EUWS 11 Niemand houdt afstand en het lukt de politie toch niet te handhaven Het Scheveningse strand. foto robin utrecht Zaaktegen Engel uitgesteld Lasterproces Trump kan door SpaceX-raket weer ontploft Gisteren, de eerste mooie lentedag van het jaar, waren vooral parken en het groen in de steden en dorpen in trek. Feestende en picknickende jongeren maakten het bij tijd en wijle zo gezellig dat in Amsterdam, Maastricht en Tilburg zelfs werd besloten om de grote parken tijdelijk af te sluiten. Dit met het oog op de coronamaat regelen, die nog altijd van kracht zijn. Op ver schillende plekken zijn daarom ook mensen be keurd. Nog niet eerder werd het op 30 maart zo warm in ons land. Nederland beleefde tevens de eerste officiële warme dag van het jaar. In De Bilt steeg het kwik eerder in de middag tot bo ven de 20 graden. Ook vandaag wordt het uit zonderlijk warm, meldt Weerplaza. In Woensdrecht (Noord-Brabant) werd giste ren om half vier 's middags een temperatuur van 23,7 graden gemeten, waarmee volgens Weer- plaza het oude record is verbroken. woensdag 31 maart 2021 GO naar buiten ROTTERDAM/UTRECHT Het kan druk wor den aan de Nederlandse wateren. Op de vraag wat lezers met het mooie weer gaan doen, zeggen velen te gaan zwemmen, nu het eindelijk weer kan. Ook rondrijden met de auto of de fiets door het zomerse landschap en een ijsje scoren doen het goed. Weer an deren gaan de tuinmeubels in de beits zetten, of de boot zomerklaar maken. Sporten in een Rotterdams park. foto frank de roo DEN HAAG In de rechts zaak tegen Willem Engel, die wordt verdacht van op ruiing en het negeren van een bevel van de politie om een demonstratie te beëin digen, is meer onderzoek nodig. De politierechter in Den Haag heeft gisteren de zaak voor onbepaalde tijd uitgesteld, omdat er nog getuigen moeten wor den gehoord. Engel zegt niet schuldig te zijn aan het negeren van een vordering van de politie tijdens een anticoronademonstratie in Den Haag op 10 oktober vorig jaar. NEW YORK De rechtszaak die een vrouw tegen Do nald Trump had aange spannen wegens laster kan doorgaan. De hoogste rechtbank in New York oor deelde gisteren dat de zaak verder kan nu Trump geen president meer is. Summer Zervos (foto) spande de zaak in januari 2017 aan, omdat Trump be schuldigingen van seksuele intimidatie weersprak. En kele weken voor de Ameri kaanse presidentsverkie zingen van 2016 verklaarde Zervos dat Trump haar had aangerand. Hij zou haar on gevraagd hebben gezoend. BOCA CHICA Een onbe mande raket van ruimte- vaartbedrijf SpaceX is gis teren ontploft toen deze probeerde te landen tij dens een testvlucht. Het is de vierde keer dat het ruimtevaartbedrijf van Tesla-topman Elon Musk een raket lanceerde. De vorige drie zijn ook ont ploft. Het is niet duidelijk wat er deze keer is misge gaan. De Starship werd ge lanceerd vanaf de ruimte basis van SpaceX in Texas en ging naar 10 kilometer hoogte. Daarna moest hij dalen en voorzichtig weer op de grond landen. Bijna zes minuten na lancering, ging het mis. „Weer een enerverende test'', zei een woordvoerder. De eerste tulpen en hyacinten staan weer in bloei in de Bollenstreek, zoals hier in Lisse. FOTO JEFFREY GROENEWEG/QPHOTO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 11