visma. Op de vijfde positie zit zijn Deense ploeggenoot Jonas Vingegaard, die de leiderstrui om zijn schouders heeft. foto cor vos a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41