Raad Veere lijkt niet te willen wijken Aldi bouwt 'aantrekkelijke winkel' met parkeergarage in Vlissingen Troepgroep is blij met extra sleutels Invoering parkeertarieven 6 A v.. - v X X X' v De Veerse gemeenteraad besloot eind vorig jaar om het merendeel van de tarieven voor het betaald parkeren langs de kust te verhogen en de zones waar betaald moet En waarom? Omdat het college koste wat het kost de begroting rond moet krijgen worden ook uit te breiden. Op die manier gingen dagtoeristen meer bijdragen aan de voorzieningen. De afgelopen weken werd duide lijk dat de parkeerplannen op veel weerstand stuiten bij inwoners, on dernemers en bezoekers. De mail boxen van de politici stroomden vol met berichten van mensen die de bedragen te hoog vinden. Of stellen dat het volstrekt onverantwoord is midden in de coronacrisis en aan het begin van het toeristenseizoen dat regime in te voeren. Ze vrezen reputatieschade en zijn bang dat bezoekers hun heil elders zoeken. Ze wezen erop dat het toerisme de kurk is waarop de Veerse economie drijft. Eind vorige week probeerde het Veerse college de gemoederen tot bedaren te brengen door met het voorstel te komen de tarieven voor de jaarabonnementen te verlagen van 150 naar 100 euro en het zo te regelen dat visite niet twee maar één cent per minuut moet betalen. Jan de Regt liet namens de on dernemers weten dat er beloofd was dat het betaald parkeren per 1 april geruisloos en in goed overleg met de betrokken kernen zou wor den ingevoerd. ,,En nu is het 31 maart en morgen gaat het nieuwe regime van betaald parkeren in. En wat is de stand van zaken: heel veel onvrede en onduidelijkheid bij burgers en ondernemers. En waarom: omdat het college koste wat kost de begroting rond moet krijgen." Hij bracht ook onder de aandacht dat hij een week geleden via een brandbrief namens alle on dernemers, inclusief de horeca- en recreatiesector, om uitstel had ge vraagd. En daarbij ook de nodige ar gumenten had aangevoerd waarom uitstel echt nodig is. Tot zijn verras sing is daar helemaal niet op gerea geerd vanuit het gemeentehuis. ,,Geen enkele inhoudelijke reactie. Alleen een ontvangstbevestiging." Hij deed alsnog een beroep op de gemeenteraad om het parkeerre- gime uit te stellen. Bij het sluiten van deze editie was het debat in de Veerse gemeen teraad nog in volle gang. De Duitse discounter presen teerde het gemeentebestuur een ontwerp voor een parkeergarage met 75 plaatsen op de begane grond met daarbovenop de super markt. De stad is gebaat bij een winkelpand dat voldoet aan de ei sen des tijds en een uitstraling heeft, die recht doet aan de promi nente locatie schuin tegenover Ci- neCity XL, op de hoek Spuikom- weg/Coosje Buskenstraat/Spui- straat, oordelen burgemeester en wethouders. Glaspartijen De nieuwe supermarkt krijgt iets meer winkelruimte dan nu, maar dat kan op het bestaande perceel. Nieuwe supermarkt krijgt iets meer winkelruimte en een garage met 75 parkeerplaatsen Doorzichtige hekwerken ontne men het zicht op geparkeerde au to's grotendeels, terwijl grote glas partijen in de supermarktgevel de aandacht naar de winkel trekken. Er komen twee entrees: op de hoek van Spuikomweg en Coosje Buskenstraat en iets verderop aan de Coosje Buskenstraat kunnen mensen naar de winkel. De toe gang tot de parkeergarage ligt aan de Komstraat (waar het parkeer- terreintje nu is) en kan vanaf de Spuikomweg worden bereikt. Vrachtwagens rijden vanaf de Gla- cisstraat het gebouw in en uit en kunnen inpandig lossen en laden. Tijdelijke winkel Aldi BV heeft een omgevingsver gunning aangevraagd en hoopt dit najaar met nieuwbouw te kunnen beginnen. Tijdens de ruim een jaar du rende bouw van de nieuwe super markt wil Aldi een tijdelijke win kel exploiteren op parkeerterrein Spuikom. Zwerfafval opruimen is goed voor het milieu maar blijkt sinds dit jaar soms slecht voor de portemonnee van de vrijwilligers. Wie de rom mel in de eigen grijze kliko gooit, draait uiteindelijk zelf op voor de kosten van het ophalen van de troep die anderen op straat gooien. Het CDA vindt dat niet kunnen en kaartte dit probleem onlangs aan bij het dagelijks gemeentebestuur. Statiegeld op blik Individuele ZwerfAfvalPakkers krijgen geen extra sleutel om de troep gratis in ondergrondse con tainers te gooien, laat B en W we ten. Het idee is ook dat er vooral plastic en blik op straat en in de struiken ligt, en dat kan iedereen wel gratis in een container gooien. Bovendien zit er statiegeld op blik aan te komen, en de verwachting is dat de hoeveel blik op straat dan af neemt. Troepgroepen, zeker als die groot zijn, kunnen wel extra sleu tels krijgen voor grijs afval. De Troepgroep Dauwendaele, die uit Dat is vies. Dat kun je van de vrijwilligers niet verlangen zeventien vrijwilligers bestaat, heeft er vorige week drie gekregen. ,,We hebben de sleutels nu zo ver deeld dat er per ongeveer vijf men sen een sleutel is die ze onderling uitwisselen", vertelt Henk van Dijk tevreden. Zelf het afval scheiden is volgens hem geen optie. ,,Je kunt niet met twee zakken én een knijper de straat op. Dan kom je handen te kort. En thuis alles uitzoeken, nee. Het is soms zo smerig wat je op haalt, dat ga je niet achteraf schei den." CDA-raadslid Ella Poppe heeft het zelf geprobeerd: zwerfaval op ruimen en thuis scheiden. ,,Dat is vies hoor. Dat kun je van de vrij willigers niet verlangen." Daarom laat ze het er nog niet bij zitten. ,,Ik vind de reactie van de gemeente niet echt coöperatief. Het is beter dan het was, maar doe het prak tisch: iedereen een hesje, een grij per en een sleutel. Nu in coronatijd gaan mensen apart op pad. Als dat voorbij is, kun je het weer als groep doen en dan kun je eventueel sleu- tels innemen. Maar je moet vooral blij zijn dat ze dit willen doen. Be loon ze daar maar voor." Honderden Jeroen Sakko van de gemeente wijst erop dat niet aan vrijwilligers wordt gevraagd om zwerfafval thuis te scheiden. ,,Er zijn wel Troepgroepen die onderling af spraken maken over wie restafval ophaalt en wie het plastic en blik opruimt. Er zijn ook vrijwilligers die zelf ervoor kiezen om alleen plastic en blik weg te halen." Ieder een een sleutel geven, is volgens hem niet uitvoerbaar. ,,We hebben inmiddels een paar honderd grij pers uitgedeeld, dus het gaat om heel veel vrijwilligers en dan ook om heel veel sleutels." donderdag 1 april 2021 WA -X ▲Impressie van de nieuwe Aldi, gezien vanaf de Spuikomweg. Rechts ligt de Spuistraat. Officieel ligt de Aldi aan de Glacisstraat. foto aldi bv Het nieuwe parkeerregime voor de Veerse kust gaat zo goed als zeker vandaag in. Bij het sluiten van deze editie zag het er niet naar uit dat de oppositiepartijen Lijst Van Kervinck, SGP/CU en VVD erin zouden slagen daar verandering in te brengen. Ook de vele insprekers die de eerste uren van de raadsvergadering gebruikten om hun ongenoegen te uiten, slaagden er ogenschijn lijk niet in de fracties van CDA, DTV en PvdA/GL ervan te over tuigen dat de invoering moet worden uitgesteld of dat de ta rieven moeten worden aange past. Emile Calon Domburg - Jan de Regt, ondernemer Voor de uitkomst ervan: zie pzcl.nl Aldi wil vanaf komend najaar een winkel bouwen op de plek van de huidige vestiging aan de Glacisstraat in Vlissingen. De supermarkt denkt met een eigen parkeergarage en een aansprekend pand met veel glas meer te profiteren van de locatie aan de rand van de bin nenstad. René Hoonhorst Vlissingen Wie in zijn eentje zwerfafval op ruimt, krijgt geen extra gratis sleutel voor ondergrondse con tainers. Maar wie samen met an deren een Troepgroep vormt, kan wel meer sleutels krijgen van de gemeente Middelburg. De Troepgroep Dauwendaele is daar heel blij mee, zegt Henk van Dijk. ,,Het afval is soms zo smerig, dat ga ik thuis echt niet meer scheiden." Maurits Sep Middelburg - Ella Poppe, CDA-raadslid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34