Eigen versie The Passion in Terneuzen: 'Het was wel een klus' 6 En weer rijdt een vrachtwagenchauffeur zijn combinatie klem BE32HI3 Marcel Modde Zierikzee ,,Dit zorgt alleen maar voor steeds meer ergernis", ziet fractievoorzit ter Ruud van de Laar van Groen Links. ,,Bij de bewoners, bij de on dernemers, maar ook bij de chauf feurs in kwestie. Wanneer ze al eens eerder op Zierikzee hebben gereden, weten ze wel beter. Maar dan komt er weer zo'n invaller en begint die hele poppenkast op nieuw. Hoe lang moet dit nog du ren?" Hoe vaak het inmiddels fout is gegaan, durft Carlos de Mendon^a niet meer te zeggen. Hij runt een Portugees restaurant in het straatje. ,,Het heeft me tot dusver vier vlag genmasten gekost." Zijn schade valt gelukkig nog mee. Bij de koffiebar naast hem sneuvelde de vorige keer ook een terrastafeltje en regelmatig moet het gemeentelijk straatmeu- bilair het bezuren. Vervelend is bo vendien dat de spaarzame tafels en stoelen, die strak langs de gevels staan, steeds naar binnen moeten worden gehaald als er vrachtwa gens door het straatje willen rijden. Zelfs met gewone auto's is het op passen geblazen voor klanten, voe ren de ondernemers aan. De Mendon^a zou het toejuichen wanneer de Melkmarkt wordt afge sloten voor alle gemotoriseerd ver keer en tot voetgangersgebied Dit zijn toch geen straatjes waar je auto's in wil hebben? Maar ze doen het toch wordt verklaard. ,,Net als de Dam hier om de hoek. Dat zijn toch geen straatjes waar je auto's in wil heb ben! Maar ze rijden gewoon via de Meelstraat en dan twee keer linksaf. Waarom? Omdat het kan." Routeplanner In die laatste categorie gaat het vaak om toeristen die blindelings hun routeplanner volgen, ziet Van de Laar (zelf binnenstadbewoner) vaak. Om te beginnen zouden de TomToms en Garmins die optie uit hun kaarten moeten verwijderen, denkt het raadslid hardop mee in oplossingen. ,,Maar vooral ook fy- siek onmogelijk maken dat je daar nog kan inrijden met de wagen. Zet er paaltjes neer, of mooie bloem bakken, of voor mijn part van die tijdelijke blokken die ook gebruikt worden met wegwerkzaamheden. Maar doe iets! En snel! Ga niet zit ten wachten op de resultaten van een studie. Grote kans dat daarin straks wordt aanbevolen om de Melkmarkt af te sluiten. En hoe lang duurt dSt dan weer?" Volgens verkeerswethouder An- kie Smit (GroenLinks) is het echter niet zo eenvoudig. ,,Je kan een straat niet zomaar afsluiten. Dat heeft ge volgen voor andere straten in die omgeving, dan verplaatst het pro bleem zich alleen maar. Dus daar moet je heel goed naar kijken." In dit geval mocht die vrachtwagen daar ook helemaal niet zijn, wijst de wethouder op het algehele inrijver- bod voor trucks langer dan acht meter. ,,We hebben contact opge nomen met het transportbedrijf en ze zeiden dat ze een fout hadden gemaakt met de planning. Maar zo maar een paaltje ofiets anders in de weg zetten, daar heeft iedereen weer last van. Want dat betekent ook dat bewoners er niet meer met hun auto kunnen komen. En hoe ga je om met de bevoorrading van winkels? Dat is een heel complex proces waar gewoon zorgvuldig mee moet worden omgegaan. Je kunt niet voor één straat iets beslis sen. Ook niet tijdelijk." ning nam. ,,Ik heb daar wat ervaring mee en een aardige camera." Serieus werk Serieus werk is ervan gemaakt. Eén van de zangscènes beviel niet. Die is gisteravond bij één van de deel nemende jongeren thuis opnieuw opgenomen. Jesper, die eindexa men havo doet waardoor het film werk soms lastig in te plannen was, is tevreden over het eindresultaat. ,,We hebben The Passion nageaapt, maar er toch een eigen draai aan kunnen geven." The Passion Terneuzen is te vinden via de Facebookpagina van Jop Ter- neuzen. De dertig minuten du rende uitzending begint donderdag om 20.00 uur, voorafgegaan om 19.30 uur door de viering van het laatste avondmaal. Terneuzen Geïnspireerd door The Passion op televisie, waarvan dit jaar de elfde editie is, is The Passion Terneuzen ge boren. ,,En ook omdat wij door de coronacrisis minder bij elkaar kun nen komen", vertelt Jesper. ,,The Passion maken was een heel gezel lige manier om samen iets te doen." The Passion vertelt het verhaal over het lijden, sterven en de op- standing van Jezus. De groep pro testantse jongeren uit Terneuzen heeft een eigen thema toegevoegd dat aansluit bij deze coronatijd: 'Ik sta naast je, het komt goed.' Zo'n vijftien jongeren werkten Er zijn opnames gemaakt op bekende plekken in Terneuzen zoals de Scheldedijk mee. ,,We hebben drie keer afge sproken om de opnames te maken, in achtertuinen en op bekende plekken in Terneuzen, zoals de Scheldedijk", vertelt Jesper die het filmen en monteren voor zijn reke- woensdag 31 maart 2021 Oproep: 'Doe er iets aan! En snel!' rxuffcm >F TAKE AWAY lUICE SAPPEN Twee jaar geleden ging het ook al eens mis. foto pzc Het inrijverbod voor vrachtwagens van langer dan acht meter voor de binnenstad in Zierikzee, wordt regelmatig met voeten getreden. Op de Melkmarkt ging het gisterochtend opnieuw mis en reed een truck met oplegger zich klem in het smalle straatje. foto ruud van de laar En weer was het raak gisteroch tend op de Melkmarkt in Zierik- zee. Een vrachtwagen reed zich klem in het smalle straatje. On dernemers en bewoners zijn het spuugzat dat de gemeente, on danks herhaaldelijk aandringen, de boel op z'n beloop laat in af wachting van een breder ver- keersonderzoek naar de situatie in en rond Zierikzee. -Carlos de Mendon9a Jesper Scheele en Sarah de Blaeij nemen de laatste beelden op voor hun versie van The Passion. Het eindresultaat is morgenavond te vinden op de Facebookpagina van Jop Terneuzen. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE The Passion krijgt een Terneu- zense versie. Jongeren van de Protestantse gemeente Terneu- zen namen het paasverhaal op dat donderdagavond te zien is via internet. ,,Het was wel een klusje", zegt één van de makers, Jesper Scheele. Harmen van der Werf RETAIL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 65