Rick van Drongelen wil mee naar knock-outfase van EK 23 De verdediger uit Axel volgde de drie duels in Hongarije op de voet. Zijn focus ligt nu weer bij HSV, dat nog op promotie aast. Butter moet even wachten Oranjeprimeur voor Baijings Gudde langer bij Groningen Jong Oranje plaatste zich dinsdag als groepswinnaar voor de kwart finale van het jeugd-EK. De 6-1- zege op Hongarije werd ook door Rick van Drongelen met gejuich begroet. De verdediger van HSV heeft nu nog steeds kans om zijn interlandcarrière als jeugdinterna- tional met een eindtoernooi af te sluiten. Op 31 mei speelt Jong Oranje de kwartfinale in Boedapest, daarna kunnen nog een halve finale in SzékesfehérvSren en de eindstrijd in Ljubljana volgen. De concurren tie om een plekje in de selectie van Erwin van de Looi te veroveren, zal ook tegen die tijd weer groot zijn. Maar Rick van Drongelen kent geen twijfels. ,,Als ik fit ben, ben ik erbij'', zegt de Axelaar. ,,De bondscoach weet wat ik kan bren gen.'' Van Drongelen was - voordat hij eind juni een zware knieblessure opliep - een vaste waarde bij Jong Oranje. Hij stond zo'n acht maan den buitenspel, maakte op 1 maart tegen St. Pauli zijn rentree, maar raakte in de slotfase geblesseerd aan zijn enkel. Daardoor miste hij de poulefase op het EK, maar de drie pouleduels in Hongarije volgde hij afgelopen week wel op de voet. Sterren van de hemel ,,Ik heb veel contact gehad met jongens, bijvoorbeeld regelmatig met Dani de Wit'', vertelt de ver dediger. ,,Hij vertelde me hoe het ging, hoe hij zich voelde, welke za- ken er speelden. Dani zei ook dat hij merkte dat ik er niet bij was. Als ik erbij ben, vond hij, is dat normaal. Ik weet dat ik niet ie mand ben die de sterren van de hemel speelt en er vijf scharen uit gooit. Maar medespelers vertrou wen me wel op het veld. Ik ben een aanjager, zorg voor spirit en houd iedereen wakker.'' De discussie over de speelwijze - het 4-2-2-2-systeem - kreeg Van Drongelen in Hamburg ook mee. ,,Binnen de spelersgroep is er hele maal geen discussie geweest. Wij weten allemaal wat er gevraagd wordt. En we weten ook dat we, als dat nodig is, over kunnen scha kelen op een ander systeem.'' Van Drongelen benadrukt vervolgens dat Jong Oranje in Hongarije geen wedstrijd heeft verloren. ,,Twee keer gelijk en een 6-1-overwin- ning. Tegen Duitsland 1-1 spelen, dat is toch geen slecht resultaat? Josha Vagnoman en Stephan Am- brosius, twee ploeggenoten van me bij HSV, waren gisteren weer terug in Hamburg. Ze waren heel positief over Jong Oranje. Echt een goede ploeg, zeiden ze.'' Hij schrok, toen hij Noa Lang te gen Duitsland geblesseerd uit zag vallen. ,,O nee, dacht ik, als het maar niet zijn kruisband is. Het blijkt een bovenbeenblessure te zijn. Noa kan er normaal gezien eind mei gelukkig ook bij zijn.'' Van Drongelen traint zelf sinds anderhalve week weer vol mee bij HSV. ,,Het gaat goed, ik voel me prima. Mijn knie is top, al kan ik 'm nog niet helemaal buigen. Dat is normaal, het heeft tijd nodig. Mijn enkel wordt nu voor iedere training nog getapet, maar ik zou denk ik al zonder tape kunnen trainen en spelen.'' Ik ben een aanjager, zorg voor spirit en houd iedereen wakker HSV bezet in de Tweede Bun- desliga de tweede plaats, de num mers één en twee promoveren di rect. Er zijn nog acht competitie duels te spelen. ,,Daar focus ik me nu op'', zegt Van Drongelen. ,,Ik wil fit blijven en met HSV om pro motie spelen.'' Zijn contract loopt over ruim een jaar af, in de zomer van 2022. ,,Ik weet nog niet wat de club wil en houd me er eerlijk ge zegd ook niet mee bezig. Ik wil weer spelen, minuten maken, overwinningen pakken met HSV. Natuurlijk wil ik straks met Jong Oranje op het EK spelen, maar op dit moment lijkt dat nog ver weg.'' donderdag 1 april 2021 PC ATLETIEK De NN Mission Marathon die op 11 april op een volledig afgesloten parkoers in Hamburg zou worden gehouden, gaat niet door. Door de corona ontwikkelingen in de regio is de organisatie genood zaakt de marathon met ruim zeventig atleten een week later te houden op een alternatieve locatie. Nederlandse marathonlo pers als Michel Butter, Björn Koreman en Frank Futselaar hoopten zich in Hamburg te kwalificeren voor de Olympische Spe len in Tokio. VOETBAL Jill Baijings is voor het eerst opgenomen in de selectie van het Ne derlands vrouwenvoetbal team. De 20-jarige midden velder van de Duitse Bun- desligaclub SGS Essen maakt deel uit van de 24- koppige groep die bonds coach Sarina Wiegman heeft opgeroepen voor de komende interlands tegen Spanje en Australië, die dienen als voorbereiding op de Spelen. Oranje oe fent op vrijdag 9 april in Marbella tegen Spanje. Vier dagen later, dinsdag 13 april, is Australië in Nij megen de tegenstander. VOETBAL Wouter Gudde blijft langer algemeen di recteur van FC Groningen. De overeenkomst van de 36-jarige Schiedammer, die nog drie jaar liep, is open gebroken en verlengd tot 2026. De raad van com missarissen had aange drongen op de nieuwe ver bintenis. Gudde, die begin 2019 werd aangesteld, zegt trots en vereerd te zijn. ,,Het is natuurlijk altijd prettig als mensen tevre den over je zijn. Ik voel het als een beloning voor het werk dat we de afgelopen twee jaar samen hebben neergezet bij de club.'' Wouter Gudde is de zoon van Eric Gudde, directeur betaald voetbal van de KNVB. 'De bondscoach weet wat ik kan brengen bij Jong Oranje' Rick van Drongelen duelleert in september 2018 als speler van Jong Oranje met de Engelse spits Dominic Calvert-Lewin. foto reuters Barry van der Hooft Hamburg 1 Rick van Drongelen debu teerde op 1 september 2017 tegen Jong Engeland (1-1) in Jong Oranje. Hij speelde 18 in terlands voor het team. -Rick van Drongelen (22)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23