Burenruzie Voorstel: laat ambtenaar deel salaris afstaan Meer toezicht nodig in natuurgebieden 2 MAIKEL HARTE Column Ioet je altijd alles op televi sie uitzenden of moet je soms mensen tegen zich zelf in bescherming nemen en op names juist niet gebruiken? Ik heb het idee dat deze vraag te weinig gesteld wordt. In mijn jeugd had je Jerry Springer op televisie: een Amerikaanse talkshow waarin voor publiek en camera ruzies werden uitgesproken. Nou ja uit gesproken: het werden vaak ordi naire scheldpartijen met hier en daar een handgemeen. Ik had toen altijd het idee dat zoiets alleen in Amerika kon gebeuren, maar in middels weet ik beter. laatste aflevering van Mr. Frank Visser doet uitspraak, waarin een ruzie tussen twee Limburgse bu ren beslecht moest worden. Het werd echt een heel platte scheld kanonnade, een uitzending van Jerry Springer was er niets bij. Ik zat met mijn kinderen te kijken, maar ik heb weggezapt. Dit is dus zo'n geval waarbij ik denk: dit blijft die mensen hun hele leven achtervolgen, de beelden blijven altijd te vinden en dit leken mij geen mensen die dit beseften. De makers lieten ze echter volledig begaan, terwijl ik dan denk dat je moet ingrijpen. Burenruzies zijn sowieso vrese lijk. Ik heb er gelukkig nooit mee te maken gehad en ook mijn ou ders hadden altijd goed contact met de buren, al blijft één verhaal in de familie nog wel eens terug komen. Mijn ouders verhuisden in de jaren zeventig naar een nieuw- bouwrijtjeswoning en zoals ge bruikelijk in die jaren zagen die rijtjeshuisjes er allemaal hetzelfde uit. Nadat mijn vader zaliger de woonkamer had behangen, stond de buurman aan de deur: ,,Buur- man wij hebben toch hetzelfde huis? Hoeveel rollen behang heb jij gekocht voor je woonkamer?" „Veertien", zou mijn vader geant woord hebben, waarop de buur man een paar later dagen geïrri teerd terug aan de deur stond met de mededing dat hij zes rollen over had. ,,Ja dat had ik ook", zei m'n vader. Van het gezicht van de buurman had ik wel graag de beel den gehad. Ik had toen altijd het idee dat zoiets alleen in Amerika kon gebeuren DE STELLING Vandaag: Ik verlang naar een weekje op de camping Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters FUNCTIE ELDERS Man gepakt voor brandstichting Onderzoek naar cyberveiligheid bij chemiebedrijven MIDDELBURG Oplichter op beelden herkend De sociale, economische en finan ciële gevolgen van corona zijn groot en komen bij ondernemers hard aan, zeker in een grensregio als de gemeente Sluis, zegt fractievoorzit ter Lia Flikweert van Onafhankelijk West. De bestaande regelingen zijn volgens haar niet voldoende. ,,Som- mige ondernemingen krijgen niets en bij veel mensen staat het water aan de lippen." De fractie verwijst naar het soli dariteitsfonds, dat door de Euro pese Unie in het leven is geroepen om op natuurrampen te kunnen reageren. Naar aanleiding van de coronacrisis geldt het fonds per i april 2020 ook voor noodsituaties op het gebied van volksgezond heid. Onafhankelijk West vraagt aan het Sluise college om met de Vereniging van Zeeuwse gemeen ten de komst van een landelijk fonds te onderzoeken. Dat zou opgebouwd kunnen worden door een bijdrage te vragen aan leden van Nederlandse be stuursorganen op rijks-, provinciaal en gemeentelijk niveau, die hun in komen gewoon ontvangen on danks de crisis. Ook denkt Onaf hankelijk West aan leden van het kabinet en Tweede Kamer. Er zou hen gevraagd kunnen worden om tijdelijk twintig procent in te leve ren. Een commissie kan aanvragen van ondernemers beoordelen. Aanjaagfunctie Wethouder Jack Werkman belooft het idee mee te nemen. ,,Om te kij ken of dat op landelijk niveau op draagvlak kan rekenen. Er zijn aller lei overlegtafels waar we vertegen woordigd zijn." Sluis kan hier vol gens hem een aanjaagfunctie in hebben. Van Burg schoot gisteren uit zijn slof bij een debat in de Staten over de begroting van de Zeeuwse mi lieudienst RUD. Dat is een ge meenschappelijke organisatie van de provincie, het waterschap en de gemeenten. Door personeelstekort en werkdruk komt de RUD steeds minder toe aan groene taken. ,,Mensen weten dat er in het weekend en 's avonds nauwelijks toezicht is en verstoren dan natuur gebieden omdat de pakkans bijna nul is", zei Van Burg. ,,Ik las het be richt dat er iemand opgepakt is met - niet schrikken - 260 kilo kokkels in zijn kofferbak terwijl hij maar i0 kilo mag meenemen. Dat hoef je maar een paar keer te doen en je hebt een hele restaurantketen be voorraad, want dat kun je nooit zelf opeten. Dat heet gewoon stropen." Afval dumpen Hij wil dat er structureel meer tijd en geld wordt gestoken in fatsoen lijk toezicht. ,,Mensen kunnen re creëren bij een bord waarop staat dat het niet mag, ze kunnen hun af val dumpen, ze kunnen motorcros sen. Ik ben ook kind geweest. Als je te horen krijgt dat je brommer een blokje van tien bij tien centimeter wordt als je nog één keer gepakt wordt, ga je het wel ergens anders doen." Maar dan moeten in de bui- tengebieden wel mensen rondlo pen die overtreders aanspreken en op de bon slingeren. Van Burg kreeg bijval van Eddy Heerschop (PvdA), die betoogde dat de RUD niet genoeg geld heeft gereserveerd om tegenvallers op te vangen. ,,Straks gaan ze ad hoc handhaven. Dat kan toch niet? Wat willen we voor RUD in Zeeland? We hebben te maken met onder mijning. In het buitengebied is Dat kun je nooit zelf opeten. Dat heet gewoon stropen goede controle nodig. We hebben de tijd niet meer om te wachten. We moeten nu actie ondernemen, zodat de RUD blijft functioneren." Eelco Vooijs (GroenLinks) noemde de begroting zelfs 'de ge plande mislukking van onze omge- vingsdienst in 2022'. De RUD moet volgens hem veel nadrukkelijker geld vragen voor noodzakelijke ta ken. Gedeputeerde Dick van der Velde (VVD) wees erop dat de Statenle den commentaar leverden op een basisbegroting, die met begrotings wijzigingen in de loop van het jaar nog kan worden opgeplust. Maar hij stelde ook dat de provincie in het al gemeen bestuur van de RUD maar een derde van de stemmen heeft en zonder steun dus geen potten kan breken. Hij gaat wel de wens van de Statenleden om meer toezicht in het buitengebied overbrengen. m'n baas zoomde in op mijn zaterdag 27 maart 2021 Een nieuw dieptepunt was de Reageer op pzc.nl Gisteren: Blunder Ollongren kan de beste overkomen 1458 reacties TERNEUZEN De politie heeft gister ochtend aan de Bellevue in Terneuzen een 56-ja- rige man aangehouden voor twee brandstichtin gen bij winkelpanden aan de Kennedylaan. De poli tie zoekt nog getuigen. De politiemeldkamer kreeg rond 10.00 uur en kele meldingen van brandstichtingen in een portiek van het winkel centrum en bij een an dere winkel. Verder zou de man dreigen zichzelf in brand te steken. Hij had een rode jerrycan bij zich. De politie kreeg een tip dat de man in de Noordstraat liep. Een agent kon hem arreste ren. In de jerrycan zaten enkele liters benzine. MIDDELBURG Milieudienst DCMR doet onderzoek naar de cy berveiligheid van grote chemische bedrijven in Zeeland. ,,Als ze gehackt worden of het slachtoffer van gij- zelsoftware, kan dat grote gevolgen hebben", zei gedeputeerde Harry van der Maas, die dit vrij dag meedeelde aan de Staten. ,,We bekijken of er overal maatregelen getroffen zijn en in hoe verre dat voldoende is." Het gaat om een lande lijke verkenning. In mei volgt een rapportage. Een 21-jarige man uit Rotterdam is herkend op beelden die te zien waren in het tv-pro- gramma Opsporing Ver zocht. Op die beelden is te zien hoe hij duizen den euro's pint bij een geldautomaat in Rotter dam. Geld dat afhandig werd gemaakt van een vrouw uit Middelburg. De man is nog niet aan gehouden, maar is bij de politie bekend en wordt later verhoord. De vrouw werd op 9 novem ber vorig jaar het slacht offer van oplichting nadat zij zogenaamd was benaderd door de ING-bank. Bestuurders en ambtenaren die in hun portemonnee niets mer ken van de coronacrisis, kunnen maandelijks best wat salaris af dragen aan ondernemers, vindt de fractie van Onafhankelijk West in de gemeente Sluis. Sophie Stockman Sluis Er is te weinig toezicht in het Zeeuwse buitengebied. ,,In het weekend en 's avonds kan ieder een doen wat hij wil", moppert Statenlid Joan van Burg (SGP). ,,De pakkans is heel laag." Ernst Jan Rozendaal Middelburg - Joan van Burg, SGP EEN OLLON0RENNETJE HOEZO HENK BRIUEN0LAZEN TIJDENS EEN ZOOMVER0ADERIN© EN ZAS DAT IK AAN HET ©AMEN WAS.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2