QATO JOL Gibraltar- Nederland Gezocht: Zeeuwse CliniClowns Vandaag bij deze krant Volgens instituut staan 'alle wijzers in het rood' in derde golf Walcheren 2022 Oranje komt laat op stoom: 0-7 Je moet vooral goed kunnen improviseren Parkeren langs de Zeeuwse kust. In Veere ontstond tumult over de hoogte van de parkeertarieven. Maar hoe zit het op andere plekken? Nou, dat varieert dus nogal blijkt uit een ritje langs de kust. In Westen- schouwen moet je 16 euro per dag aftikken, in Veere is het maximale dagtarief 26 euro, terwijl je bij Neeltje Jans gratis en voor niks kunt staan als je naar het strand gaat.zeeland 2 j- Dat zegt Aura Timen, hoofd infec- tiebestrijding. Volgens haar neemt de naleving van de regels langzaam maar zeker weer af. ,,We zien bij voorbeeld dat het aantal mensen dat thuiswerkt, weer vermindert. Dat is onverstandig." Die trend wordt bevestigd door Peter van der Mede van Dat Mobility. ,,Onze cij fers tonen een toename in het per centage mensen dat naar kantoor gaat, en een afname van het percen tage mensen dat niet reist.'' Ondertussen liggen er weer meer dan 2400 mensen met corona in het ziekenhuis, van wie 682 op de intensive care. Het aantal be zette coronabedden in de zieken huizen is daarmee bijna 30 procent hoger dan twee weken geleden. Het aantal nieuwe opnames zit nu boven het niveau van half decem ber, toen de strenge lockdown in ging. Timen: ,,Elke week belanden er driehonderd mensen op de in- tensive care. Dat is erg veel. We zit ten nog steeds in een kwetsbare, ernstige situatie.'' Volgens het Elke week belanden driehonderd mensen op de intensive care. Dat is erg veel RIVM staan tijdens de derde golf 'alle wijzers in het rood'. Gisteren werd volgens Stichting Nice de tienduizendste Neder landse coronapatiënt sinds het be gin van de crisis op de intensive care opgenomen. Het aantal men sen dat daar na de zomer terecht kwam, is nu ruim twee keer zo hoog als tijdens de eerste piek. Het reproductiegetal, dat aan geeft aan hoeveel mensen iedere besmette persoon het virus over draagt, lag volgens de meest recente berekening nog steeds boven de 1. De heropening van de scholen is daarvan volgens Timen één van de oorzaken. Gisteren bleek dat op een kleine 6 procent van de basisscho len clusters van drie of meer coro nabesmettingen is aangetroffen. Volgens de Algemene Vereniging van Schoolleiders stuurde ongeveer de helft van de scholen vorige week een klas naar huis. Timen: ,,Dat dit zou gebeuren, hebben we ook gemeld toen we hierover adviseerden. Die versoe peling kan alleen plaatsvinden als de andere maatregelen gehand haafd en nageleefd worden.'' Ze roept Nederlanders op nog 'een paar maanden' hun best te doen. ,,Het seizoenseffect zal op een gege ven moment optreden, verwachten we, en het effect van vaccinaties zal zichtbaar worden. Maar tot die tijd moeten we scherp zijn.'' Nieuwsmedia P22-23 FIFA WORLD CUP m ZEELAND 4 1339 testritten op 58 nieuwe e-bikes RIVM roept op: blijf scherp Nu het aantal coronabesmettin gen verder toeneemt, doet het RIVM een klemmend beroep op de bevolking. ,,We kunnen de derde golf nog onder controle houden, maar alleen als mensen zich aan de regels houden.'' Sander van Mersbergen Bilthoven —Aura Timen, RIVM P4 woensdag 31 maart 2021 Vandaag nog behoorlijk warm 22°C lenteweer pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1