Daar zit muziek in 'Zo'n bruine toog, dat vind ik smullen' k: mm BIJPRATEN Hoe klinkt kunst? Dat vroegen ze zich af bij Google Arts Culture. Samen met het Centre Pompidou in Parijs bracht Google het werk van de Russisch-Franse kunstenaar Wassily Kandinsky tot leven. Niet toevallig: Kandinsky had synesthesia, een neurologisch verschijnsel waarbij zintuigen met elkaar zijn verbonden. Zo kon hij kleuren horen als muziek en dat bootste Google in de Arts Culture-app na. Met de app kun je ook infor matie over Kandinsky lezen en virtueel rondlopen op een tentoonstelling. Google Arts Culture App, gratis voor Android en Apple MAARTJE DIEPSTRATEN deelt al jaren de leukste restuarants en hotels op haar site bartsboekje. com. De pareltjes uit eigen land verzamelde ze in haar nieuwste boek Little Escapes in Nederland. Waar moeten we echt naartoe? 'We zijn geneigd af te geven op onze eigen omgeving, maar Nederland kent veel toffe plekken. Er zijn nieuwe designhotels, maar ook veel bestem mingen waar ze geen kaas hebben gegeten van pr en social media, dus die nog niet zijn ontdekt. Daar hou ik van. Dat je boekt op een waanzinnig slechte website en denkt: het zal mij benieuwen. En dan kom je op een plek waar de ondernemers hun ziel en zaligheid in hebben gelegd, die bovendien op een toplocatie staat en waar je aanschuift aan zo'n bruine toog. Dat vind ik smullen.' Waar maak je dat mee? 'Bij Badhotel Rockanje: een beetje western style, met een geweldig zwembad. Zo'n hotel dat met geen mogelijkheid hip te noemen is.' Liever sfeer dan hip? 'Ik vind het allebei leuk, en we heb ben het allemaal in Nederland. Neem Wijngaard Dassemus, een prachtig landgoed waar ze hun eigen heerlijke wijn maken. Het is daar zo mooi, als het op Ibiza zou zijn, zou iedereen roepen: dit is de nieuwe hotspot! En dat hebben wij gewoon in Chaam.' Little Escapes in Nederland is verschenen bij Spectrum 22,50 MEZZA 9

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 89