Vroeg één van die jongens: 'Vindt u de juffrouw leuk?' We doen dit voor onszelf. Om de liefde te vieren. En dat kan een jaar later ook." Al moet Veronique dan nóg lan ger wachten op het moment dat ze dezelfde achternaam kan dra gen als haar man en hun twee kinderen Sjoerd (9) en Marit (6). ,,Ik kreeg er steeds meer moeite mee dat ik als enige van het gezin een andere achternaam heb. Het klinkt misschien heel stom, maar ik wil gewoon met z'n vieren bij elkaar horen." De Souburgse stond al als jonge meid met haar neus tegen de eta lageruit van de bruidsjurkenwin kel gedrukt. ,,Echt kwijlend hoor. Trouwen was voor mij een meis jesdroom." Haar prins op het witte paard vinden, bleek geen probleem. Ze liep Arno tegen het lijf bij de Stavermanbrigade in Vlissingen, waar ze samen een club jongens les gaven in reddend zwemmen. Dat waren niet de makkelijkste gasten, maar ze wa ren wel héél slim. Ze zagen de liefde tussen de twee Souburgers al van verre aankomen. ,,Ze hebben ons min of meer gekoppeld. Vroeg één van die jon gens: ,,Vindt u de juffrouw leuk?", vertelt Arno. Daarna zetten ze een trouwfeestje op poten, compleet met uitnodigingen en een play- mobilboot die tot huwelijks bootje werd omgedoopt. ,,En toen hadden we nog niet eens verke ring." Die kwam er pas nadat Arno Veronique een sms stuurde met de vraag of ze romantisch mee ging om vuurwerk te kijken. Dat hij ook een vriend bleek mee te hebben, was minder roman tisch. Maar Veronique was om: op 19 augustus 2006 kreeg het twee tal verkering. Nog eens drie jaar later gingen ze, opnieuw op 19 augustus, sa- menwonen. Arno was al een paar jaar bezig het woonhuis op te knappen waar ze inmiddels al ja ren met hun gezinnetje wonen. En Veronique heeft een datumtic, lacht ze. ,,We moesten ergens een datum stellen en ik vond het wel leuk om precies op 19 augustus te gaan samenwonen." Maar trou wen? Het zat er nog altijd niet in. Van Arno hoefde het niet zo no dig. ,,Ik sta niet zo graag in the picture. En als de kinderen nog zo klein zijn, is het ook echt wel een heftig drukke tijd", zegt hij zelf. Veronique: ,,Hij riep altijd: ik wil niet trouwen en ik ga niet trou wen. Dus ik had het eigenlijk al een beetje losgelaten." Al vond ze dat diep in haar hart best jammer. Tot Arno op de Mont Saint Mi chel door z'n knieën ging. En het koppel die bijzondere 19 augustus als trouwdatum prikte. Plus puntje voor datumfreak Vero- nique: als haar bruiloft dit jaar in augustus wél doorgaat, trouwen de twee op de datum waarop ze 15 jaar geleden verkering kregen. Maar of dat gebeurt? ,,Vorig jaar zeiden we: dan doen we het een jaar later. Dan weten we zeker dat alles weer goed is. Maar het is nu eigenlijk net zo dubieus als vorig jaar", zegt Arno. Ook hij kan inmiddels niet wachten tot hij samen met zijn zoon Sjoerd 'de meiden' met de mini op mag halen. Maar niet ten koste van alles. Er moet wel een beetje feest gevierd kunnen wor den. ,,De liefde vieren, ouders ge lukkig maken, mooie foto's, bloe men op de auto. Eigenlijk willen we gewoon de héle dag. We ho pen dat er 100 mensen mogen ko men, dan kan alles doorgaan zoals we willen. Je trouwt als het goed is maar één keer, dan moet je het eigenlijk ook gewoon goed doen." GO ZATERDAG 27 MAART 2021 Arno door de knieën, maar toen... Aanstaand bruidspaar Arno Cevaal en Vero nique de Smit met hun zoon Sjoerd en doch ter Marit in de bruidswinkel Trouwerie Mer rie Mie. FOTO'S SANDRA SCHIMMELPENNINK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53