MEDIA CULTUUR 29 woensdag 31 maart 2021 ,,Er zit één scène in waarin ik echt het tegenovergestelde ben van mooi en er helemaal doorheen zit: ik heb een snot neus, je ziet een onderkin, ik ben half dronken en praat tegen een Barbiepop. Zelf ken ik zo'n situatie niet dus vond dat best lastig. Het wordt ook al snel too much. Het was fijn om samen met de re gisseur te kunnen sparren. We hebben er veel over gepraat, hebben de scène gedaan en nu voelt het heel echt alle maal. Het is zo mooi geworden, daar ben ik best trots op.'' ,,Niet een specifieke rol, maar bijvoor beeld een maffiatype lijkt me wel wat. Een keer echt zo'n meedogenloze vrouw spelen. Ik wil mezelf blijven uit dagen.'' „Maandenlang zat alles op slot vanwege corona. Xess en ik zaten samen thuis, school deed hij via Skype. Ons enige uitje was naar de supermarkt. Dat was niet anders. Maar alles daar is weer open. Xess kan weer naar taekwondo en voetballen. Daartussen kan ik al mpn dingen doen. Dat in de luwte leven daar is heel fijn. In Nederland doe je bood schappen, zie je vaak mensen hun mo bieltjes tevoorschijn halen en sta je weer op de cover van een roddelblad. In LA komen we tot rust. Niemand kijkt op of om, je bent daar zo goed als ano niem.'' Cabau lacht. ,,Ik vind het nu wel even fijn zo maar we zullen zien hoe het loopt..." woordelijk voor jezelf. Ik word nog steeds wel eens verdrietig wakker, ik ben een mens. Ik heb ook geen formule uitgevonden om altijd happy te zijn. Maar ik kan meer het optimale uit mijn le ven halen.'' „Voorheen was ik veel meer bezig met anderen waardoor ik soms mezelf voor bijliep. Ik deed het met liefde, maar dan laat je ook veel dingen. Als die cirkel ineens verbroken wordt. Het was alsof ik viel en er geen bodem meer onder mijn voeten was. Dat is een heel nare ervaring. Hartzeer is een van de ergste pijnen die ik ooit voelde. Uiteindelijk land je toch érgens en moet je accepte ren dat het nu eenmaal niet meer is zo als het was. Die val was een harde con frontatie met mezelf en nu leef en beslis ik meer vanuit mijn eigen kracht.'' ,,Je kijkt naar een creatief proces van mensen die daar echt hun best voor de den. Waarom moet je daarover zeuren? Dan kijk je toch naar iets anders? Overi gens denk ik dat in deze sombere tijden veel behoefte bestaat aan zo'n lekkere wegkijkfilm die je weer even een goed gevoel geeft.'' ,,In deze film speel ik een compleet an dere rol dan je van me gewend bent. Ik ben een grijs, onzeker muisje, met stro- haar, een pony en wijde bloesjes. Toen ik werd gevraagd, dacht ik: wat gaaf dat ze het risico nemen dit met mij te wil len doen! Ik word meestal meer geasso- Alles wat mij sterker heeft ge maakt, wil ik delen met andere vrou wen. Dat ik anderen kan inspireren vind ik nog elke dag heel bijzonder. Het is juist niet vermoeiend voor me.'' ,,Mijn inlevingsvermogen. Dat uit zich in mijn privéleven en in mijn carrière als actrice. Misschien komt dat, omdat ik veel heb meegemaakt. Ik heb in veel verschillende landen gewoond (in on der meer Spanje, Italië, Frankrijk, Qatar, Amerika en Turkije, red.), op jonge leeftijd ben ik vanuit Ibiza naar Nederland geko men. We vluchtten in die tijd voor een moeilijke thuis situatie. Mijn acht zussen en broers en ik hebben verdrietige tijden gekend binnen mijn familie. Mijn moeder wor stelde om ons elke dag te kunnen voe den en verzorgen. Aan de andere kant, bij mijn vader, was alles juist in over vloed. Ik ontwikkelde tussen die twee werelden mijn eigen pad en geluk.'' ,,Ik ben geen ander mens geworden, maar heb me wel verder ontwikkeld. Ik voel me verantwoordelijk voor alles uit mijn eigen leven. Ook als andere men sen dingen fout doen, blijf je verant- GO cieerd met glamour. Heel leuk die an dere kant eens te laten zien.'' Hoe moeilijk vond je dat dan? Wat staat er nog op je acteerverlang- lijst? Tot slot: hoe bevalt het huidige leven in Los Angeles? Maar anoniem zijn, dat is toch niet de bedoeling? Ik dacht en leefde continu voor anderen' FOTO'S NETFLIX Dat klinkt me toch wat vaag alle maal... In Just Say Yes speel je iemand wiens bruiloft in duigen valt terwijl haar zus (Noortje Herlaar) zich net verlooft. Een typische romcom waar in Neder land vaak flink over wordt gemop perd. Wat vind je daarvan? Waarin lag voor jou de grootste uitda ging? Yolanthe Cabau als de romanti sche en verlegen Lotte in Netflix-film Just Say Yes. Waarin schuilt jouw grootste kracht? In 2019 kwam het tot een breuk met Wesley Sneijder. In hoeverre heeft dat je veranderd?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29