EENS EEN ZEEUW... -gmm 9 Wim den Toom (32) groeide op in Goes maar hij verliet op zijn twintigste al het vasteland. Hij kwam terecht op Ameland, waar hij de liefde vond. Inmiddels werkt hij daar als general manager van vakantiepark Boomhiemke, een vakantiepark dat in 2014 werd overgenomen door het Zeeuwse Roompot. „Zeeland vond mij terug op de plek waar ik nu woon. Dat maakte de cirkel wel rond." ,,Het was er heel fijn opgroeien. Ik speelde veel buiten en was altijd bezig. In Goes-zuid groeide ik op en daar was alles dichtbij. Ik zat op het Pontes Lyceum en daar heb ik gewoon een heel fijne school tijd gehad." Wat wilde je toen worden? ,,Al vrij vroeg wist ik dat ik een natuurlijke aanleg had om met kinderen om te gaan. Ik heb de opleiding Onderwijs Assistent op Scalda gevolgd omdat ik daarna wilde doorstromen naar de Pabo. Heel graag wilde ik leraar wor den, maar er zat ook iets in mij dat ik mensen wilde entertainen. Volgens mijn ouders was ik daar altijd mee bezig. Dat had ik alleen zelf nog niet zo door. Ook leefde ik totaal nog niet met het idee dat ik de provincie uit zou gaan." Wanneer kwam dat gevoel wel? „Darten was mijn hobby en daar voor ging ik vaak naar toernooien buiten Zeeland. Toen merkte ik al wel dat ik mij eigenlijk overal thuis kon voelen. Vanaf mijn zes tiende werkte ik bij de Animatie compagnie. Als animator kwam ik op een heleboel campings in Bel gië en Nederland en was ik ieder weekend en iedere vakantie wel weg. In veel animatieteams heb ik gezeten, soms als entertainer en soms als leider van het team. Al les heb ik wel gedaan, zelfs een theatertour. Waarschijnlijk sta ik zonder dat ik het weet in veel fo toboeken van vakanties." Hoe kwam je in Ameland te recht? ,,Ik had mijn opleiding afgerond en was klaar om naar de Pabo te gaan, maar ik wilde ergens gaan werken. Via de compagnie werd ik geplaatst op Ameland, waar ik twee weken kon werken. Ik had daar een superteam onder me en van de eigenaar van het park mochten we alles doen. Niks was te gek. Voor de eindmusical, wat toevallig ook mijn laatste avond op het park zou zijn, hadden we nog een rookmachine nodig. Die moesten we aan de andere kant van het eiland halen. Met de eige naar ging ik daar naartoe en onbe- wust heb ik mijzelf op dat mo ment aan hem verkocht. Ik ver telde hem dat ik het niet begreep dat zo'n groot vakantiepark niet één vaste medewerker voor het animatieteam had. Daar dacht hij over na en net voordat ik weg zou gaan, bood hij mij een jaarcon tract aan. Ik stond toen voor de keuze tussen de Pabo en de enter- tainmentwereld. Ik nam het aan- bod aan, met de gedachte dat het een tussenjaar zou zijn." ,,In het eerste jaar kon ik goed wennen aan het leven op het ei land. Ik ben iemand die anderen opzoekt. Zo ging ik vaak naar het café en schreef ik mij in bij de plaatselijke voetbalvereniging. Al snel maakte ik vrienden en na drie maanden ontmoette ik mijn vriendin; een echte Amelandse. Op het werk ging het goed en ook na het eerste jaar mocht ik blij - ven. Maar doordat ik te duur was om ook in de wintermaanden fulltime in dienst te zijn kreeg ik steeds minder uren. Toen dacht ik wel aan terugkeren, maar voor mijn vriendin, die inmiddels mijn vrouw is, bleef ik hier." Wat voor werk doe je nu? In 2016 kwam de plek van gene ral manager vrij en doordat ik het park inmiddels al heel goed kende en ik mij had ontwikkeld, kreeg ik die baan. In 2014 werd het park overgenomen door Roompot. Zeeland vond mij door een bedrijf waar het hoofd kantoor in mijn geboortestad staat terug, dat maakte de cirkel wel rond. Nu kom ik nog een aantal keer per jaar terug voor werk. Dat maakt me als Zeeuw zijnde toch wel trots. Na vier jaar besloot ik mij in te schrijven bij de gemeente en op zoek te gaan In het eerste jaar kon ik goed wennen aan het leven op het eiland naar een huis. Ik vond er ook nog ander werk: trouwambtenaar. Hier komen alle vacatures in de brievenbus en toen ik dat zag, vond ik dat wel wat voor mij. Ik beëdig zo'n vijftien huwelijken per jaar en om met mijn woor den de mooiste dag voor die mensen officieel te maken, is fantastisch." Hoe bevalt het wonen daar? „Uitstekend. Ik woon in het mooiste stukje buitenland van Nederland. Het is echt een klein wereldje op zich dat draait op het toerisme. Dat ligt mij wel. Je leert heel andere dingen waarde ren. In Goes kon ik makkelijk naar de bioscoop of iets anders leuks gaan doen. Hier moet je het echt plannen om naar het vaste land te gaan. Dan maak je er een dagje van. Wat op het vaste land normaal is, is hier heel bijzon der." Hoe ziet de toekomst eruit? ,,Hier heb ik een prachtig huis, een prachtige baan en een Ame landse vrouw. Ik hoef hier niet meer weg. Dit is echt mijn thuis geworden. Voor het park heb ik nog onwijs veel leuke ideeën en daar werk ik met een fantastisch team. Wat mij betreft ligt de toe komst dus echt op Ameland." donderdag 1 april 2021 Weg van het vasteland; Ameland is echt mijn thuis Wim den Toom op Ameland: „Voor het park heb ik nog onwijs veel leuke ideeën." foto stephan bauer Koen Florusse Wat zijn je herinneringen aan Goes? Twaalf jaar later zit je er nog. - Wim den Toom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37