m Gakpo, wordt hij straks op het Bondscoach Frank de Boer heeft EK-gangers 20 'Haaland naar Bayern München, wie verzint dit?' Kort Eredivisie Red Bull: al updates in Imola Formule 1-renstal Red Bull Racing plant al updates voor de bolides van Max Verstappen en Sergio Pérez voor de volgende race, op 18 april in het Italiaanse Imola. ,,Deze auto moet het doen voor ons en zo min mogelijk problemen geven. We zullen al zoveel mogelijk verbeteringen aanbrengen voor Imola'', zegt hoofdingenieur Paul Monag- han van Red Bull op Autosport.com. ,,We moeten doorontwikkelen, deze auto nog sterker maken, als het ware kogelwerend.'' Verstappen eindigde zondag in de eerste race als tweede, achter Lewis Hamilton. UEFA schrapt publiekslimiet De UEFA stelt geen limiet meer aan het aan tal fans dat in de Europese toernooien in het stadion mag worden toegelaten. De beslis sing wordt voortaan aan de landen zelf over gelaten. Vanaf 1 oktober mocht van de UEFA niet meer dan 30 procent van de capaciteit gebruikt worden. Het toelaten van fans uit het buitenland blijft wel verboden. Van de Sanden al klaar in CL Oranje-internationals Shanice Van de San- den (foto) en Dominique Janssen zijn met Wolfsburg uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen verloor in de kwartfinales ook de tweede wedstrijd tegen Chelsea: 0-3. Het eerste duel won de Engelse club met 2-1. Lieke Martens bereikte met FC Barcelona wel de halve finale. De kleine nederlaag bij Manchester City (2-1) was voldoende na de 3-0 thuiszege. Jong Oranje tegen Frankrijk Jong Oranje speelt in de kwartfinale van het EK tegen Jong Frankrijk. Dat land eindigde in Hongarije dankzij een zege op Jong IJs land (2-0) als tweede in groep C en werd daardoor aan Nederland gekoppeld. De kwartfinales, halve finales en finale van het jeugd-EK zijn van 31 mei tot en met 6 juni. Quote van de dag Völler Wissels Frank de Boer heeft de EK-selectie van het Nederlands elftal voor zo'n 90 procent in zijn hoofd zitten. Dat zei hij na afloop van het WK-kwalificatieduel in Gibraltar, dat tevens de laatste graadmeter was voor op 1 juni een lijst van 23 namen naar de UEFA gaat. De staat van Oranje uitgelicht. De afgelopen anderhalve week ging het om de punten in drie interlands tegen Turkije, Letland en Gibraltar. Maar die potjes stonden óók in het teken van het EK. Frank de Boer koos er bijvoorbeeld voor om op één na alle veldspelers uit de 24- koppige selectie speeltijd te geven. Alleen nieuweling Jeremiah St. Juste bleef drie keer aan de kant bij Oranje. ,,Ik werkte al min of meer met een vaste kern'', zei De Boer in Gibraltar. ,,Ryan Gravenberch was er nu voor de tweede keer bij en heeft het gewoon hartstikke goed gedaan.'' Na de wedstrijd tegen Letland pikte De Boer bewust Steven Berg- wijn eruit toen hij uitlegde waarom hij zijn aanvoerders Wijnaldum en Depay in de slotfase had gewisseld. ,,Een jongen als Bergwijn wil je ook het gevoel geven dat hij bijdraagt in het teamproces.'' Zo'n 90 procent van zijn selectie voor het Europees kampioenschap heeft De Boer al in het hoofd zitten. Met die boodschap verliet hij Gibraltar. Nog een plek of drie, vier liggen open, allemaal vacatures voor veldspelers. Waarbij de strijd en de vraagtekens vooral voorin te vinden zijn. Keepers 3 EK-plekken Alle bondscoaches hebben straks verplicht drie keepers in hun EK- selecties. Bij Oranje is d^e schifting normaal gesproken wel gemaakt. Jasper Cillessen, Tim Krul en Maar ten Stekelenburg zijn de namen. Of de pikorde ook vastligt, is vers 2. De Boer zei eerder: Cillessen is mijn nummer 1. Hij zou ook starten in Turkije, maar haakte in de war ming-up geblesseerd af en dat is niet fijn, op tien weken van het EK. Krul keepte als stand-in die plots aan de bak moest niet lekker in Istanboel, maar De Boer was ook hier duidelijk: ,,Tim blijft ook num mer 1 tegen Letland en Gibraltar.'' Stekelenburg is nu dus nummer 3, maar wat als hij met Ajax blijft doordenderen in de Europa League? Stel: Ajax zou zelfs de finale halen, dan krijg je misschien wel een 'Van der Sar-effect'. In 2008 sloot Edwin van der Sar na de gewonnen Cham pions League-finale met Manches ter United aan bij Oranje in de EK- Gravenberch was er nu voor de tweede keer bij en heeft het gewoon hartstikke goed gedaan De jokerrol Zonder dat Frank de Boer expliciet naar Gakpo werd gevraagd, liet de bondscoach zijn naam de voorbije interlandperiodes meerdere malen vallen als gegadigde voor het EK. Tenminste, bijna dan. De Boer had het structureel over 'Gapko'. Los van de verspreking zegt dat veel. Eigenlijk is Gakpo ook zo'n beetje de enige speler van Jong Oranje die echt concreet in beeld is voor het eerste eindtoernooi in zeven jaar. Voor Gakpo gloort de rol van joker. Joker? Ja, het is een goed ge bruik onder Oranje-bondscoaches om een jonge, onbevangen aanval ler in de selectie op te nemen die van de bank geplukt kan worden als Oranje zich stukbijt op een tegen stander. Bert van Marwijk kwam daarvoor in 2010 bij Eljero Elia uit, terwijl Louis van Gaal vier jaar later met succes een dergelijke rol toebe deelde aan Memphis Depay. Wordt Gakpo de volgende joker? Onvoorspelbaar Wat die kans groot maakt, is dat Gakpo al bijna twee jaar bewijst dat hij het profiel heeft om als troef te debuteren op een eindtoernooi. Bij PSV bewees de vleugelspits al over rendement te beschikken. Hij heeft een individuele actie, kan accelere ren, teamgenoten bedienen, maar ook de trekker overhalen met veel vlammende en gerichte schoten. Bondsoach Erwin van de Looi hield de onlangs herstelde Gakpo in Hongarije aanvankelijk op de bank, om hem in de laatste twee poule duels op te kunnen stellen. Tegen Jong Duitsland (1-1) was hij al een lichtpunt, tegen Hongarije navi geerde hij met twee goals, een assist en een verdiende penalty zijn ploeg donderdag 1 april 2021 GO AUTOSPORT VOETBAL VOETBAL VOETBAL —Bayern-voorzitter Karl-Heinz Rummenigge peinst er niet over de nu geblesseerde Robert Lewan- dowski te vervangen voor de Noorse topschutter van Borussia Dortmund. O De eredivisie voor vrouwen krijgt er vanaf volgend sei zoen een gere nommeerde naam in het voetbal bij. Feyenoord maakt dan zijn entree. De competitie telt daarmee vanaf het seizoen 2021/2022 negen clubs. Rudi Völler (60)stopt in de zomer van 2022 als tech nisch directeur van Bayer Leverkusen. Hij bekleedt al meer dan twin tig jaar een functie bij de Duitse voetbalclub. 5 Landen mogen op het EK deze zomer per duel vijf spelers wis selen. De UEFA heeft besloten de wisselmo gelijkheden te verruimen. Nor maal zijn drie wissels toege staan. Vooral voorin Maarten Wijffels Rotterdam Tim Krul (l) overlegt met keeperstrainer Patrick Lodewijks en zijn collega's Stekelenburg en Bizot. Die laatste verving de geblesseerde Cillessen in de selectie. foto pim ras Lijken zeker van EK, mits fit: Cillessen, Krul, Stekelenburg Strijden nog om plek: - - Frank de Boer (50) Cody Gakpo (21) dirigeerde Jong Oranje naar de kwartfinale van het EK in Hongarije. Maar of we de PSV-aanvaller over twee maanden gaan zien tijdens het restant van dat toernooi, is zeer de vraag. Voor Gakpo gloort een ander EK. Vier redenen waarom hij deze zomer klaar is voor het grote Oranje. Johan Inan Székesfehérvar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20