Geld&Geluk HET IS ALTIJD AFWACHTEN WAT ER IN DE WINKEL LIGT' Ruud en Mila wonen zeker nog een jaar op Bonaire. Er is veel armoede, dus sponsoren ze de voedselbank. Mila 'Anderhalf jaar geleden kwam er een vacature op Bonaire waar Ruud geknipt voor was.' Ruud 'We komen hier al sinds 2001 voor duikvakanties.' Mila 'Ik ben er trots op dat we op onze oude dag een switch maakten. Ruuds contract loopt nog een jaar. We willen nog niet terug. Als je wat geld hebt, is het leven hier prettig.' Ruud 'Onder de lokale bevolking is er veel armoede.' Mila 'Ik wil niet de indruk wekken het ervan te nemen, zonder oog te hebben voor wie het minder heeft. We sponso ren de voedselbank. Alles in de super markt is duur, want alles moet worden ingevlogen. Er wordt hier niets geprodu ceerd.' Ruud 'Nou, weinig.' Grootste miskoop Beste koop Mila 'Een kilo tomaten kost 6 Ameri kaanse dollar, een pak koffie 10. Ik geef zeker 300 dollar per week uit bij de supermarkt. Je shopt hier anders, het is afwachten wat er is aangeleverd. We gaan regelmatig naar de Europees ge oriënteerde restaurants. Voor 40 dollar g per persoon heb je een driegangenmenu.' Ruud 'Ik eet graag wat ik gewend ben.' Mila 'Ruud is van wat de boer niet kent. Ik probeer hem soms wat anders voor te zetten. Papaja bijvoorbeeld.' 0 Ruud 'Dat moet dan maar. S Mila 'Papaja's groeien hier ook niet. De kolonialen hebben het land uitgeput.' g Ruud 'Andere dingen zijn hier juist veel <3 goedkoper. Zoals brandstof: één dollar per liter. Allerlei diensten zijn ook goed- 0 koper vanwege het lage uurloon. De kapper kost bijvoorbeeld minder dan in Nederland.' Ruud 'Onze huur is niet heel laag. Mila 'We betalen 1750 dollar voor een vrijstaand huis met twee slaap- en bad kamers en een zwembad.' Ruud 'Het moet ook een beetje vakantie zijn.' Mila 'Ruud krijgt AOW en pensioen.' Ruud 'Van dat geld springen we soms uit de band. Zo hebben we laatst een duiklamp voor 400 dollar aangeschaft.' Mila 'We hebben ook wat meubels en een tv gekocht, voor zo'n 5000 dollar.' Ruud 'Het pensioenbedrag kunnen we grotendeels sparen.' Mila 'In de toekomst kopen we van dat geld weer een huis in Nederland. Ik had ons oude huis liever willen verhuren.' Ruud 'Ik vind het overzichtelijker dat niet te doen. Bovendien wordt terug komen dan ook weer een avontuur.' MEZZA 19 Mila Binnekamp (63) was administratief medewerker. Ruud Binnekamp (68) werkt bij de Rijksdienst Caribisch Nederland. Hun netto-inkomen is meer dan 6000 euro. Mila 'Laarzen van 200 euro met heel hoge hakken. Eén keer gedragen.' Ruud 'Een duikpak dat ik in Nederland paste. Op Bonaire zwel je op door de warmte.' Mila 'Ons huis in Alphen aan den Rijn. Dat kochten we voor 195.000 gulden en verkochten we voor 429.000 euro.' Ruud 'Het navigatiesysteem in de auto. Daarmee werd Mila een stuk zelfstandiger.' OP ■xT OP «sT co Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 99