Veilia Meliefste krijgt Michelinster Oud-PSD-boot Emma keert woensdag terug 2 MARLEEN BLOMMAERT HET WEER isps iül Column We hebben sinds kort een nieuwe bewoner. Hij is enigszins wild en jaagt de katten angst aan. De gast is een beetje een dommerik, luidruchtig en opzichtig gekleed. Persoonlijk houd ik wel van dat opzichtige, maar ik ben dan ook geboren in de jaren zestig, waarin psychedelische kleuren overal je netvlies bereikten. Het is een fazantenhaan, die waar schijnlijk een vrouwtje zoekt. Hoewel de vrouwen ruim verte genwoordigd zijn in en om ons huis, hebben we die nog niet. Maar de tuin biedt zoveel aanlokkelijke nestmogelijkheid dat hij blijft kraaien, of 'kokkeren' zoals het blijkbaar ook genoemd wordt, van uit onze tuin. Ik vind het zelf meer schateren. Wanneer de honden hem zien, rennen ze achter hem aan, maar steeds is hij net op tijd op de vleugels. Hij bivakkeert al weken in de tuin, dus heeft vermoedelijk een veilig plekje gevonden. Ik voel me een beetje als de fa zant als het gaat om corona. Covid- 19 bleef tot nu toe op een veilig af standje. Door de anderhalve meter te bewaren, handen te wassen en kieskeurig te zijn met wie ik om ging en wie ik toeliet, lukte het tot nu om de besmettingen buiten huis te houden. Maar nu komt het ook hier dichterbij. De ene dochter is een tijdje geleden getest, geluk kig negatief, maar een andere is po sitief getest. Ik hoop dat ze er goed doorheen komt, zonder restschade. gevaccineerd wordt van een ter gend langzaam karakter. Ik merk dat ik er een beetje opstandig van word. Een dierbaar ouder familielid is ziek, erg ziek, en moet dagelijks beademd worden. Hij wacht nog steeds op een vaccin. Deze week werd hij gebeld: als hij even naar Rotterdam kan komen, lukt het spoedig! Zelf heb ik een medische indicatie, dat is de categorie die grote problemen kan krijgen als ze het virus krijgen. Desalniettemin is die categorie pas in juni aan de beurt, tegelijkertijd met de acht tienjarigen. We grappen tegen el kaar dat de uitnodigingen voor onze vaccinatie vermoedelijk sa men met de rouwkaarten in de bus vallen. Want een beetje zwarte hu mor, dat houdt ons op de been. Maar nu komt het coronavirus ook hier dichterbij DE STELLING Vandaag: Ook startende bedrijven moeten coronasteun krijgen Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters Overtreder van avondklok mishandelt boa's Scooterdieven uit hottub geplukt VLISSINGEN 'Dronekiller stoort scheepvaart' De Michelinsterren zouden eigen lijk pas vandaag uitgedeeld wor den tijdens een online evenement vanuit het DeLaMar Theater in Amsterdam. Meliefste, die dit weekend in een hotel in de Arden nen aan het werk is, kreeg zater dagochtend een berichtje van top kok Edwin Vinke. ,,Hij schreef: 'vriend, je hebt 'm'. Daarna kreeg ik honderd andere berichten en foto's vanuit de Michelin-app. Toen dacht ik: oei, er is echt iets aan de hand." Champagne Meliefste vindt het jammer dat de informatie op deze manier is uit gelekt. ,,Het haalt de charme weg van de bekendmaking van maan dag. Het is knullig dat zo'n insti tuut als Michelin dit laat gebeu ren. We wachten het officiële be richt af. We hebben de ster met het team behaald. Daarom gaan we het nu niet vieren. Dat doen we pas maandag, met cham pagne." De blijdschap is er niet minder om. ,,Ik had tranen in mijn ogen. Dit is echt ongekend, een jongens- Ik had tranen in mijn ogen. Dit is echt ongekend, een jongensdroom die na 25 jaar uitkomt droom die na 25 jaar uitkomt", zegt Meliefste. ,,We worden al zes jaar genoemd als grote kanshebber op een ster. Dat we hem nu ein de-lijk krijgen, betekent heel veel." En toch: ,,Het belangrijkste is lekker koken, gasten verwennen en elke dag lol hebben in het werk. Daar gaan we echt voor. En we zijn er nog niet. Dit is stap één. Nu gaan we vol gas door voor de tweede ster." Jongetopchef Thijs Meliefste werd in december 2019 door GaultMillau benoemd tot Jonge Topchef van het Jaar. Misset Horeca publiceerde de lijst met nieuwe Michelinsterren, waaronder Meliefste, zaterdag op de website.P4 De Koningin Emma vaart op eigen kracht van Scheveningen naar Vlis- singen, waar het schip zijn laatste rustplaats krijgt. VanafWestkapelle en de boulevard van Vlissingen is er goed zicht op het historische schip dat zijn laatste vaartocht maakt. De actuele positie van het schip kan gevolgd worden via onder de naam Estrella op de site Marinetraffic, of via de live-updates op het Twitter- en facebookaccount van PSDnet.nl. De Schelde De Koningin Emma is het oudste nog varende schip dat De Schelde heeft gebouwd. Het schip werd tot 1968 ingezet als pont voor de klei nere lijnen zoals tussen Terneuzen en Hoedekenskerke en Katseveer en Zierikzee. In totaal hebben veer tig schepen de veerdiensten van de PSD onderhouden. De meeste van die schepen bestaan niet meer. Daarom vonden vrijwilligers van PSDnet.nl het belangrijk om de his torie van de Koning Emma vast te leggen. De stichting ging op zoek naar investeerders die wilden hel pen om het schip een nieuwe be stemming te geven. Doorvaren is niet rendabel met zo'n oud schip. Daarom wordt het vaartuig omge bouwd tot een bed breakfast met daarnaast een tentoonstelling- of Het schip wordt omgebouwd tot een bed breakfast museumfunctie en mogelijk wat kleine horeca. De Koningin Emma zal die functie op een historische plaats gaan vervullen: het Schelde- kwartier in Vlissingen. Dat is ook de plek waar het schip 88 jaar gele den is gebouwd. maandag 29 maart 2021 Bovendien is de manier waarop i Reageer op pzc.nl Weekend: Ik verlang naar een weekje op de camping 1804 reacties HULST Een man heeft zaterdag avond twee buitenge woon opsporingsambte naren (boa's) mishandeld toen hij staande werd ge houden vanwege het overtreden van de avond klok. De man is daarna op de fiets gevlucht. Twee boa's spraken de man aan, maar hij fietste door. Na een korte ach tervolging slaagden de boa's erin om de man staande te houden. Ze vroegen hem om een gel dige verklaring voor het overtreden van de avond klok. De gemoederen lie pen zo hoog op dat er een worsteling ontstond. GOES Twee 17-jarige jongens uit Goes zijn vrijdagavond in de tuin van een woning aangehouden, nadat ze een scooter hadden ge stolen. De twee waren daar in de hottub gaan zitten toen ze thuiskwa men van hun rooftocht. De politie had rond 20.15 uur een melding binnen gekregen dat twee jon gens een scooter hadden gestolen in de Ostende- straat in Goes. Een agent had tijdens de achtervol ging het kenteken van de andere scooter waarop een van de twee reed op gemerkt. Via dat kente ken bleken de verdachten gemakkelijk op te sporen. Het scheepvaartver keer op de Wester- schelde heeft vrijdag hinder ondervonden van een storing in het gps-systeem. Volgens Belgische media was een dronekiller daarvan de oorzaak. Rijkswaterstaat beves tigt dat het systeem, waarmee informatie over ligging en vaarrou tes van schepen wordt uitgewisseld met dien sten aan wal, ongeveer een uur verstoord werd. Dronekillers worden in gezet om de besturing van drones over te nemen en zo uit te schakelen. Restaurant Meliefste in Wol- phaartsdijk krijgt een Michelin- ster. Dat is zaterdag per ongeluk via de app van Michelin bekend gemaakt. „Fantastisch", zegt chefkok Thijs Meliefste. ,,We zijn superblij. Hier hebben we jaren naartoe gewerkt. Dit is eindelijk erkenning." Cornelleke Blok Wolphaartsdijk - Thijs Meliefste, chefkok De voormalige PSD-boot Konin gin Emma keert woensdag terug naar Zeeland. De verwachting is dat het schip rond 16.30 uur aankomt bij Scheepswerf Rei- merswaal in Vlissingen-Oost. Tom Kiel Vlissingen Kijk op de site bij /video De Koningin Emma terug naar Zeeland VANÖAA® BLAUWE MAANtJA®

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2