Heleen van Royen 'Ik kom je een aanzoek doen.' Er staat een dame bij de voordeur met een grote bos bloemen in haar armen. Haar ogen stralen. Haar lippen zijn rood gestift. Mijn huispak steekt schril af tegen haar jumpsuit van donkerblauwe spijkerstof. Een beetje overdonderd laat ik haar binnen. Het is even geleden dat een volslagen vreemde ons huis binnenstapte. En veel langer geleden dat iemand me een aanzoek deed. 'Wil je koffie of thee?' vraag ik. 'Thee graag.' Ik zet thee, doe de bloemen in een vaas, en realiseer me dat er geen koekjes in huis zijn. Gezien haar slanke postuur hoop ik dat zij het type vrouw is dat beleefd knikt als ik haar zoetigheid zou aanbieden, maar het met geen vinger aanraakt. Niet het type zoals ik, dat het schaaltje in haar eentje zou leegeten omdat het er nu eenmaal staat. We gaan aan tafel zitten. Ze pakt mijn laatste boek uit haar tas. 'Ik heb het met veel plezier gelezen,' zegt ze. 'Je schrijft prachtig. Zoveel pareltjes van zinnen.' Voor iemand die mij een aanzoek wil doen, heeft ze de perfecte opening bedacht. 'Dank je,' zeg ik. Ze haalt nog iets uit haar tas. Het is de weekendbijlage van een krant. De bijlage waarover zij de scepter zwaait. 'We gaan deze bijlage vernieuwen,' vertelt ze. 'Hij krijgt ook een nieuwe naam. Die is eigenlijk nog geheim, maar ik zal hem aan jou vertellen.' Ze maakt me deelgenoot van een geheim. Voor iemand die een relatie met me wil opbouwen, weet ze goed dat niets zo verbindt als een gezamenlijk geheim. 'Mezza,' zegt ze plechtig. 'Mezza?' herhaal ik aarzelend. 'Is dat een aborting voor 'Het is geen aborting,' onderbreekt ze me. 'Het komt van intermezzo en het gaat om de klank en het woord beeld. De twee z's zullen we nadruk geven, die doen dan denken aan zaterdag en zondag.' 'Aha,' zeg ik. 'Mezza.' Ik proef het nogmaals op mijn tong. 'Het is natuurlijk even wennen,' zegt ze. 'Natuurlijk,' antwoord ik instemmend. We besluiten stilzwijgend dat we het de tijd zullen geven om te wennen. 'Ik zoek een vrouwelijke columnist,' vertelt ze. 'Eentje die past bij onze doelgroep. Die bestaat vooral uit vijftig plussers, de vrouwen kennen jouw boeken vast.' Dit doet heel even pijn. Van een bebloede tampon ben ik een tenalady geworden. Het kan verkeren. 'Ik zeg het je eerlijk. Jij bent mijn eerste en enige kan didaat. Wil jij mijn columnist worden?' Ze is jonger dan ik. Haar naam is Sara. Hoe kan ik haar weigeren? 3 R Schrijver Heleen van Royen (56) woont samen met Bart (34). Ze is moeder van Olivia (28) en Sam (24) en oma van Spencer (6 maanden) en van twee bonuskleinkinderen van 13 en 11. 'Niets verbindt zo als een ,ezamenlijk eheim' o cc m I cc CQ UJ X O u_ MEZZA 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 87