LPM heeft haast met nieuwe skatebaan 7 BRAND VLISSINGEN SCHAEPMANSTRAAT Het ene moment lag ze lekker te slapen, het andere moment werd ze door de brandweer met een hoogwerker van het balkon getild. En het was niet eens de eerste keer dat Anneke Vermaire een brand meemaakte in haar flat aan de Schaepmanstraat in Vlissingen. f h k had ineens geen licht H meer. En toen hoorde ik I de buurvrouw: 'Brand! I Brand!' Ik heb mijn jas I gepakt, en mijn sleutels, en ik ben gelijk naar buiten ge gaan. Maar in de hal kreeg ik gelijk een klap van rook in mijn gezicht. Zo van wam! Toen ben ik maar naar het balkon gegaan. De brand weer heeft me naar beneden geta keld. Ik stond als een van de eer sten buiten." En nu zit Anneke Vermaire aan een tafeltje in De Combinatie, aan het Pablo Picassoplein. Samen met andere buren: een stille jongen, een moeder met kind en een sta pel luiers en buurvrouw Gerda Meerman, die een beetje beduusd voor zich uit zit te staren. Ze warmt haar handen aan een beker koffie. ,,We hebben een paar uur buiten gestaan. We konden ons wel warmen in de ambulance, en ook een keer in de politiewagen. Maar ik had het nog ijskoud." Ze heeft dan ook niet meer aan dan pantoffels, een pyjama en een jas erover. ,,Het ging ook zo snel. En ik had het snel in de gaten. Ineens zag ik mijn wekker heen en weer gaan. En de lamp in de hal deed raar. Toen ineens hoorde ik een knal, het rookalarm ging af. Niet eens bij mij, maar ik hoorde wel een enorm kabaal. En nu moe ten we maar zien wanneer we te rug kunnen." Dat kan nog wel even duren, weet Vermaire uit ervaring. ,,Klinkt misschien eng, maar voor mij is het de derde keer dat ik dit meemaak. Allemaal in deze flat, ja. Ik woon er veertig jaar. Al moet ik In situaties als deze zijn we er voor elkaar. Dat is dan weer mooi -Anneke Vermaire, bewoonster van de flat aan de Schaepman straat maakt haar derde brand mee zeggen dat ik nu wel banger was dan die andere keren. Toen kon ik nog zelf de brandweer bellen. Nu stond ik ineens voor dat zwarte gat. Die rook, ik voel het nog steeds in mijn keel." Een verband tussen de drie branden is er niet. ,,Ze zeggen niet zo snel wat er aan de hand is, ook achteraf niet. Maar die andere ke ren had het geloof ik wel iets met sigaretjes te maken. Nu is de brand beneden ontstaan, in de algemene ruimte. In zo'n kastje met kabels enzo." Zo lief Buurvrouw Almaz Tegaye heeft ook nog steeds een kriebel in haar keel. ,,Het voelt heel gek. Gelukkig had ik mijn mondkapje in mijn tas. Dat scheelde echt." Haar vriendin komt met een tas vol fri- kandelbroodjes en deelt die uit aan haar tafelgenoten. ,,We helpen el kaar. Mijn zoon stond buiten in zijn badjas, toen kwam de buur man ook al met een broek aanzet ten. Veel te groot natuurlijk, maar zo lief." Meer buren bleken hulpvaardig, vertelt Vermaire. ,,Op een gegeven moment, toen we buiten stonden, nam de politie ons mee naar de Cirkel, vlak bij onze flat. De bewo ners daar hadden koffie voor ons en van die kleine worstenboordjes. We mochten er ook even plassen. Lief hè? Als er écht nood aan de man is, is het ieder voor zich. Maar in situaties als deze zijn we er voor elkaar. Dat is dan weer mooi." Kraan: ,,Omdat niemand nu weet waar hij aan toe is. De omwonen- den niet en de skaters niet. De hui dige baan gaat dicht, maar het is niet duidelijk wanneer en waar er een andere baan komt. Ik vind dat wij als politiek duidelijk moeten maken waar we voor staan." ,,Ja, ik vind dat we dat moreel ver plicht zijn aan de skaters. De ge meente heeft er destijds voor ge zorgd dat er een skatepark kwam. Die is er ook al jaren en voorziet duidelijk in een behoefte onder de jeugd. Dat zie je nu skaters uitwij ken naar plekken als het Molenwa terpark en het Abdijplein." ,,Het is onze fout dat de baan op de verkeerde plek ligt en nu dicht moet. Dan moeten wij dat ook her stellen. Daar waren wij als LPM ook bij betrokken, dus daar dragen wij als partij ook mede verantwoorde lijkheid voor. Na jarenlange proce- We hopen dat de jeugd kan blijven skaten dures over het gebruik en overlast van de huidige skatebaan voelen we ons verplicht om voor omwonen den en gebruikers zo snel mogelijk een oplossing te realiseren." ,,Wij zien dat anders. Bovendien kost het één keer geld, dus we hoe ven niet te wachten tot we de ka dernota bespreken en alle structu rele uitgaven voor de komende ja ren tegen elkaar moeten afwegen. Hoe en waar de nieuwe skatebaan moet komen, wat die gaat kosten en wanneer die er kan zijn, dat willen we volgende week bespreken in de raadscommissie ruimte. Maar ko mende woensdag willen we in de raadscommissie maatschappelijke zaken al antwoorden hebben op onze vragen. Dit is namelijk een so ciale voorziening." ,,Ja, omdat wij ook hopen dat het mogelijk blijft dat de jeugd kan blij ven skaten op de huidige baan tot dat de nieuwe klaar is. Over zo'n overgangsfase moet je praten met de omwonenden." ,,Geen idee. Goeie vraag." dinsdag 30 maart 2021 WA 'Ineens stond ik voor dat zwarte gat' Wendy Wagenmakers Vlissingen Sinterklaas is er voorlopig nog niet, maar wat Middelburg alvast hoog op het verlanglijstje voor dit jaar heeft gezet, is wel duide lijk: een nieuwe skatebaan. De LPM wil niet zo lang wachten. Voor de zomer moet met allerlei betrokkenen worden gesproken, vindt fractievoorzitter Piet Kraan. Met de jongeren over een nieuwe skatebaan en met om wonenden over het tijdelijk openhouden van de huidige baan. Maurits Sep Middelburg Waarom wilt u haast maken? En dat is een nieuwe skatebaan? -Piet Kraan, LPM Het college van burgemeester en wethouders geeft aan dat de gemeenteraad gevraagd gaat worden om geld te zoeken voor een nieuwe baan. Maar die kost 300.000 euro en de gemeente heeft dat geld eigenlijk niet. B en W noemen het geen noodza kelijke voorziening en geen noodzakelijke uitgave. De LPM heeft al een concept amendement klaarliggen om het college de opdracht te geven haast te maken. Er ligt nu een skatebaan. Is het niet mogelijk die af te breken en op een andere plek op te bou wen? De materialen zijn er toch? Kijk op de site bij /video Bewoners van de Schaepmanstraat worden opgevangen in de Combinatie aan het Pablo Picassoplein. foto wendy wagenmakers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39