Crash Bandicoot maakt nu haarscherp grote sprongen Poetsen als een pro 'Marsmissie' voor een plasticvrije Moeder Aarde ■a. O 0 H HEBBEDINGEN 25 Zo ga je veilig de weg op met auto plus fiets TECH Gebruik ,,Wie de aanbevelingen van de fabrikant opvolgt, gebruikt de fietsdrager meestal goed en veilig'', aldus Van den Nest. ,,Soms zie je bij een achterklepdrager dat de wielen niet vastgemaakt zijn. Ik raad aan dat wel te doen, want ronddraaiende wielen kunnen de ketting in beweging zetten, waardoor er krassen op de lak van de auto of de andere fietsen kunnen komen. Soms hangen mensen een doek of zeil tussen de drager en de auto, maar dat is niet handig: je creëert een wind vanger, waardoor in het slechtste geval de fietsen losgerukt kunnen worden.'' Onderhoud „Onderhoud aan een fietsdrager heb je niet'', zegt Van den Nest. ,,Wie er netjes mee omgaat, heeft er lang plezier van.'' Soms kan het handig zijn dat je de fiets- drager kunt opbergen in de achterbak. Bij sommige dragers is opbergmateriaal meegeleverd. Eufab fietsdrager Amber I Thule EasyFold XT GO ZATERDAG 27 MAART 2021 rijden Maak je gebruik van een fietsdrager, dan is het verstandig om op de weg met een aantal dingen rekening te houden. Hans de Looij, fietsexpert bij de ANWB, geeft tips. De fietsen op de drager mogen aan beide kanten van de auto niet meer dan 20 centimeter uitsteken. Ook mo gen geen scherpe delen uitsteken en is het verplicht een witte kentekenplaat met het kenteken van de auto op de verlichtingsbak van de drager te heb ben. Een verlichtingsbak is verplicht als de drager of de fietsen de autoverlich ting (deels) bedekken. Een fietsdrager hoeft niet gekeurd te worden. Het is wel belangrijk om de onderdelen regelmatig na te lopen en te controleren op gebreken. Niet alle fietsdragers die op de Nederlandse markt te koop zijn, zijn door de RDW gekeurd. Wel laten sommige fabrieken de fietsdrager of onderdelen daarvan keuren door de RDW. De trekhaak moet deugdelijk worden gemonteerd en voldoen aan de apk- eisen en de EC normering EC94/20. Bij elke apk-keuring wordt de trekhaak gekeurd op bevestiging en slijtage. Het is wenselijk om de inbouwhandleiding in de auto te bewaren voor als je naar het buitenland gaat. Die dient dan als gebruiksvergunning. Met een standaard rijbewijs mag je fietsen op een fietsdrager ver voeren. Probeer met een fietsdrager altijd defensief te rijden. Maak geen gekke uitwijkmanoeuvres, pas je snelheid aan en verlaag de snelheid in bochten. Bij flauwe bochten en afritten van de snelweg is het oppassen geblazen, hier is het belangrijk om de snelheid binnen de perken te houden. In principe zijn alle fietsdragers op de Nederlandse markt veilig. Fietsdragers die geschikt zijn voor het vervoeren van e-bikes zijn vaak iets robuuster, ook is de ruimte tussen de e-bikes onderling iets groter, waardoor de kans op beschadigingen kleiner is. Als de fietsen goed gemonteerd zijn, kunnen ze nooit van de fietsdrager vallen. Naast het monteren van de frameklemmen is het verstandig om de fietsen met een spanband aan de drager te verbinden. Een drager op de trekhaak is de veiligste en stabielste oplossing voor lange trajecten. Games, gadgets, apps: techjournalist Anton Damen tipt elke week de leukste en beste die hij tegenkomt. Vroeger, heel vroeger, was Crash Bandicoot zo'n beetje de officiële mascotte van PlayStation. Tijden verande ren, en tegenwoordig vertoont het maffe buideldier zijn plat formkunsten ook bij de concur renten. Crash Bandicoot 4 It's About Time is dik twintig jaar na deel 3 rijkelijk laat, maar wel een zeer welkome comeback. Het springerige spel is namelijk nog even vrolijk en pittig, maar gelukkig ook iets minder frus trerend. Iets. Dit vierde deel verscheen vorig jaar al voor de oude PlaySta tion en Xbox, maar maakt nu ook de sprong naar de Nin tendo Switch, Playstation 5 en XBox Series. Op die laatste twee is dat in haarscherpe 4K-resolutie en met supersoe- pele 60 frames per seconde. Wie het spel vorig jaar voor de oude spelcomputermodellen kocht, mag het nu trouwens gratis upgraden. Crash Bandicoot 4 It's About Time €50 De iO-9 van Oral-B is een elektrische tandenborstel waarvan het prijskaartje je mond waar schijnlijk wa genwijd doet openvallen: 400 euro! Maar na een maand poetsen met deze Rolls Royce onder de bor stels lijkt-ie echt het geld waard. Dat zit hem niet zo- zeer in het kleurendisplay dat je na een goede poets beurt op een smiley trak teert. Wel in de sensoren en de bluetooth-functie waar mee een app jouw poetsbe wegingen bijhoudt. Daardoor sla je geen enkel plekje meer over. Wie weet verdien je zo de aanschafprijs op je tand artskosten terug. Hoewel: dit luxepaardje heeft eigen op- zetborsteltjes die ook een stuk duurder uitvallen. Oral-B iO-9 €399 2 op- zetborstels €20 oralb.nl Kun je met een app de wereld verbeteren? Ja hoor. Daarom startte het Plastic Aven- gers-collectief onlangs met Missie Mars. De oproep is om met een speciale app elke snoep- wikkel uit de Mars-fabriek die je op straat of in het groen ziet zwerven even te fotograferen. Met dat bewijsmateriaal wordt de producent vervolgens geprikkeld om zelf iets aan het zwerfplastic te doen. Dankzij dezelfde succestactiek stopt bijvoor beeld de maker van Anta-Flu sinds vorig jaar de snoepjes in papier in plaats van plastic. Want dat plastic zwerfafval een plaag is, bewijzen de inmiddels al meer dan negenduizend verzamelde foto's van Marsen, Snickers, Bounty's en Milky Ways, met gevonden exemplaren van meer dan dertig jaar oud - uit de tijd dat Twix nog Raider heette. Plastic Avengers App gratis op Android en iOS You successfully uploaded 1 pictures Thank you lor halping urn light against plastic polulion! De redactie van Zo werkt samen met de specialisten van AutoTrack, HardwareInfo, Independer, Intermediair, Koken&Eten, Nationale Vacaturebank, New Scientist en Tweakers. Belastbaar tot 30 kilo, geschikt voor één fiets. Montage: snelkoppelingssysteem en antidiefstalbeveiliging. Gewicht: 9,5 kilo. Afmetingen: 102 x 69 x 29 cm. Richtprijs 180 euro, o.a. te koop bij bikester.nl Richtprijs 600 euro, o.a. te koop via Bol.com Belastbaar tot 60 kilo, geschikt voor twee fietsen. Montage: makkelijk te monteren en verstellen voordat de bevestigingshandgreep wordt vergrendeld. Gewicht: 17,9 kilo. Afmetingen 102 x 69 x 29 cm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 73