f mm ZEELAND 3 iSH SSgjfe \\w\0 diiS__ïö a bouwen zijn na 22.00 uur alleen nog toegankelijk voor de grote of kleine boodschap. ,,We sluiten de douchegedeeltes helemaal af', ver klaart Van Geene. Duitsers Astrid van Damme van minicam- ping Het Platte Putje in Groede heeft haar handen vol aan annule rende Duitsers. Van de 25 plaatsen waren er acht voor onze oosterbu ren. Nu maar hopen dat zich vóór Pasen nieuwe klanten melden. Hoe dat met de avondklok moet, is haar niet helemaal duidelijk. ,,Na tienen niet naar buiten, behalve voor toiletbezoek. Hoe ga je dat controleren? Ik mag zelf ook niet naar buiten, toch?" Ook camping-vakantiepark Stel- leplas in Heinkenszand moet dit jaar de Duitsers missen. ,,Dat is he lemaal gestopt", zegt Anita Wij- holds. Samen met haar man heeft zij een vaste plek op het park, dat 180 plaatsen omvat. Een groot deel daarvan is in eigendom. Anita Wij- holds is lid van de Vereniging van Eigenaren Stelleplas en regelt de verhuur van camperplekken. Ze is absoluut niet van plan om reclame te maken om de lege plekken op te vullen. ,,Dan kun je straks weer gaan annuleren als de regels veran deren. Dat hebben we vorig jaar ge- Na tienen niet naar buiten, behalve voor toiletbezoek. Hoe ga je dat controleren? zien; daar word je niet vrolijk van, hoor. Wij zijn liever wat terughou dend. Zo ontzettend veel staat er ook niet leeg. Er zijn er nu nog vijf tien en er liggen best al wat aanvra gen. Dat komt wel vol. Er zijn altijd mensen die pas op het laatste mo ment boeken tegenwoordig, omdat je op het internet altijd wel een last minute kunt vinden." Hond De avondklok is in het park 'geen issue', aldus Wijholds. ,,Het is hier niet anders dan in een dorp. Wij gaan niet rondlopen om te kijken wat die 150 eigenaren de hele dag doen. En ik denk ook niet dat je 's avonds veel mensen zult tegenko men. Hoogstens iemand die zijn hond uitlaat. Iedereen zit normaal gesproken binnen." Camping Den Inkel in Kruinin- gen gaat volgende week pas open. Maar dan is de camping ook gelijk bijna vol, geeft eigenaar Hans Booij aan. Negentig procent van de ruim tweehonderd plaatsen is bezet, zegt hij. Booij en zijn team zijn druk bezig om de boel coronaveilig te maken, met looproutes en stickers en schuifjes op het sani- tairgebouw. Als iemand naar bin nen stapt, moet het schuifje op 'be zet', zodat de wachtenden kunnen zien hoeveel mensen er op de pot zitten of onder de douche staan. ,,'s Avonds lopen we rondjes over het terrein. Maar dat deden we vroeger ook al, hoor. Dit is een rustige fa miliecamping en dat willen we graag zo houden." Zwembad Molecaten Park De Wijde Blick in Renesse - dat zich richt op gezin nen - heeft kampeervelden, luxe chalets en een binnenzwembad. ,,Dat zwembad, daar vragen men sen naar. Sommigen hebben mis schien juist voor dat zwembad ge boekt, maar helaas: dat is nu dicht", zegt parkmanager Maarten Burgs. Van de 214 plaatsen wordt stan daard de helft gereserveerd voor losse overnachtingen, legt hij uit. Van de overige ruim honderd plek ken waren er veertig geboekt door Duitse gasten. ,,Die hebben hun geld teruggekregen of een voucher aangevraagd. De lege plekken zijn vrij rap weer ingevuld met Neder landers. Alleen met Pasen loopt het nog niet zo." De twee ruime sanitairgebou- wen van De Wijde Blick bieden in coronatijd ruimte voor acht perso nen tegelijk, de kleinere aan vier. Aan de buitenkant kun je zien hoe veel mensen er in zitten. Als het maximum bereikt is, zit er niks an ders op dan buiten wachten, al is de nood nog zo hoog. Klanten van de supermarkt moeten natuurlijk een mondkapje op én een winkel wagentje mee naar binnen nemen, óók als ze niet meer nodig hebben dan een broodje. Nachtwaker Wie op Wijde Blick de avondklok trotseert, loop kans op een con frontatie met de nachtwaker. En dan, een boete? Dat niet, zegt de parkmanager: ,,We moeten daar met elkaar een weg in vinden", verklaart hij diplomatiek. ,,We moeten het met zijn allen onder gaan en doorstaan. Want wie weet er gebeurt, als blijkt dat het op de campings niet goed gaat." wK-kjgjwe si zaterdag 27 maart 2021 geen plekje meer over' Welkom bij RCN Vakantieparken -SSSKSSSS®1" [.IJ Directeur Sander van Geene van vakantiepark De Schots man: „Vanmorgen om acht uur toen ik kwam aanrijden, stond er een file caravans voor de slagboom." FOTO'S marcelle davidse Campinghoudster Astrid van Damme moet steeds de tekst aanpassen bij het toiletgebouw. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Ook de toi letten bij de Schotsman zijn er klaar voor. Afstand houden graag. - Astrid van Damme, minicamping Het Platte Putje Kijk op de site bij /video a r - •»- V- -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31