23 WIELRENNEN E3 SAXO BANK CLASSIC E3 Harelbeke werd uiteindelijk de grote 'hoe sloop je Mathieu van der Poel-show'. Een week voor de Ronde van Vlaanderen slaagde Deceuninck-Quick Step voor die proef. ,,Ze waren met te veel.'' 203,9 km in 4.42.56 Tsjakadoea mist brons na ippon Mathieu van der Poel heeft er in E3 Harelbeke - dit jaar voluit E3 Saxo Bank Classic geheten - een extra schaduw bij. Blauw gekleurd, rugnummer 1 en luisterend naar de naam Zdenek Stybar. Afgelopen week trainden de twee (bij elkaar zeven keer wereldkampioen veld rijden) nog samen, zij aan zij. Op deze vrijdag zijn Stybar en Van der Poel opnieuw onafscheidelijk: ,,Dat zal zijn taak zijn geweest. Hij weet ook dat de beste kans om die koers te winnen was om met mij mee te schuiven. Ik neem hem dat niet kwalijk. Ik kan dat goed gescheiden houden'', zegt Van der Poel met een bronzen medaille om zijn nek. Stybar valt uiteindelijk nog net buiten het podium (vijfde), maar dat deert hem niet. Zijn dag is ge slaagd, aangezien hij ploegmaten Kasper Asgreen en Florian Séné- chal als nummers 1 en 2 naar het po dium helpt. Vooraf had Stybar al gezegd dat Deceuninck-Quick Step niet te veel naar de twee topfavorie ten Van der Poel en Wout van Aert wilde kijken. De ploeg had een ei gen aanvalsplan. Dat was geheel volgens Deceuninck-receptuur: met overmacht de finale in. Van de 13 renners die op weg naar de Tiegemberg - de laatste van 17 hellingen - nog kans maken hebben er drie het Deceuninck-blauw aan. En dan óók nog Asgreen in zijn Deense kampioenentrui. Met As- green alleen voorop is het aan Van der Poel en Van Aert het werk op te knappen. ,,Wout en ik hebben veel Asgreen wordt wel teruggepakt, maar springt op vijf kilometer van de streep opnieuw weg en komt solo aan. Het is de ploegentactiek van Deceuninck, waarmee Van der Poel vakkundig wordt gesloopt. ,,Het is ze gelukt. Al hoop ik dat ie dereen gesloopt is. Ze waren met te veel en ze hebben het heel slim aan gepakt. Ik had wel verwacht dat As- green nog eens zou gaan om de rest in een zetel te zetten, maar ik had niet verwacht dat-ie zo sterk zou zijn om het te houden. Ik vond het niet volledig aan mij om hem terug te halen. AG2R zat ook nog met twee man in die groep (Greg Van Avermaet, Oliver Naesen, red). Ui teraard wordt er naar mij gekeken, maar ik kan niet alles terughalen.'' In ruim 200 kilometer proberen alle ploegen hun eigen tactiek om op te boksen tegen MVDP en WVA. Maar alleen die van Deceu- ninck blijkt succesvol. Van der Poel en Van Aert worden geïsoleerd, hebben elkaar zelfs nodig en kun nen het niet bolwerken tegen een overtal. Achteraf is er geen frustra tie bij Van der Poel. Complimenten zijn volgens de Nederlands kampi oen op zijn plek. ,,Dat is koers. Het is de verdienste van Deceuninck om daar met zoveel te zitten en die koers in handen te nemen. Dat heb ben ze gewoon heel goed gedaan.'' Daarmee lijkt ook het aanvals plan voor over een week in de Ronde van Vlaanderen duidelijk. Al denkt titelverdediger Van der Poel dat daar, met bijna 40 kilometer ex tra, de favorieten meer op zichzelf aangewezen zullen zijn dan in deze repetitie. ,,Ik verwacht in de Ronde wel meer enkelingen. Dan moet je meer zelf doen op cruciale momen ten.'' Aankomende week wil hij rusten en herstellen. Gent-Wevelgem van morgen slaat Van der Poel over, woensdag rijdt hij nog Dwars door Vlaanderen. Trainen met Stybar laat hij even aan zich voorbijgaan. De twee treffen elkaar volgende week op weg naar de Ronde van Vlaanderen. ,,Dan zal het zijn om hem eraf te rijden.'' UITSLAG^ moeten doen in die achtervolgende groep, terwijl we heel weinig steun kregen. We hebben de wedstrijd moet dragen. Dan kom je op de cru ciale punten nadat je een half uur met twee op kop hebt gereden. En heb je niet meer die versnelling om de rest pijn te doen.'' Tornike Tsjakadoea is er op de Grand Slam van Tbilisi net niet in geslaagd een medaille te ver overen. Sjajboz Saidaboerorov uit Tadzjikistan won de strijd om het brons in de klasse tot 60 kilo gram op ippon in de golden score. De 24-jarige Fries met Georgi sche roots is al voorgedragen voor de Zomerspelen. Bij de vrouwen debuteerde Julie Kemmink in de klasse tot 52 kg op een Grand Slam. Ze verloor van de Hon gaarse Reka Pupp. ln diezelfde klasse belandde Naomi van Kre vel na een nederlaag in de kwart- finales tegen de Georgische Teti- ana Levitska-Sjoekvani in de her kansingen. Daarin was de Portu gese Joana Ramos te sterk. In de klasse tot 48 kilo verloor Amber Gesjes. Sanne Verhagen reikte in de klasse tot 57 kg tot de derde ronde waarin ze verloor. Oranje start EK tegen Delmee Koolhof is snel klaar in Miami Solo van Kamna betaalt zich uit Luiten klimt nog naar de top 10 zaterdag 27 maart 2021 MORGEN GENT-WEVELGEM TV NPO 1, SPORZA, EUROSPORT Zó sloop je Van der Poel Daan Hakkenberg Harelbeke De dag van Mathieu van der Poel: eerst in de achtervolging op de ontsnapte Kasper As- green en geklopt in de sprint door diens teammaat Florian Sé- néchal. foto's belga, cor vos E3 SAXO BANK CLASSIC 1. Asgreen (Den/Dec) 2. Sénéchal (Fra/Dec) +0.32 3. Van der Poel (Ned/Alp) z.t. 4. Naesen (Bel/A2R) z.t. 5. Stybar (Tsj/Dec) z.t. 6. Van Avermaet (Bel/A2R) z.t. 7. Van Baarle (Ned/Ine) z.t. 8. Hoelgaard (Noo/Uno) +1.28 9. Vermeersch (Bel/Alp) +1.30 10. Haller (Oos/Bah) z.t. 22. Nieuwenhuis (Ned/DSM) +2.56, 24. Van der Hoorn (Ned/Int) z.t. JUDO Tornike Tsjakadoea. FOTO HOLLANDSE HOOGTE HOCKEY De Oranje-hockeyers beginnen deze zomer het EK met een wed strijd tegen Frankrijk. Die ploeg staat onder leiding van Jeroen Delmee, die eerder deze week werd aan gesteld als nieuwe bondscoach van Oranje. Delmee volgt na de Olympische Spelen van Tokio Max Caldas op. De wed strijd tussen Neder land en Frankrijk is op de eerste dag van het EK, vrijdag 4 juni. TENNIS Wesley Koolhof is op het masterstoernooi van Miami in de eerste ronde blijven steken. De Nederlandse dub- belspecialist verloor met de Pool Lukasz Kubot van Chatsja- nov/Roeblev: 6-4 6-2. WIELRENNEN Lennard Kamna heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalo- nië op zijn naam ge schreven. De Duitser van Bora-hansgrohe was in de slotfase ontsnapt uit een grote kopgroep en kwam solo binnen in Man- resa na een etappe van 201 kilometer. De leiderstrui blijft in han den van de Brit Adam Yates. Steven Kruijs- wijk werd tiende. De Ronde van Catalonië eindigt morgen. GOLF Joost Luiten is op de Kenya Savannah Classic als gedeeld zevende geëindigd. Voor Darius van Driel was er na vier speel ronden een gedeelde tiende plaats op de Karen Country Club in Nairobi. De zege ging naar de Zuid-Afrikaan Daniel van Tonder. Luiten sloot af met een ronde van 65 sla gen, 6 onder het baangemiddelde en steeg zo twaalf plaat sen op de slotdag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23