Krabbendijke kan vanaf september op tijdelijk derde veld voetballen Terneuzen wil iets creatiefs van 3500 rode kiespotloden 7 MARY VAN 'T LEVEN 'TWEEDEHANDS SPUL VERKOPEN DEED IK ALTIJD AL GRAAG'^ Pastelkleurig servies, een knaloranje tafelborstel, een vintagezitje of een oude bakelieten projector. De spulletjes die Mary van 't Leven uit Driewegen verzameld heeft in haar nieuwe winkel met brocante en vintage zijn heel divers. Komende vrijdag gaat de zaak voor het eerst open. woensdag 31 maart 2021 In de polder, aan de Cou- dorpseweg achter Driewe gen, is 2e Hands Wonen ge vestigd in een voormalige koeienstal op het terrein van het fruitbedrijf van de familie Van 't Leven. Deze stal en het naastgelegen terras waren in de afgelopen tien jaar ingericht als theetuin. Maar nu vond Mary van 't Leven het tijd worden om het roer om te gooien. Geen horeca meer, maar vintage en brocante. ,,Dat tweedehands spul verkopen deed ik altijd al graag'', vertelt ze. Want in haar theetuin stonden altijd al veel oude spulletjes te koop. Van kris tallen glazen tot en met tweede- hands kledingstukken. Bijna alles was te koop. Het begon te kriebelen Maar twee ingrijpende gebeurte nissen zorgden uiteindelijk voor de ommezwaai. Eerst moest ze tij delijk stoppen om voor haar onge neeslijk zieke moeder te zorgen. En na de herstart kwam de zorg voor haar vader. De theetuin sloot opnieuw. Na zijn overlijden begon het op een gegeven moment toch weer te kriebelen. Die stal stond leeg en ik had nog heel veel oude spulletjes'', vertelt ze. Ze haalt haar spulletjes voor de verkoop overal vandaan. ,,Ik heb zo m'n adresjes. Zo heb ik contact met een mevrouw uit België die in de pastelserviezen zit. Die staan nu ook bij mij. En in de oude Ik heb ook iemand die van oude bakelieten telefoons lampen kan maken jachtkast heb ik serviesgoed staan die bij de jacht passen. Ik haal ook wel van het internet, maar niet zo veel. Je vraagt vooraf of het wel heel is, maar als het pakje dan komt zie je toch wel wat dingen. Ondanks dat het goed is ingepakt. Soms is het ook heel erg vies, dan haal ik het maar door een sopje." Oude radio's Van 't Leven heeft de oude stal in middels helemaal ingericht. ,,Ik heb ook een keukenblokje ge maakt. Niet om te koken, maar om spulletjes uit te stallen zoals oude glazen, blikjes en oude radio's. Ik heb ook iemand die van oude ba kelieten telefoons lampen kan ma ken. Heel erg leuk. Ik heb zoveel", lacht ze. ,,Twee eethoeken uit de jaren 60/70, een oud bureau, kin derboeken. Ik ben zo trots als een aap." De winkel is beperkt open. Al leen de eerste twee vrijdagen en zaterdagen van de maand. ,,En nu moeten we natuurlijk rekening houden met de coronaregels dus we zijn open op afspraak." De winkel is gevestigd aan de Cou- dorpseweg 7 in Driewegen. De explosief gegroeide voetbalver eniging wacht al jaren op uitbrei ding. Dat was reden voor een raads- meerderheid om eerder dit jaar via een motie een tijdelijk derde veld af te dwingen. Daar zijn nu de kosten van bekend. Het veld zelf kan voor 155.000 euro worden aangelegd. De verlich ting kost 36.000 euro. ,,Maar die kan, net als de ballenvangers, mee naar het nieuwe sportcomplex", zegt wethouder Kees Verburg. Nieuwe Jumbo Het derde veld wordt haaks op het kunstgrasveld aangelegd. Daarvoor wordt een klein stukje van het vrachtwagenparkeerterrein afge snoept. Als het aan de club lag, zou het nieuwe veld in dezelfde rich ting worden aangelegd als het kunstgrasveld. Daar wil de ge meente niet aan meewerken omdat dit de bouw van een nieuwe super markt zou kunnen belemmeren. Mogelijk begint dit al op het mo ment dat het nieuwe sportcomplex nog niet klaar is. Het voormalige veilingterrein dat deze nieuwe ontwikkelingen mo gelijk maakt, komt 1 april in handen van de gemeente. Dat is vier maan den later dan gepland. Die extra tijd had verkoper Heijmans nodig om na sanering de nog aanwezige fun deringen te verwijderen. Voor de aanleg van het voetbalveld moet nog geschikte grond worden aange voerd. Om kosten te besparen wordt daarvoor overbodige grond uit de nieuwe wijk Rozeboom III gebruikt. TERNEUZEN Wie o wie maakt er iets moois van de ruim 3500 rode potloden die Terneuzen over heeft van de Kamerverkiezingen op 17 maart? Via Facebook heeft de gemeente daartoe een oproep gedaan. De afdeling die verantwoorde lijk is voor de organisatie van verkiezingen, zag op internet allerlei rode potloodprojecten voorbijkomen. Zo is het idee ontstaan ook Terneuzense cre- atievelingen aan te spreken. Alle ingezonden voorstellen worden door de initiatiefne mers bekeken en de leukste in- zending wint. Het rode pot loodkunstwerk krijgt, met naamsvermelding, een plekje in de publieksruimte van het stadhuis. Iedereen mocht in Terneuzen na het stemmen zijn of haar potlood meenemen. Dat er ruim 3500 over zijn, heeft er mee te maken dat Terneuzen genoeg potloden voorhanden wilde hebben voor alle stem gerechtigden die zouden kun nen komen opdagen. Er is van tevoren ook al reke ning mee gehouden dat nooit 100 procent van de kiezers op komt. BE Van theetuin naar brocantewinkel Melita Lanting Driewegen -Mary van 't Leven Het is waarschijnlijk net op tijd voor de start van het nieuwe sei zoen. Als alles meezit, kunnen de voetballers van VV Krabben- dijke begin september op hun felbegeerde derde veld spelen. Het gaat om een tijdelijk veld, want over een paar jaar verhuist het hele sportcomplex naar de westrand van het dorp. Joeri Wisse Krabbendijke Mary van 't Leven in haar nieuwe zaak. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 68