'Nee, ik heb dat nooit zo berede neerd. Ik werd verliefd, mijn vrouw was jonger - een beetje - en had een kinderwens. Moest ik daar erg over nadenken? Nee, het is wat het leven voor je regisseert. En ik ben een familieman, dol op huppelende kinderen bij wie het leed van de wereld nog niet op de schouders rust. Ik vind kinderen de mooiste medeburgers.' 'Nee. Ik hoef geen dag terug. Ik accep teer hoe het leven in elkaar zit. Boven dien vind ik leeftijd een abstract begrip. Mijn omhulsel wordt ouder, maar bin nen in mij zit nog steeds dat jongetje dat akkoorden uitpluist en met muziek bezig is. Soms zit ik hier zo ingespannen te werken dat ik de wereld om me heen vergeet. Als ik dan op weg naar het toilet langs de spiegel loop, denk ik: wie is die ouwe lul? Dat ben ik dan.' 'Het is dat je me er nu op wijst, ik heb daar nooit zo over nagedacht. Ik denk best eens na over het einde, maar ik kan je verzekeren dat ik daar nog lang niet aan toe ben. Bovendien hoeft niet alles uitgesproken te worden, vind ik.' 'Gelovig ben ik niet meer. Ik stelde als kind al te veel vragen aan de fraters en onderwijzers waar ik nooit antwoord op kreeg. Ik kwam er snel achter dat een paar dingen niet klopten. Neem Genesis. Adam en Eva waren de eerste twee men sen op aarde, hun zoon Abel nam zich een vrouw. Als jongetje stak ik dan mijn vinger op. Waar komt die vrouw van daan? Ja Vrienten, klonk het dan, je moet dat niet zo letterlijk lezen. Zo heb ik langzaam dat geloof ontrafeld. Ik geloof niet in een hiernamaals. Ik zie het einde van het leven als een licht- MEZZA 15 U scheelt bijna 23 jaar met uw vrouw en u had al drie kinderen. Heeft u nooit geaarzeld om opnieuw vader te worden? Gemene vraag misschien, maar als het kon: zou u twintig jaar jonger willen zijn? Heeft u het daar weleens over met uw vrouw? Dat zij statistisch gezien nog best lang zonder u zal moeten leven? Hoe kijkt u tegen het einde aan? Op een religieuze manier?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 95