keepersshirt aan ORT 23 Lewandowski uit de roulatie WK-KWALIFICATIE Uitslagen Programma GROEPG Uitslagen Oranje zichzelf verwijten dat de doelpunten zo lang uitbleven. Te lang en te vaak verviel het Neder lands elftal in gebrei, spelend tegen een team dat massaal verdedigde rond het eigen strafschopgebied, niet zelden met zeven of acht man op lijn. Millimeterwerk was gebo den - en steeds ontbrak er wel er gens een millimeter. Juist daarom was het zo merk- waardig dat Oranje niet veel sneller de opportunistische oplossing zocht richting spits Luuk de Jong, om vanuit de 'tweede bal' het geluk te zoeken. Het Nederlands elftal bleef maar combineren, maar vrij wel consequent zonder succes. Pas na rust liep de teller eindelijk op. Kort na de blessure van Blind leek het even alsof er wat venijn in het elftal sloop, eindelijk met wat overtuiging spelend in het straf schopgebied van de tegenstander. Eerst scoorde Luuk de Jong uit een lage voorzet van Steven Berg huis, niet lang daarna carambo leerde een vrije trap van Memphis Depay gelukkig het doel in: 0-3. De vierde Nederlandse goal was in twee instanties voor Georginio Wijnaldum, invaller Donyell Malen maakte er binnen een paar minuten 0-5 van. Na die flitsende spelfase was het lang wachten op een doel punt, maar invaller Donny van de Beek maakte de zesde. Na een goede actie van linksback Owen Wijndal tikte Memphis de 0-7 bin nen. Toen na afloop de uitslag van uit Turkije binnenkwam, had Oranje sportief gezien reden tot te vredenheid en optimisme. Maar een gevoel van mineur overheerste. VOETBAL Bayern München moet spits Robert Lewandowski waarschijnlijk vier weken mis sen. De topscorer van de Duitse kampioen mist daardoor de top per in de Bundesliga tegen ach tervolger Leipzig en de kwartfi nales in de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Lewandowski liep een kniebles sure op in het gewonnen WK- kwalificatieduel van Polen met Andorra. Hij verrekte banden in zijn rechterknie en keerde terug naar München waar hij verder is onderzocht door de medische staf van Bayern. De club meldde dinsdag dat de spits ongeveer vier weken uitgeschakeld is. seerd of geschorst raakt en De Boer toch met een targetman wil starten? Een spits als Donyell Ma len is geen van beide. Ryan Babel? Die heeft wel lengte en kracht, maar dan kan De Boer ook net zo goed Weghorst erbij nemen in een EK-selectie samen met De Jong. Wat in dat kader ook nog een prikkelende optie is trou wens: Bas Dost terugvragen. Maar dat zal niet gebeuren. Gibraltar-uit leek geknipt voor de vierde interland op rij met één of meer doelpunten uit een corner. Maar ook uit die momenten haalt Oranje dan toch nog te weinig rendement. Als Luuk de Jong wordt ingekapseld, moet alles ko men van De Ligt en Wijnaldum. Stefan de Vrij kan zich - mits fit - bij dat duo voegen. De blessure vanDaley Blind natuurlijk. Voor de aftrap verspreidde databedrijf Opta nog een opvallende statistiek. Blind had in deze WK-kwalificatie in zijn eentje al meer passes ver stuurd die aankwamen (209) dan alle spelers van Gibraltar bij elkaar (201). Maar voorlopig heeft de Ajax-verdediger even zijn laatste pass gegeven. woensdag 31 maart 2021 GO Gisteren Groep A Azerbeidzjan - Servië 1-2 Luxemburg - Portugal 1-3 Groep E België - Belarus 8-0 Wales - Tsjechië 1-0 Groep H Cyprus - Slovenië 1-0 Kroatië - Malta 3-0 Slowakije - Rusland 2-1 Vandaag Groep B 20.45 uur Griekenland - Georgië 20.45 uur Spanje - Kosovo Groep C 20.45 uur Litouwen - Italië 20.45 uur Noord-Ierland - Bulgarije Groep D 20.45 uur Bosnië-Herz. - Frankrijk 20.45 uur Oekraïne - Kazachstan Groep F 20.45 uur Moldavië - Israël 20.45 uur Oostenrijk - Denemarken 20.45 uur Schotland - Faeröer Groep I 20.45 uur Andorra - Hongarije 20.45 uur Engeland - Polen 20.45 uur San Marino - Albanië Groep J 18.00 uur Armenië - Roemenië 20.45 uur Duitsland - N.-Macedonië 20.45 uur Liechtenstein - IJsland Gisteren Gibraltar - Nederland 0-7 Montenegro - Noorwegen 0-1 Turkije - Letland 3-3 Stand gespeeld w g v pt (v-t) 1 Turkije 3 2 1 0 7 (10-5) 2 Nederland 3 2 0 1 6 (11-4) 3 Montenegro 3 2 0 1 6 (6-3) 4 Noorwegen 3 2 0 1 6 (4-3) 5 Letland 3 0 1 2 1 (4-7) 6 Gibraltar 3 0 0 3 0 (1-14) verpest avond Oranje 3 Zijn corners al een wapen onder Frank de Boer? 4 Wat viel verder nog op te gen Gibraltar? Luuk de Jong tikt tien minuten na de pauze de 2-0 binnen, op aan geven van Steven Berghuis. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23