Zet tragiek rond skatepark Wim om in kracht OPHEFFINGS UITVERKOOP Alle tapijten worden NU VERKOCHT MET ZEER HOGE KORTINGEN! \wmQiA nl Ruitjes sieren Timmerfabriek 6 Analyse t De skatebaan vormt de cen trale ontmoetingsplek voor de jeugd. Door deze direct bij de belangrijkste toe gang van de wijk te plaatsen is er al tijd zicht op de spelende kinderen. Hierdoor verwordt de baan niet tot hangplek, maar wordt deze zelfs door de jongste jeugd fanatiek gebruikt. Geen tekst van nu, maar van 1998. Het staat nog gewoon op de website van projectontwikkelaar Bosch Slabbers. En het is gelukt: in de Veerse Poort, aan de rand van de Grote Sternstraat, is tien jaar geleden een skatebaan gekomen die zó goed is dat er fanatiek gebruik van wordt gemaakt. Door zowel jongere als ou dere skaters. En dat geeft geluid, zoals dat gaat met speelvoorzieningen. Alleen klin ken klappende skateboards harder dan joelende kinderen op een glij baan. Niet te hard, heeft de gemeente Middelburg meermaals berekend. De meeste bewoners malen er dan ook niet om. Maar een paar ervaren het geluid als overlast. En dat zijn toeval lig mensen die het geld en het geduld hadden om naar de rechter te stap pen. Die rechter vond dat de baan te dicht op de huizen staat en gaf de be woners gelijk. Niet één keer, maar twee. En zo ging dat ook bij de Raad van State en zelfs bij de gemeente lijke bezwarencommissie. Op dat moment had de gemeente zich al achter de oren moeten krabben. Maar in plaats daarvan bleef ze maar geld uitgeven aan advocaten en geluids- onderzoeken. Tot er vijf nullen voor de komma kwamen te staan. Het is mooi dat een gemeente zich achter jongeren schaart. Bijzonder zelfs, en daarom bewonderenswaar dig. Maar van klagende bewoners - ook al zijn het er maar een paar - met het recht aan hun zijde, valt niet te winnen. Die houden vol. Zeker in een wijk als de Veerse Poort, waar f:w bewoners ook de middelen hebben om dat te doen. Nu de rechter heeft geoordeeld dat de baan dicht moet, moet de ge meente wel toegeven. De skatebaan, feitelijk aan zijn eigen succes ten on der gegaan, kan niet blijven. Ook al konden de bewoners de komst van de skatebaan van tevoren weten, ook al blijft de geluidsoverlast binnen de norm. Het is klaar. Maar dat betekent niet dat alles verloren is. Integendeel. Deze kwes tie heeft alles in zich om tragiek om te zetten in kracht: een groep posi tieve jongeren, een gemeente die iets goed te maken heeft én een wethou der die doet wat hij belooft. De be woners konden procederen, maar de jongeren kunnen online steun verga ren. Als een jochie van veertien het voor elkaar krijgt om in twee dagen tienduizend handtekeningen te ver zamelen, dan moet een crowdfun- ding ook wel lukken. En gezien de re gionale uitstraling kan de provincie best bijspringen. Zodat er over een poosje een süpervette skatebaan staat op een plek waar niemand er last van heeft. Bij andere sportvoorzieningen in Vrijburg bijvoorbeeld, waar het ook voor Vlissingers goed aan te fiet sen is. En goed aan te rijden voor ska ters uit den lande. En in de Veerse Poort gewoon een glijbaan. Iedereen blij. OPEN OP RESERVERING. BEL OF MAIL NAAR INFO@VANGILSDEWIT.NL Ti V - Moderne Perzische tapijten Berbers MM? WWW. 8 0031 164 24 22 16 De Timmerfabriek heeft weer de trekken van het historische gebouw dat de Vlissingers de laatste decennia kennen. De kenmerkende ruitjes in de grote ramen van de Timmerfabriek lijken in hoog tempo terug te keren. Lij ken, want de ruitjes zijn nep. In de kozijnen zitten grote ramen die met 'plakroeden' zijn ver deeld in vakken. Zo lijkt het alsof de gevels van het beeldbepalende gebouw aan het Kanaal door Wal cheren worden gesierd door vele kleine ruitjes. Nostalgische Vlissingers en een aantal heemkundigen ergerden zich afgelopen weken hevig; eerst aan het 'verkwanselen' van de oude kozijnen en vervolgens aan de grote ramen, die volgens hen de geschiedenis geweld aandoen. Eigenaars en exploitanten van het hotel dat in de voormalige fabriek wordt gehuisvest, beloofden eer der dat de kleine ruitjes voor het oog zouden terugkeren. Nu is te zien dat ze woord houden. Frisse lucht Behalve historisch bewuste Vlis- singers wilden ook de Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed en de ge meentelijke monumentencom- missie het liefst dat oude kozij nen en ruiten in de Timmerfa briek behouden bleven. Burge meester en wethouders van Vlis- singen gingen aan die wens voor bij, omdat het historisch erfgoed als rendabel hotel moet kunnen draaien. De ramen met de kleine ruitjes moeten open kunnen voor frisse lucht. Bovendien moeten hotelgasten de gordijnen van hun kamers dicht kunnen doen, zodat niet van de exploitant kan worden ge ëist dat mensen van buiten altijd dwars door het gebouw kunnen kijken. Wethouder John de Jonge meldde twee jaar geleden al laco niek: ,,Toen de Timmerfabriek nog in bedrijf was bij de Schelde kon je er ook niet helemaal door heen kijken." zaterdag 27 maart 2021 WA Wendy Wagenmakers Na jaren van ge steggel is de knoop eindelijk doorgehakt: ska- tebaan Wim in Middelburg moet weg. Dat is met een ook het enige positieve aan de zaak, waar verder alleen advocaten beter van zijn ge worden. Middelburg Skatebaan Wim. I- Showroom: BERGEN OP ZOOM, Bostraat 24 0WEBS Grote markt De vensters van het nieuwe hotel zitten er vrijdag nog niet allemaal in. Maar de ramen die al in de kozijnen zitten, worden in hoog tempo met 'plakroede' voorzien van ruitjes. foto dirkjan gjeltema René Hoonhorst Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34