Even bijkleuren op het Badstrand in Vlissingen Wereldprimeur voor Zeeland? 0rsted wil hier grootste groene waterstoffabriek bouwen zeeland 4 Umer (links) en Meyra vermaken zich aan de waterkant van het Vlissingse Badstrand. fotos lex de meester ,,Even lekker bijkleuren", lachen Jincy van Boven en Vera den Boer vanaf een kleedje. Ook Govert en Francien van 't Geloof uit Helle- voetsluis hebben zich eens lekker geïnstalleerd. De kopjes en servet jes van een pas verorberde lunch liggen nog tussen hen in. Een ther- moskan koffie staat voor de pak. ,,We zijn met de auto met de fietsen achterop naar Westkapelle gere den", vertelt Govert. ,,Daar hebben we geparkeerd en zijn zo door de duinen hier naartoe gefietst. Heer lijk. Wij hebben bij ons ook water, maar dit is toch heel anders. En het is haar geboorte-eiland", zegt hij wijzend op zijn vrouw. ,,Dat spreekt toch meer." ,,Ik kom uit Middelburg", zegt Francien. ,,Mijn vader heeft nog de Gevangentoren gerestaureerd. Dat was in die koude winter van 1963. Toen was de Wes- terschelde bevroren." Het is woensdagmiddag vrij rus- tig op het Vlissingse Badstrand. Waar het radionieuws al melding maakt van het ontruimen van stadsparken omdat het te druk is, is de anderhalve meter (en meer) op Hier is een wc in de buurt. Dat is toch wel belangrijk hoor - Machteld Both het Badstrand geen enkel pro bleem. De Vlissingse Pieta Holle man vindt dat prima. „Lekker rustig zo." Ze ligt hier vandaag om een mooi zomers kleurtje op te doen. ,,Toch wel heel bijzonder hé?", zegt ze. ,,Op 31 maart op het strand. En we waren hier gisteren ook al." Haar man is net weggelopen. Even kijken of de toiletten inmiddels wel open zijn. ,,Want dat is toch wel probleem nu de horeca nog dicht is." Strandbedjes Dat vinden ook Machteld Both (Nieuw Beijerland) en Mandy Ui- tenbroek (Goudswaard). Zij heb ben zich daarom vlak bij strandpa viljoen Pier 7 geïnstalleerd. ,,Hier konden we strandbedjes krijgen en is een wc in de buurt. Dat is toch wel belangrijk hoor", zeggen ze. ,,We kunnen natuurlijk ook naar het strand in Ouddorp. Maar daar is het veel verder lopen en dat is heel lastig met twee kinderen. Ze willen van alles meenemen en bovendien zijn alle paviljoens en wc's daar dicht", zegt Machteld. ,,En kijk (ze wijst richting boulevard). Daar staat mijn auto. Beter kan toch niet?" Een zomerse dag of niet, voor de zwemmers is het nog wel bikkelen. Vrijwel niemand waagt zich dan ook in het koude water van de Wes- terschelde. ,,Het is nog maar vijf graden", zegt Corry de Schacht uit Vlissingen, die de kou wel trotseert. Samen met René Cornelisse loopt ze naar de vloedlijn. ,,Ik heb drie weken geleden ook al gezwommen. Maar dat waren maar twee minuten hoor." It I donderdag 1 april 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Zonaanbidders grijpen hun kans Een man zwoegt met een volle tas proviand. Hij sleept ook nog een bolderkar met kind en strandspullen achter zich aan. Aanzienlijk lichter bepakte fiet sers met zonnehoedjes op en bi kini's onder de jurk snellen hem voorbij. Op deze zomerse dag in maart hebben ze allemaal het zelfde doel: het Vlissingse Bad- strand. Melita Lanting Vlissingen Vera den Boer (links) en Jincy van Boven: ,,Even bijkleuren." Mandy Uitenbroek (links) en Machteld Both: ,,In Ouddorp is het strand verder lopen en dat is lastig met twee kinderen." Corry de Schacht met René Cornelisse: ,,Ik heb drie weken gele den ook al gezwommen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29