II 5 VOETBALFAN HOOFDROL IN TELEVISIECOMMERCIAL VOOR HET EK Richard Drubbel uit Zierikzee wordt het nieuwe gezicht van Oranje. De fanatieke fan is uitgekozen om een hoofdrol te spelen in een tv- advertentie rond het Europees kampioenschap voetbal. Vlag halfstok Zijn mooiste belevenis? ,,Het EK in 2008 in Oostenrijk en Zwitser land. ,,Ik heb drie wedstrijden live gezien. Vooral de 3-0 overwinning op Italië zal ik nooit vergeten. Die doelpunten werden pal voor mijn neus gemaakt. Ik zat vlak achter de goal." Zijn dieptepunt? ,,De uit schakeling in de voorronde van het wereldkampioenschap 2018 in Rusland. Toen heb ik de vlag half stok gehangen." Die passie was het castingbureau opgevallen, dankzij Drubbels re gelmatige optreden in de regionale media zodra de oranjekoorts toe slaat. ,,Ik moest een kort filmpje in sturen en op basis daarvan zouden ze een definitieve keuze maken. Dus heb ik met Cora zo veel moge lijk van die oranjemeuk van zolder gehaald, een wedstrijd op YouTube opgezocht en wat in scene gezet. En verdomd, ik zat er bij!" Individuele actie Maandag toog Drubbel naar Am sterdam voor de opnames. ,,Dat was een heel circus, een belevenis op zich. Het wordt een echt grote commercial van een Nederlands telecombedrijf als sponsor van Oranje, met fans van allerlei leef tijden en uit diverse doelgroepen. Ik was er eigenlijk van uitgegaan dat ze mij tussen een groep jui chende supporters zouden zetten of zoiets. Maar ze hadden me nodig voor een individuele actie." Daar bij draait het om het uiteindelijke kampioenshirt dat hem wordt toe- Ik heb zo veel mogelijk oranjemeuk van zolder gehaald en wat in scene gezet geworpen. ,,Dat wordt een shot van zo'n dertig seconden, begreep ik. Het stond er eigenlijk best wel vlot op. Binnen drie kwartier wa ren we klaar. Met anderen zijn ze een hele dag bezig geweest." De commercial wordt vanaf 17 mei uitgezonden op televisie, in aanloop naar het (wegens corona uitgestelde) EK dat een maand la ter begint. Het Nederlands elftal speelt zijn eerste wedstrijd op 13 juni in Amsterdam tegen Oe kraïne. ,,Dat is één van de drie wedstrijden die in de groepsfase in de Arena worden gespeeld. Kijken of ik er bij kan zijn", zegt Drubbel. ,,De afgelopen wedstrijd van Oranje mocht er ook weer publiek bij, maar niet meer dan vijfduizend man. Zie daar maar eens tussen te komen. Wie weet worden we met de deelnemers aan de commercial uitgenodigd om een vak te vullen namens de sponsor. Dat zou niet verkeerd zijn. Ik zal eens een balle tje opgooien bij ze. Ik heb daar na melijk ook nog eens mijn telefoon abonnement lopen." ing.' Op de tele foon van echtge note Cora komt een berichtje bin nen. ,,Een dame van een castingbureau, dat op zoek is naar fanatieke Oranjefans voor een televisiecommercial rond het Europees Kampioenschap", vertelt Richard Drubbel. ,,Of we contact wilden opnemen? Rotgeintje, dacht ik eerst. Maar we hebben toch maar gebeld. En het was nog serieus ook." Alles uit de kast Staat er een beetje voetbalwed strijd op het programma, dan hijst de in Amsterdam geboren Zierik- zeeënaar zijn omvangrijke postuur steevast in passend tenue. In de eerste plaats voor zijn 'cluppie' uit de hoofdstad. Maar zodra de oranje leeuwen de grasmat op worden gedreven, trekt Drubbel alles uit de kast om het nationale elftal aan te moedigen. ,,Of dat nou thuis of in het café voor de televisie is, of live in het stadion, dat maakt me De rechtbank in Middelburg heeft dat gisteren tijdens een niet-inhou- delijke behandeling beslist. T. en De C. zouden betrokken zijn geweest bij de overval op het BP-benzinestation in Rucphen. In de nacht van 23 augustus vorig jaar werd de medewerker van het sta- De mannen worden verdacht van de overval op onder meer een tankstation in Krabbendijke tion bedreigd met een wapen en gedwongen geld af te geven. Om welk bedrag het gaat, is niet bekend. Bij die overval zouden alle drie de verdachten betrokken zijn geweest. Twee weken later werd het tanksta tion op verzorgingsplaats Voet- pomp langs de A58 bij Krabben- dijke overvallen. Bij die overval zouden D. en De C. zijn betrokken. Daar werd geen geld buitgemaakt. 'Onschuldig' De C. zegt onschuldig te zijn en T. vertelde onder psychische druk bij de overvallen betrokken te zijn ge raakt. Naast deze drie zijn ook een inwoner van Tholen, Bergen op Zoom en Sint-Maartensdijk ver dacht. woensdag 31 maart 2021 Kijk op de site bij /video Oranjefan Richard schittert in commercial Richard is het gezicht van Oranje Marcel Modde Zierikzee schittert binnenkort in een tv-commercial. foto marieke mandemaker Richard Drubbel is Oranjefan en eigenlijk niks uit. Ik ga er voor! En het allerbelangrijkste: in voor- en tegenspoed." -Richard Drubbel Koning Willem-Alexander foto rvd/ paul tolenaar Van de drie mannen die in wisse lende samenstelling verdacht worden van overvallen op de BP- benzinestations in Krabbendijke en Rucphen, mag alleen de 24- jarige S. T. uit 's-Heerenhoek zijn berechting in vrijheid afwach ten. De 37-jarige R. de C. uit Steenbergen en de 19-jarige L. D. uit Made blijven voorlopig achter de tralies. Ad Roos Middelburg De zaak wordt inhoudelijk behan deld op 17 juli.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37