I ■- 22 MOTOGPGP VAN DOHA (QATAR) Niet alleen de Formule 1 begint dit weekeinde, ook de racemonsters op twee wielen geven weer vol gas. Qatar is de eerste en tweede halte in de MotoGP Vier wetenswaardigheden voor de start. Bendsneyder weer in Moto2 Ontdek Nederland met Roompot Omstreden? Gaat het over Qatar, dan gaat het al heel snel over het WK voetbal van 2022. Met de start van de kwalifica tiereeks deze week kwam het land weer volop in het nieuws. Amnesty International bena drukte de belabberde situatie van migrantenarbeiders in de oliestaat. 6500 arbeiders zouden zijn overle den bij de bouw van de stadions. Zo omstreden als het WK voetbal in Qatar is, zo geankerd is de ope ningsrace van de MotoGP in het emiraat. Sinds 2004 komt het mo torcircus naar Qatar, sinds 2007 is het de openingsrace. Wie betaalt bepaalt, niets lijkt voor het land onmogelijk. KALENDER 2021 Vaccins Terwijl de hele wereld schreeuwt om coronavaccins, maakte de staat van Qatar het voor alle coureurs en teamleden mogelijk om gevacci neerd te worden. De afgelopen tijd werd een eerste prik gehaald en binnenkort, volgende week is op hetzelfde circuit weer een race, de tweede. Het was voor Marc Mar- quez, de zesvoudig wereldkampi oen is nog herstellende van een blessure en mist het begin van het seizoen, wel een reis op en neer naar Qatar waard. Smullen Kan dit seizoen nog spectaculairder worden dan het vorige? In 2020 was het smullen geblazen met negen verschillende winnaars in veertien races en vijftien verschillende cou reurs op het podium. De kalender voor 2021 telt op dit moment, door coronamaatregelen kunnen er nog wijzigingen komen, vijf races meer dan die van afgelopen jaar. Een to renhoge kandidaat voor de wereld titel is er niet. Joan Mir is de rege rend wereldkampioen, en dat ter wijl hij vorig seizoen maar één race won. De Spanjaard was vooral heel stabiel, misschien is dat ook wel het toverwoord voor 2021. Wie weet op VEELBELOVEND i Marc Marquez mist door een blessure de race, maar kwam wel naar Qatar om het vaccin te halen een mindere dag de schade het beste te beperken? Voor Marquez is nu al duidelijk dat hij, eenmaal fit, vol aan de bak moet om überhaupt nog wat te kunnen. Negen Span jaarden, zeven Italianen, twee Fran sen, een Japanner, Zuid-Afrikaan, Australiër en Portugees maken het deelnemersveld van 22 coureurs compleet. Morgen vanaf 19.00 uur gaan ze strijden om de eerste zege en WK-punten. Veteraan De oudste uit het deelnemersveld? Natuurlijk Valentino Rossi. De inmiddels 42-jarige Italiaan begint in de nadagen van zijn carrière nog aan een nieuwe klus bij het satel lietteam van Yamaha en de Neder landse teammanager Wilco Zee- lenberg. Rossi wacht al sinds 2017 (TT Assen) op een overwinning, maar blijft een grootheid en gaf deze week aan 'nog minimaal twee jaar te willen racen'. Via zijn eigen academie is Rossi ondertussen al jaren in de weer om voor zijn eigen (Italiaanse) opvolging te zorgen. Drie coureurs uit zijn opleiding zijn dit jaar te bewonderen in de koningsklasse. Eentje van hen is Luca Marini, het halfbroertje van Rossi maakt zijn debuut. Geniet van een vakantie in eigen land Verlang je naar een vakantie? Er gewoon een paar dagen even tussenuit? Dan komt deze deal met Roompot, speciaal voor jou, precies op het juiste moment! Boek bijvoorbeeld een last- minute weekend weg met Pasen en kom even helemaal tot rust. Je hebt de keuze uit een tal van verschillende parken, door heel Nederland. Kies een verblijf bij het strand of een huisje in de natuur en (her)ontdek al het moois wat Nederland te bieden heeft. Boek jouw verblijf en beleef een vakantie om nooit te vergeten! Bestel nu op pzc.nl/roompot zaterdag 27 maart 2021 PC MORGEN 19.00 UUR (NED. TIJD) M Joan Mir is op weg naar de wereldtitel. Ach ter hem Alex Rins, vorig jaar in Valencia. I-OIO REUTERS Robin Campmans Rotterdam 28 maart Qatar (Doha) 4 april Qatar (Doha) 18 april Portugal (Portimao) 2 mei Spanje (Jerez) 16 mei Frankrijk (Le Mans) 30 mei Italië (Mugello) 6 juni Spanje (Barcelona) 20 juni Duitsland (Sachsen) 27 juni Nederland (Assen) 11 juli Finland (Litti) 15 augustus Oostenrijk (Spielberg) 29 augustus Engeland (Silverstone) 12 september Spanje (Aragón) 19 september San Marino (Misano) 3 oktober Japan (Motegi) 10 oktober Thailand (Buriram) 24 oktober Australië (Ventnor) 31 oktober Maleisië (Sepang) 14 november Spanje (Valencia) Net als de afgelopen jaren is Bo Bendsneyder ook in 2021 de Nederlandse troef in de Moto2 klasse. Daar leek het lange tijd niet op. De 22-jarige Rotterdammer had al een contract getekend om in het WK Supersport te gaan rijden, maar kreeg op het laatste mo ment nog een aanbod van het Pertamina Mandalika SAG Team. Die kans wilde hij niet laten lopen. De testdagen in Qatar met zijn nieuwe team waren veelbelovend, Bend sneyder klokte tijden die goed waren voor een plek in de subtop. van een korte midweek van 6 april voor de RP4A op Roompot Beach Resort. 4 persaons chalet. De prijs is inclusief reserveringskosten en exclusief toeristenbelasting en borg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22