Dishoek Een stukje stinkvis eten vergt heel wat lef van personeel 't Packhuys De Koningin Emma is terug in Vlissingen Tholenaar moet staat drie ton terugbetalen voor witwassen 12 ZEELAND Op plek stranddaghuisjes Eerder schoof de gemeente Veere de bouwaanvraag voor het vervan gen van 94 strandhuisjes nabij de paviljoens Kaapduin en Vloed door een vijftigtal grotere nachtverblij ven om dezelfde reden ter zijde. Be- achmij is geen belanghebbende bij een bouwaanvraag, omdat de leden geen eigenaar van de grond zijn. Je hebt immers niets aan een bouw(omgevings)vergunning als de grondeigenaar daar geen toe stemming voor geeft. Overigens is het strand in prin cipe staatseigendom, maar in be heer gegeven aan de gemeente De voormalige PSD-boot Koningin Emma is gistermiddag rond half vijf aangekomen in Vlissingen- Oost. Het schip, bouwjaar 1933, was gisterochtend uit Scheveningen vertrokken met als bestemming Scheepswerf Reimerswaal in Vlis- singen-Oost waar het zal worden gerestaureerd en gerenoveerd. Sportvisboot Het schip deed in Scheveningen dienst als sportvisboot en voer on der de naam Estrella. Het lukte vrij- Veere. En die heeft het eigenlijke strandbeheer weer uitbesteed aan de Stichting Strandexploitatie Veere(SSV). En geen van allen wil de kleine kleed- en strandhokjes (4 m2) vervangen door strandchalets van 40 m2 groot. Beachmij en een aantal eigenaren van de strandhokjes bewogen he- Eigenaren van de stranddaghuisjes hebben de grond waarop ze staan niet in eigendom mel en aarde om alsnog een nor male bouw(omgevings)vergun- ningsprocedure van de grond te krijgen. Daarvoor stapten ze zowel naar de bestuurs- als civiele rechter. Bij beiden hebben ze nu nul op re kest gekregen. De komende zomer zullen ze zich overdag in hun 94 strandhuisjes moeten vermaken. willigers van PSDnet.nl om inves teerders te vinden die de voorma lige veerboot in Zeeland een nieuwe bestemming willen geven, onder meer als bed and breakfast en kleinschalige horeca. PSDnet.nl wil het schip een plaats geven in het Scheldekwartier in Vlissingen, op de plaats waar het schip bijna negentig jaar geleden werd gebouwd. Een grote witte emmer staat op de schoot van Stefanie Rijnberg, een glas wijn binnen handbereik. Wanneer haar collega Roxanne van Iwaarden het blikje opent schuift ze haar stoel stellig naar achter. Die geur! Keelgeluiden Het komt nog het dichtst in de buurt van een oude rioollucht en een rottend organisme, wordt er op het terras opgemerkt waar een klein groepje toeschouwers staat. Ze kijken toe hoe Rijnberg, Van Iwaarden en hun collega Ralf Smits aarzelend de uitdaging aan gaan. Maar op wat onsmakelijke keelgeluiden na houden ze zich sterk. 't Packhuys is het eerste in de reeks van negen Thoolse restau rants dat de uitdaging aangaat. Al lemaal kregen ze de opdracht om zo veel mogelijk sponsoren te zoe ken. De zaak met de laagste op brengst op de komende zaterda gen en woensdagen moet de uit daging ook aangaan. De winnaar hoeft dat juist met te doen. Pas met Koningsdag is bekend wie dat is. Donaties Het ingezamelde geld, gisteravond al bijna 4000 euro, gaat uiteinde lijk naar de stichting Stavoord6, die in Sint-Annaland een vakan tiehuis verwezenlijkt voor men sen met een slechte levensver wachting. Met een grote grijns filmt voorzitter Ivo Slokkers het gebeuren op het terras van 't Pack huys, en streamt dat live op Face- De geur komt nog het dichtst in de buurt van een oude rioollucht book. Donaties blijven komen, merkt hij op. Smits, die even later de inhoud van het blikje met ple zier de haven in slingert, heeft zijn antwoord al paraat. ,,Dat hadden ze wel eerder mogen doen..." De Koningin Emma wordt 'geparkeerd' tussen twee grote sche pen bij de Scheepswerf Reimerswaal. foto lex de meester H. werd in 2014 tot vijfjaar cel veroordeeld. Hij kreeg die straf voor witwassen, het op uitge breide schaal verzorgen van drugstransporten naar Zwitser land en valsheid in geschrifte. C. H. werd in 2014 tot vijf jaar cel veroordeeld voor witwassen, drugstransporten en valsheid in geschrifte Hij trok de justitiële aandacht toen een rechercheur een site van H. zag waar wapens werden aangeboden. Eind september 2013 werden er bij Tholen twee auto's aangehouden. In een van de wagens lagen bijna 10.000 pil len en bijna tien kilo softdrugs, bestemd voor Zwitserland. Hoe H. met een bijstandsuitke ring ettelijke prijzige auto's kon huren, een appartement in Zwit serland kon hebben en zichzelf via zijn slapende Zwitserse be drijf en een slimme constructie een goed salaris kon geven kon hij tijdens de diverse behande lingen van zijn zaak niet verkla ren. In hoger beroep kreeg hij dertig maanden opgelegd. H. was eerder in België ook al ver oordeeld voor witwassen en drugsdelicten. donderdag 1 april 2021 Slaaphuisjes taboe bij De in Beachmij verenigde eige naren van stranddaghuisjes op het strand van Dishoek mogen die niet vervangen door een strandslaaphuisje, doodeenvou dig omdat ze geen eigenaar zijn van de grond waar ze op staan, zo oordeelt de Raad van State gisteren in een einduitspraak. Jan van Ommen Den Haag Theo Giele Vlissingen-Oost Kijk op de site bij /video Het is maar een klein blikje maar wat er in zit kan je be hoorlijk van je fatsoen brengen. Dat merkte het personeel van restaurant 't Packhuys in Sta- venisse gisteravond wel, waar ze zich waagde aan het eten van gefermenteerde, zure ha ring. Ook wel bekend als de Surströmming-challenge. Michiel Bouwman Stavenisse -Klein groepje toeschouwers Het heeft even geduurd, maar eindelijk weet de 54-jarige C. H. uit Tholen - die officieel in Zwitserland woont - hoeveel de staat van hem wil hebben. Op de kop af 329.179,00 euro, 31.266 euro minder dan de of ficier van justitie had geëist. Mocht H. dat bedrag niet wil len of kunnen betalen, dan wordt hij 1080 dagen gegij zeld, maar blijft de vordering bestaan. De ruim drie ton heeft H. verdiend met crimi nele activiteiten. Ad Roos Middelburg Prijzige auto's Roxanne van Iwaarden, Stefanie Rijnberg en Ralf Smits (vlnr) wagen zich aan de gefermenteerde, zure haring. foto iman fase whtt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40