'Trouwen op 19 augustus is dit jaar net zo dubieus als vorig jaar' Een feest afzeggen, is één ding. Maar een bruiloft verzetten? Dat is schakelen op het allerhoogste niveau. Sinds corona is het schuiven geblazen met data, bruidstaart, bloemen en band. ,,Je moet alles een keer meemaken in je leven, maar deze stond niet op mijn bucketlist." Het kan de Souburgse wedding planner en regelneef Marjanne Minderhoud normaal gesproken niet gek genoeg zijn. ,,Ik vind het geweldig als aan de ene kant van de zaal het ja-woord wordt gegeven, terwijl je aan de andere kant van de zaal net de taart om ziet vallen." Toch zijn er grenzen, merken Minderhoud en haar dochters Angela en Natascha Jacobse na een dik jaar corona. Met z'n drieën bestie ren ze bruidswinkel Trouwerie Merrie Mie in Oost-Souburg. Daar hangt de zolder inmid dels stampvol jurken van uitgestelde bruilof ten. Sommige bruidsparen hebben er al drie afzeggingen op zitten. ,,De onzekerheid bij mensen is zó groot. Maar ook het verdriet en de teleurstelling. Daar kregen we zelf op een gegeven moment ook last van. Wie komt er zo weer huilend binnen? Het raakt ons echt." Bizar, vat babs (buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand) Bianca Noomen van Trouw Ik Jullie uit Kloetinge de situatie sa men. Van de rond twintig huwelijken die ze jaarlijks alleen al in Zeeland voltrekt, bleef in 2020 nog geen kwart over. ,,De een na de ander moest afzeggen. Dat was zo bizar. Mensen leefden van persconferentie naar persconfe rentie, steeds op zoek naar nieuwe mogelijk heden. Tot ze op een gegeven moment in de gaten kregen dat ze écht moesten afblazen." En dat laatste gaat nog altijd door. Juwelier, taartenbakker, schoonheidsspecialist en vi- deograaf: alle trouwleveranciers hebben de eerste afzeggingen voor 2021 alweer binnen. Het lastige aan dit type feest is dat er heel veel bij komt kijken, zegt dj Jean-Paul Kotoun van event- en multimediabedrijf Vibez Factory uit Brouwershaven. ,,Een bruiloft is niet zomaar: we tillen het op en zetten het ergens anders neer. Al die mensen en bedrijven die betrok ken zijn, maken onderdeel uit van dat ene feest." Zomaar overstappen op een andere 'leveran- GO ZATERDAG 27 MAART 2021 Veronique de Smit en Arno Cevaal met hun kinderen Sjoerd (9) en Marit (6) met hun mini classic en tevens trouwauto voor de deur van Trouwerie Merrie Mie in Oost-Sou burg. Nee, de jurk die Veronique vast heeft is niet haar trouwjurk. Die blijft nog even geheim. foto sandra schimmelpennink 'Je tilt je bruiloft niet even naar een andere datum' ESMESOESMAN LEES VERDER OP PAGINA 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51