9 zaterdag 27 maart 2021 Verhalen van mensen liggen op straat. Wij tekenen ze elke week op. Tekst Ondine van der Vleuten, foto Dirk-Jan Gjeltema Locatie: De Willem Ruysstraat, Vlissingen Tijdstip: 11.00 uur oe oud ik ben? Als je het gisteren had gevraagd 66, vandaag 67. Ik I ben jarig! Vanmorgen heb ik een mooie bos voorjaarsbloemen gehad van mijn man en vanmiddag komt er verjaar- dagsbezoek, netjes volgens de coronaregels: een buurvrouw en mijn schoonzus. Dus nu ben ik onderweg om taart te kopen voor de visite. Hopelijk hebben ze bij Albert Heijn een bavaroistaart, want die vind ik het lek kerst." ,,Ik kom net van mijn huis aan de Boter bloemlaan. Op weg naar de stad rij ik altijd over de De Willem Ruysstraat, langs Mu seum Scheldewerf, waar ik coördinator ben. Dan kijk ik even opzij of er geen ramen in gegooid zijn of dingen zijn vernield." ,,Voor mijn gevoel begint het voorjaar op mijn verjaardag. Het is altijd zonnig op mijn verjaardag. Vanmiddag breekt de zon door, vast en zeker. Een nieuwe lente, een nieuw begin! Als ik jarig ben geweest, krijg ik zin in de lenteschoonmaak en wil ik plantjes zetten in de tuin. Zo dadelijk even kijken of er viooltjes zijn in de winkel." ,,Als de winkels weer gewoon open zijn, ga ik naar mijn kinderen in Rotterdam om een mooie tas uit te zoeken. Die krijg ik voor mijn verjaardag. Online bestellen vind ik niks. Je wil zo'n tas echt zien, echt voe len." ,,Het is alweer bijna een jaar geleden dat ik officieel met pensioen ben gegaan. Ik heb toen wat extra centjes gekregen en daar heb ik deze mooie Batavus van gekocht. Fijne fiets. Ik zeg altijd: als je maar actief blijft na je pensioen, blijf je gezond. Gisteren ben ik nog naar Rotterdam geweest, waar mijn kinderen wonen. Hebben we lekker met alle kleinkinderen in het Kralingse Bos ge lopen. Gewoon doorgaan, zeg ik altijd maar. Wat scheelt: ik ben een gelovig mens. Dat geeft me steun en blijdschap. Ik sta elke dag op met Onze Lieve Heer. Het leven is mooi." GO VAN DE STRAAT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37