s? Zeeland waterstofland Drugsbaas uit Sluiskil moet zes jaar zitten Jongen (16) opgepakt voor rol in steekpartij Embargo 2 PAARTIJD VEEL AANRIJDINGEN Liefde maakt blind. Lust ook. Dat is goed te zien in de eendenwereld. Mannetjes hebben de lente in hun bol. Ze gaan op de versiertoer en kunnen daardoor zomaar voor de wielen van een auto stappen of vliegen. Commentaar Het Deense energiebedrijf 0rsted wil in Zeeland de groot ste fabriek voor groene waterstof ter wereld bouwen. Tot nu toe hield 0rsted zich bezig met de ontwikkeling van windparken op zee. Zoals Borssele 1 en 2. Nu begint 0r- sted aan een totaal nieuw avontuur. Namelijk groene energie van windparken gebruiken om groene waterstof te maken voor de industrie in het havengebied van North Sea Port. Zeeland en ook de Gentenaren mogen in hun handen knij pen dat een energiereus zo ver zijn nek uitsteekt. Weliswaar wil de industrie in het grensoverschrijdende havengebied als ook alle overheden in Zeeland en Oost-Vlaanderen al een tijdje het waterstofbolwerk van Nederland worden, het wordt pas con creet als iemand er echt zijn schouders onder zet. Dit plan is een serieuze stap om de industrie in het havenge bied te vergroenen. Zeeland is tenslotte de waterstofver- slaafde van het land. Meer dan de helft van de grijze en C02- veroorzakende waterstofproductie wordt hier gebruikt. Het is dus een plek waar veel milieuwinst is te behalen. Het is ook noodzakelijk dat de industrie snel overschakelt van fossiele naar duurzame grondstoffen en energie. Neder land loopt immers achter op zijn klimaatdoelen. Met dit con crete plan is een versnelling mogelijk, maar er is ook subsidie uit Den Haag voor nodig. Wil het snel nog iets van zijn klimaat beleid maken, dan kan het nieuwe kabinet bijna niet anders dan zijn portemonnee trekken voor Zeeland Waterstofland. Dit plan is een serieuze stap om de industrie in het havengebied te vergroenen Zijn hulpje, de 24-jarige J. van T., eveneens uit Sluiskil, kreeg twaalf maanden, waarvan drie maanden voorwaardelijk, opgelegd. Ook in zijn geval was het vonnis conform de eis. De C. werd omschreven als een groothandelaar in drugs van wie dealers afnamen. Ook zou De C. niet hebben geschroomd om op drachten te geven om iemand te mishandelen. Daarnaast mocht zijn ALMANAK Dit is een spectaculair persbe richt, oordeelde de dienst doende journalist. Op advies van het RIVM heeft minister Hugo de Jonge besloten in Ne derland de anale coronatest in te voeren. 'Een anale swab blijkt nauwkeuriger te zijn dan de tot naam door niemand worden ge noemd. De groep dealers en koeriers die door De C. werd aangestuurd be stond uit circa elf man, van 22 tot 47 jaar oud, en afkomstig uit diverse plaatsen in de omgeving van Sluis kil en zelfs België. Daarnaast werd alles en iedereen die Sluiskil bin nenkwam in de gaten gehouden. De C. en zijn netwerk kwamen medio juni 2019 in beeld na een tip. De politie onderzocht een Terneu- zense woning en trof een grote hoeveelheid drugs, wapens en pil len aan. Eind mei 2020 volgde er een actiedag en werden er diverse invallen gedaan. In de ouderlijke woning van De C. werden tele foons - waaronder een PGP-tele- foon (Pretty Good Privacy) gevon den. Het kraken van het versleu telde netwerk leverde weer de no dige informatie op. nu toe gebruikelijke uitstrijkjes van keel en neus', aldus het persbericht, waarop een em bargo rustte tot 31 maart, 24.00 uur. ,,Als je het meteen daarna publiceert", zei een collega, ,,op welke datum lezen mensen het dan?" Aanhouding na burenruzie Geen aanwijzingen brandstichting De brand van afgelopen maandag in Hengstdijk lijkt niet aangestoken te zijn. Er zijn geen aanwij zingen voor brandstich ting gevonden, laat de politie weten. Maandag brak er brand uit in een schuur achter een woning aan de Kie vitstraat. De brand sloeg over naar de woning en werd daarna uitslaand. Er ontploften in het schuurtje verschillende gasflessen en twee men sen liepen brandwonden op. Een exacte oorzaak voor de brand kan niet worden aangewezen. KLOOSTERZANDE Zwembad wil eind van de maand open Natuurkenner Chiel Jacobusse uit 's-Gravenpolder heeft de afgelo pen dagen al zeker drie doodgere den eenden gezien. ,,Het is paar tijd", legt hij uit, ,,en dan gaan de mannetjes op stap. Dan hebben ze meer oog voor elkaar dan voor het verkeer of wat ook. Het mannetje is gefocust op een vrouwtje. Meestal zitten er meerdere woer den achter een vrouwtje aan. Het is een concurrentiestrijd. De man netjeseend heeft nu eerst oog voor de concurrent, daarna voor de dame en een auto komt op de derde plaats." Veel automobilisten zullen het herkennen. Eenden die ineens het asfalt op stappen of er laag over heen vliegen. Bij mooi weer be gint het in februari en het duurt tot half april, als de broedtijd aan vangt. Zijn het groepjes, dan is het steevast één vrouwtje dat belaagd wordt door meerdere mannetjes. ,,Het is een jaarlijks terugkerend fenomeen", bevestigt onderzoe ker Erik Kleyheeg van Sovon Vo- gelonderzoek Nederland. ,,Dit is de tijd dat je heel veel dode een den langs de weg ziet liggen." Het is een grote frustratie van Kley heeg, die door collega's wel wordt aangeduid als 'mister wilde eend', dat er geen exacte cijfers zijn. „Aanrijdingen met eenden gebeu ren zo vaak dat het niet gemeld De politie heeft een zestienjarige jongen uit Middelburg aangehou den op verdenking van betrokken heid bij het steekincident dinsdag avond op de Topaasplaats in Mid delburg. Het incident, waarbij een 19-ja- rige vrouw uit Vlissingen met glas in het gezicht werd geslagen, ge beurde rond 18.10 uur. De vrouw werd per ambulance naar het zie kenhuis gebracht. Zij heeft aangifte gedaan. De zestienjarige verdachte ging er na het incident vandoor, maar heeft zich dezelfde avond rond 20.15 uur op het politiebureau van Mid delburg gemeld. Hij is opgesloten. Kort na het incident werd ook een dertienjarige Middelburger aange houden voor het busstation aan de Kanaalweg. Hij is na verhoor in vrij heid gesteld. Zijn rol bij het inci dent wordt nog onderzocht. Op de Kanaalweg werd ook een 18-jarige Vlissinger aangehouden: hij zou de 13-jarige jongen daar hebben mis handeld. Een buurman vertelde dinsdag avond al dat er verschillende men sen betrokken waren bij de vecht partij. Het slachtoffer zou met vriendinnen zijn geweest, toen de ruzie ontstond waarbij zij met glas zou zijn gestoken. donderdag 1 april 2021 De 27-jarige R. de C. uit Sluiskil is gisteren door de rechtbank in Middelburg voor grootschalige handel in harddrugs, wapens en het runnen van een hennepkwe kerij veroordeeld tot een gevan genisstraf van zes jaar. Het von nis was conform de eis. Ad Roos Middelburg Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Op het Marnixplein in Vlissingen is dinsdag aan het eind van de middag een 43-jarige Vlissinger aangehouden. De man wordt ervan verdacht een buurman te hebben mis handeld. Agenten gingen rond 17.10 uur naar het Marnix plein omdat er een mel ding van een burenruzie was binnengekomen. Twee buurmannen zou den het daarbij met el kaar aan de stok hebben gekregen. Een van hen is daarbij uiteindelijk mis handeld. Agenten hebben daarop de andere buur man, een 43-jarige Vlis singer, aangehouden. HENGSTDIJK Als de coronamaatrege len het toelaten, gaat zwembad De Honte maandag 26 april open. Seizoensabonnementen kunnen nu met korting in de voorverkoop worden gekocht. Het seizoen duurt tot 18 september. Abonnementen kunnen online en in de gemeen tewinkel worden ge kocht. De reguliere prij zen bedragen 50 euro (15-65 jaar), 38 euro (5 14 jaar en 65-plussers) en 120 euro voor een gezin. Kinderen tot 5 jaar mogen gratis, kinderen van minima komen ook in aanmerking voor een gratis abonnement. Pas op, Ernst Jan Rozendaal Goes Arjen Nijmeijer Middelburg Als woerden hitsig zijn, gaat het er niet zachtzinnig aan toe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30