s? Verdeeldheid over tarieven is te groot Auto te water blijkt oefenwrak brandweer Ballon jo *$£1 W 35 <*1QP 2 Je verwacht het niet, maar Neeltje Jans en Renesse hebben iets met elkaar gemeen: je kunt er gratis parkeren als je naar het strand gaat. Voor nop! Dat is nog eens gastvrij. In Breskens en Nieuwvliet parkeer je voor een euro per uur. Maar als je een ritje langs de kust maakt, zie je dat het niet overal zo goedkoop is. PARKEERTARIEVEN ZEEUWSE KUST Commentaar In Veere wordt al wekenlang met angst en beven uitgekeken naar de gemeenteraadsvergadering van vanavond. Worden er nieuwe, hogere parkeertarieven ingevoerd of is uitstel nog mo gelijk? Op het spel staat het imago van Veere als gastvrije ge meente voor toeristen. De kwestie is niet eenvoudig. Drie locaties - in Domburg, Veere en Zoutelande - hebben met een uurtarief van 5 euro 20 de twij felachtige eer dat het de duurste parkeerplaatsen worden van de Nederlandse kust. Daar wil het gemeentebestuur toeristen weren, zoals Amsterdam dat doet in het centrum, omdat de eigen inwoners anders geen plek hebben. Dat is heel begrijpelijk. Moeilijker ligt het als toeristen 2,40 per uur gaan betalen op een plek die vorig jaar nog gratis was, bijvoorbeeld in Zoutelande. Het dagtarief wordt dan 12 euro. Is dat veel voor een dagje strand? Bij de Efteling is het echt niet goedkoper. Anderzijds ga je daar één keer per jaar naartoe en naar het strand liefst elke dag van je vakantie. En wat als je elders, in Sluis, voor een habbe- krats kan parkeren, of zelfs gratis, in Westkapelle of op het trans ferium bij Renesse? Plaatselijke ondernemers, toch al zo getrof fen door de coronacrisis, zien de bui al hangen. Dat het voorstel vanavond waarschijnlijk kan rekenen op 10 stemmen voor en 9 tegen, geeft aan dat de verdeeldheid groot is. Als de gemeenteraad oog heeft voor de parkeertarieven el ders in Zeeland en oor voor de angst van de eigen ondernemers, wordt de tariefstijging uitgesteld. Moeilijker ligt het als toeristen 2,40 per uur gaan betalen op een plek die vorig jaar nog gratis was De politie kreeg rond negen uur de melding van de auto in het water, in de haven voor binnenvaartschepen die grenst aan het Schelde-Rijnka- naal. De conclusie was meteen dat die er al geruime tijd in lag, dus acute hulp aan eventuele slachtof fers was niet nodig. Wel werden speciale teams van de politie opge roepen, waaronder het Landelijk Team Onderwaterzoekingen, dat aan de slag ging met sonarappara- tuur. ALMANAK De politie meldde net na 12.00 uur dat alle actie overbodig was ge weest. De brandweer heeft in het verleden op die plek geoefend met een 'auto te water'. Volgens politie woordvoerder Willem-Jan Uytde- hage komt zo'n misverstand niet Bij feestelijkheden ballonnen oplaten, is in veel gemeenten al jaren verboden. Leeggelopen ballonnen vervuilen de natuur. Genoeg reden om ook in Hulst niet langer ballonnen op te la ten, vinden B en W. Een raads lid dat zich vaak druk maakt over futiliteiten zag er niks in. Op heel veel plaatsen in Nederland ligt dit soort oefenwrakken in het water vaak voor. ,,Er liggen op heel veel plaatsen in Nederland dit soort oe fenwrakken in het water. Normaal gesproken is dat bekend. Hier is het ergens even misgegaan in de com municatie tussen brandweer en po litie. Dat is echt een uitzondering." 'Die paar ballonnen tegenover veel kinderplezier. Verbied dan ook de ballonvaart.' Die vlieger ging niet op, oordeelde de bur gemeester, want een luchtbal lon wordt na de landing meege nomen. Hij bood het raadslid troost: 'U mag in Hulst altijd een proefballonnetje oplaten.' Pot geld voor groene daken crm wm w x 7fpr &0 - r\ - d c.n -inn Politie pakt 'patser' op na vondst cash TERNEUZEN Trainingscentrum heet nu CO3 Nee, het is geen grap. Donderdag 1 april mag je aan de hele Zeeuwse kust weer gaan betalen om te par keren. Hoeveel? Dat verschilt per ge meente en zelfs per terrein. Slaande ruzie hebben ze er over in de gemeente Veere. Want daar moet je dit jaar fiks meer gaan dokken. Vooral in het stadje Veere. Vandaag praten de lokale politici er weer over. Maar hoe zit het verder langs de Zeeuwse kust? Anno 2021 bestaat er nog steeds geen app waar een Groninger, Duitser, Belg of Fransman met een veeg en een klik kan zien waar hij bij het strand kan parke ren en hoeveel dat kost. En dat terwijl er best wel verschillen zijn, blijkt als we een willekeurig rondje maken door de provincie. we starten in Renesse. RENESSE - TRANSFERIUM woensdag 31 maart 2021 Alarm gisterochtend in de haven van Tholen nadat de politie de melding kreeg dat er een auto in het water lag. Er werden duikers opgeroepen, maar na uren bleek dat de auto doelbewust in het water was gegooid. Als oefen object voor de brandweer. Martijn de Koning Tholen -Willem-Jan Uytdehage, politie Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG In Zeeland zijn met subsi die van de provincie vorig jaar 112 groene daken aangelegd. ,,Dat is in to taal 4700 vierkante meter", zegt gedepu teerde Anita Pijpelink (PvdA). Vanwege het succes krijgt de subsidie regeling dit jaar een ver volg. Eigenaren van een woning of bedrijfspand in de bebouwde kom kun nen maximaal 5000 euro aanvragen voor de aan leg van een groen dak. In totaal heeft het dagelijks provinciebestuur 150.000 euro beschikbaar ge steld. Vanaf morgen kan een aanvraag worden in gediend. LAMSWAARDE Een 28-jarige man uit Lamswaarde is gisteren opgepakt nadat hij eerder opschepte tegen agenten over zijn peperdure hor loge. De politie stelde een onderzoek naar hem in waaruit blijkt dat hij geen legale inkomsten heeft. Bij een inval in het huis waar hij verbleef vonden agen ten 50.000 euro cash en andere luxe spullen. De man heeft geen werk en moet zijn bezit nu verant woorden. Gisteren pak ten agenten hem op in een woning van een vriend in Kloosterzande, waar hij verbleef. Ook de 28-jarige bewoner is aan gehouden. Het Bio Base Europe Training Center in Ter- neuzen heeft een nieuwe naam: CO3 Campus. Dat staat voor co-working, co-creating en co-lear ning, maar is ook een knipoog naar de klimaat- opgave, het terugbren gen van de uitstoot van CO2. Want daarom draait het in de CO3 Campus. In les- en vergaderloka len, een auditorium en een nieuw ingerichte kof fiehoek kunnen trainin gen en workshops plaatsvinden. Dat kan op 1,5 meter, al gebeurt veel voorlopig nog online, via het eveneens nieuwe netwerk CO3 Connect. Wat kost Jeffrey Kutterink Renesse FOTO'S JEFFREY KUTTERINK Bestaat het nog? Ja, echt: gratis parkeren aan de kust. Ze gaan er hier vanuit dat je dat weet, want op het terrein schreeuwen ze het niet van de daken. 900 plekken zijn er maar liefst. Je kunt hiervandaan met de bus naar het strand. Ook gratis. Al kun je het aanlopen. Er zijn laadpunten. Bovendien sta je na drie passen in hartje centrum om te winkelen of een terras te pakken. Moet co rona wel over zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34