Beknibbel niet op toezicht in natuur Verzekeringsman is schuldig aan oplichting Pijn 2 Het kampeerseizoen is begonnen. Hoe staat het met de bezetting, nu de Duitsers wegblijven? En moet je vanaf tien uur 's avonds in de tent of caravan blijven, nu er een avondklok is? VAKANTIE CORONATIJD Commentaar En weer klinkt er kritiek op de Zeeuwse milieudienst RUD. Het samenwerkingsverband van provincie, waterschap en gemeenten wordt met name in de Middelburgse abdij als een zorgenkindje ervaren. Sinds het Rijk besloot dat de re gionale overheden hun milieutaken moeten bundelen is het hommeles. Voorheen hadden provinciale politici directe zeg genschap over het eigen milieubeleid, nu hebben ze weliswaar een grote stem maar geen meerderheid in een algemeen be stuur van vijftien overheden. Dat steekt, want de provincie legt wel het meeste geld op tafel. En dat is bij lange na niet genoeg. Dus ziet de directie van de RUD zich bijvoorbeeld genoodzaakt te beknibbelen op toezicht in de buitengebieden. Dat ligt gevoelig, zeker nu. Vanwege de coronamaatregelen wandelen we in weekenden massaal in na tuurgebieden, die dan ook flink vervuilen. Boswachters zouden maar wat graag geholpen worden door inspecteurs van de RUD. Ook nachtelijke afvallozingen, waaronder die van drugs labs, nemen hand over hand toe. In Den Haag is het probleem ook gesignaleerd. Een commis sie onder leiding van VVD-coryfee Jozias van Aartsen stelt voor te snijden in het aantal van 29 regionale uitvoeringsdien sten en pleit voor een sterkere regie van het Rijk. Voor Zeeland is verdere centralisatie geen oplossing, maar meer sturing kan zeker helpen. Daarbij hoort ook een duit in het zakje van de RUD. Want je kunt het niet in Den Haag bepalen en dan de Zeeuwse overheden laten betalen. We wandelen in weekenden massaal in natuurgebieden, die dan ook flink vervuilen De 74-jarige H. de R., de -inmiddels in Winschoten wonende - ex-eige naar van het gelijknamige assuran tiekantoor uit Axel is gisteren door de rechtbank veroordeeld tot een ge vangenisstrafvan een jaar. De recht bank oordeelde dat De R. zich van december 2015 tot en met 9 juni 2016 schuldig heeft gemaakt aan oplich ting en verduistering. Het vonnis was conform de eis. Daarnaast moet hij zijn slachtoffers iets meer dan een miljoen euro aan schadevergoeding (pus rente) beta len. In haar vonnis hield de recht bank rekening met de leeftijd van De R. en de overschrijding van de 'redelijke termijn'. Omdat het per soonlijk faillissement van De R. in middels is opgeheven, kunnen de gedupeerden alsnog proberen hun ALMANAK De pijn in de schouder hield al weken aan. Dus besloot de zee bonk uit Zierikzee toch maar een afspraak te maken bij de fysio therapeut in het pand naast een bekende grootgrutter. ,,Zodra het lekker begint te worden, is de klacht over", had een vriend hem meegegeven. Dat stimu- geld terug te krijgen. Het assurantie kantoor van De R. kwam in de fi nanciële problemen toen de ban- kencrisis zich aandiende. Door zijn klanten een financieel product met een goed rendement aan te bieden hoopte hij de uit problemen te ko men. Het ingelegde en hem toever- Door de bankencrisis kwam De R. in financiële problemen trouwde geld verdween echter in zijn bedrijf en werd gebruikt om de personeels- en huisvestingskosten te dekken. Uiteindelijk ging alles fout en zagen zijn cliënten plots een melding op de ruit van zijn kantoor dat de zaak failliet was gegaan. leerde niet echt. Reeds bij de eer ste aanraking op de behandelta- fel kromp de patiënt ineen. En naarmate het gekneed vorderde, zakte hij steeds verder langs de rugzitting omlaag. ,,Even pauze", smeekte hij de fysio bijna, na vijf minuten. „Anders lig ik zo bij de Appie tussen de bananen." Multraship bergt Urker kotter Floor, Lieke en Melissa winnen voorleeswedstrijd MIDDELBURG Ons Zeeland online te lezen ,,Heeft u een momentje?", vraagt de telefoniste van Strandpark Zee land in Vlissingen met een stem waarin doorklinkt dat het aanpo ten is. Alle lijnen zijn bezet en zo dra er wordt neergelegd, rinkelt de telefoon weer. ,,U bent met twee personen? En wat is uw achter naam?", vraagt ze aan een beller. Nee, voor een interview is geen tijd. Vandaag is de verhuur begon nen, zegt ze verontschuldigend. Hectisch Bij vakantiepark De Schotsman in Kamperland is het al even hec tisch. „Vanmorgen om acht uur toen ik kwam aanrijden, stond er een file caravans voor de slag boom", zegt directeur Sander van Geene ,,Ik heb zo'n idee dat som mige gasten gisteravond al zijn aangekomen en vannacht op de parkeerplaats hebben overnacht." Ja, zegt hij vergenoegd, het is een gezellige bedoening. Van Geene twijfelt er niet aan dat het vakan tiepark in de komende tijd wel volgeboekt zal raken. Met Pasen zal er wel geen plekje meer over zijn. „Voornamelijk Nederlanders. Maar de Duitsers laten zich ook niet allemaal afschrikken, hoor." Netjes binnen Een vol vakantiepark: dat betekent vier- a vijfduizend man. Hoe moet dat in coronatijd? Zitten die straks om 22.00 uur, als de avondklok in gaat, allemaal netjes binnen? ,,Dat is wel de bedoeling", zegt Van Geene nadrukkelijk. ,,Wij zijn geen handhavers, maar we hou den ons netjes aan de regels van het RIVM." Met folders, stickers en posters krijgen bezoekers het nieuwe normaal ingeprent. Op de grond geven voetjes aan wat de looprichting is, zodat de mensen niet tegen elkaar opbotsen. Overal desinfectiezuilen en mondkapjes zijn verplicht in de winkel en an dere centrale gebouwen. Toiletge- We moeten het met zijn allen ondergaan en doorstaan --~A- - - zaterdag 27 maart 2021 II Ad Roos Middelburg Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN Het Terneuzense sleep en bergingsbedrijf Mul traship is er afgelopen week in geslaagd de Urker kotter UK 160 te bergen op zo'n dertig ki lometer ten noordwesten van de Franse havenstad Dieppe. Het schip zonk 23 december, nadat het achterdek vol water was gelopen en dat niet (op tijd) kon worden wegge pompt. Alle vijf vissers werden gered. De Multra- tug 17 zal de UK 160 naar Vlissingen slepen. Vorig jaar borg Multra ship twee gezonken Urker kotters, de UK 165 bij Texel en de UK 171 bij Schiermonnikoog. TERNEUZEN Floor, Lieke en en Me lissa (vlnr) hebben de Zeeuws-Vlaamse finale van de Nationale Voor leeswedstrijd gewonnen. Floor Vinke (Antonius- school Axel), Lieke Ver schuren (Driesprong in Hoek) en Melissa de Bruin (Inghelosenberghe in Sint Jansteen) hoorden bij de negen finalisten en kwamen donderdag avond als beste drie uit de bus. De wedstrijd in de bibliotheek van Ter- neuzen was te volgen via een livestream. De mei den vertegenwoordigen Zeeuws-Vlaanderen in de Zeeuwse finale op 9 april. Het geïllustreerde week blad Ons Zeeland, dat voor de Tweede Wereld oorlog nieuws, leven en werken in de provincie Zeeland in woord en beeld vastlegde, is on line te lezen. Alle be schikbare twintigdui zend pagina's zijn gedi gitaliseerd van 1926 tot en met 1941 toen het blad ophield te bestaan. Vanaf 1935 maakte Ons Zeeland maakte des tijds deel uit van de re gionale editie Pano rama. Het blad is vanaf 2 april via Tijdschriftenbank Zeeland van de ZB in te 'Met Pasen Ondine van der Vleuten Vlissingen - Maarten Burgs, parkmanager De Wijde Blick V" A-V '*r - Sjfefö.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30