Lezer borduurt voor lezer JONG IN HEINKENSZAND 10 ZEELAND Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: Mike van der Sluis (14) uit Heinkenszand. Mike van der Sluis: ,,Het is wel prima hier in Heinkenszand. Alleen jammer dat hier geen skatebaan „Misschien wel ja, ik zit sinds kort in de jongerenraad van de ge meente Borsele. Vooralsnog houd ik me meer bezig met het organi seren van activiteiten. Binnenkort houden we Heel Holland Bakt. Ik vind het belangrijk, als je iets wilt veranderen, je stem te laten ho ren." En hoe ervaar jij deze tijd? ,,Het is maar saai. Normaal sprak ik regelmatig met vrienden af. Een beetje chillen enzo. Nu zit ik vooral binnen. En dat vind ik maar niets. Af en toe game ik wat. En een tijdje terug ben ik begonnen met gitaarspelen. Dat is erg leuk." „Seven Nation Army van The White Stripes lukt al een beetje. En ik oefen nog op Smells Like Teen Spirit van Nirvana." ,,Van mijn vader, die luistert dat, speelt zelf ook gitaar. Doe mij maar die oude rock, zelfs David Bowie luister ik regelmatig. Met rap en muziek van tegenwoordig heb ik niet zoveel." ,,Na het Ostrea wil ik naar het Cios in Goes. Eigenlijk ben ik altijd wel buiten. Stilzitten kan ik niet goed. Daarom lijkt dat me wel wat. Aan de andere kant, ontwerpen op de computer doe ik ook graag. Dus het kan nog veranderen." ,,Zeker wel. Naar de Randstad? Mij niet gezien, veel te druk daar. Zelfs een stad als Goes of Middelburg hoeft van mij niet. Ik heb meer met een dorp." Lezers helpen lezers Nog steeds zijn niet alle kas ten en laden opgeruimd of dozen geïnspecteerd. Dit is duidelijk te zien in onze rubriek Lezers helpen lezers. Veel verras sende zaken worden aangeboden en gevraagd. Erika Basting (85) uit Breskens kwam een niet afgemaakt borduur werk tegen. ,,Ik vond dit werk ruim een maand geleden weer. Ik had het met liefde willen afmaken. Jammer genoeg kan ik niet meer zo goed zien", vertelt ze. ,,De steken zijn nu toch te klein voor me. Mijn zoon Christian kwam met het idee om een oproep in de krant te plaat sen." Er kwam heel snel een reactie. ,,Eerst iemand van de overkant, die hebben we jammer genoeg moeten afbellen, want nummer twee was een mevrouw uit Biervliet. Daar is het naartoe gegaan, we wilden het graag zelf brengen, dit was meer in de buurt. Heel verrassend kwamen er nog veel meer reacties." Herda Verplanke zoekt op het moment extra afleiding. ,,Onze hobby - mijn man en ik dansen veel en graag - kan nu niet doorgaan. Borduren doe ik al heel mijn leven. Dit is heel mooi, maar best bewer kelijk. Het is een rond kerstkleed en is voor een derde af." ,,Ik wil het niet terug", aldus Erika. ,,Wel wil ik het graag zien als het eenmaal klaar is." ,,Mijn werken hangen overal, tot in de wc toe", lacht Herda. ,,Ik wil het ook niet houden. We zien wel wat ermee gebeurt, eerst moet het afgemaakt worden. Ik heb me wel al in het patroon verdiept en alles uit- gezocht." gingen er met 'hun' kerstkleed even Voor de foto wilde Herda wel voor zitten. Voor kerst is het zeker even naar Breskens komen. Beiden klaar. ,,Momenteel volg ik thuis online les. Dat wisselt per week. Vol gende week hebben we weer 'nor maal' les op school. Toch ben ik re gelmatig in Goes te vinden om te skaten. Alleen nu wat minder. Laatst ben ik hard onderuit gegaan op de skatebaan en heb mijn arm gebroken. Kijk, er zitten pinnen in." „Eigenlijk niet. Het is wel prima hier in Heinkenszand. Hier weet je tenminste wie er naast je woont, wie je buren zijn. Het is veel per soonlijker dan in de stad. Dat spreekt mij juist aan. Alleen jam mer dat hier geen skatebaan is. Voor jongeren valt er weinig te be leven. Dat is een nadeel." woensdag 31 maart 2021 iS." FOTO MARCELLE DAVIDSE Maar daar kun jij toch wat aan veranderen? Kun je al nummers spelen? Hoe kom je aan die 'oude' mu ziek? En hoe zie jij je toekomst voor je? Zie jij jezelf in Zeeland blijven? Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal ach ter deze oproepjes? Van daag: Erika Basting uit Bres- kens geeft een niet afge maakt borduurwerk weg. Wilma Valk Erika Basting (links) en Herda Verplanke met het borduurwerk. FOTO PETER NICOLAI L i't Mike van der Sluis Heinkenszand Geboren: 3 mei 2006 Woont met: vader Dennis, moeder Rianne en broertje Luuk (9) Huisdier: een hond School: derde jaar vmbo Ostrea Lyceum, Goes Hobby's: Skaten, gamen, scouting Bijbaantje: jongerenraad Bor sele Verliefd: nee gezien, veel te druk daar' Timo van de Kasteele Waar houd je je op het moment veel mee bezig? Zou je niet liever in de stad wonen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42