20 Wie in Bahrein zijn oor te luisteren legt, hoort overal hetzelfde: Verstappen Het zindert in Bahrein, bij de start van het Formule 1-seizoen. Iedereen lijkt het eens: dit gaat een bloedstollende strijd om het wereldkampioenschap worden. ,,Max Verstappen is een jager. En hij ruikt bloed FORMULE 1 GP VAN BAHREIN Bahrein vervangt Melbourne MELBOURNE Italië r Met drukke handgebaren en op winding in zijn stem analyseert Ka- run Chandhok op een groot scherm in de paddock de snelste ronde van Max Verstappen in de eerste vrije training. De Indiër (37) beleefde in 2010 een anoniem Formule 1-sei- zoen als coureur, maar vond snel daarna zijn échte passie: analyseren. Hij staat bekend als 'racenerd', Chandhok kijkt met andere ogen naar de sport. Gisteren zag hij in Bahrein wat hij een paar weken geleden bij de testdagen ook al constateerde: die auto van Max Verstappen is dik in orde. ,,Het ziet er zo stabiel uit", zegt Chandhok als hij tussen de op names voor Sky Sports door even tijd maakt. ,,Max heeft een interes sante racestijl, ik noem het altijd ge controleerd agressief. Hij stuurt driftig in, maar houdt het daarna netjes en soepel. Nu heeft hij een auto die past bij zijn stijl, die in ba lans blijft." Het zal de Nederlandse racefan als muziek in de oren klinken. Zoals eigenlijk elke winter ontstond er de afgelopen maanden euforie rond de titelkansen van Verstappen. Dit wordt zijn jaar. Nu echt. Typisch Nederlands chauvinisme? Niet als je het de buitenlandse kenners in Bahrein vraagt. Niemand zegt dat het een uitgemaakte zaak is, weer een wereldtitel voor Lewis Hamil ton en Mercedes. Chandhok, voor malig testcoureur van Red Bull Racing, vindt het optimisme rond Verstappen ook terecht. ,,Zonder twijfel: we gaan een écht titelge vecht krijgen. Nederlandse racefans gaan Max en Lewis zien strijden. Hopelijk met eigen ogen, in Zand- voort." Schotse mondkap Wandelend Formule 1-meubelstuk Jackie Stewart (81) is er in Bahrein natuurlijk ook bij. De drievoudig wereldkampioen heeft behalve de beroemde ruiten op broek en pet nu ook een Schotse mondkap. Die verhult zijn enthousiasme over de start van het seizoen niet. ,,Mis- schien wil ik het te graag, dat kan. Maar volgens mij wordt het héél spannend. Kijk, het talent van Max zie je van mijlenver. Nu lijkt hij het materiaal te hebben om Hamilton GP van Bahrein Circuit van Sakhir 12501 15 Het zou welkom zijn. De sport kan zich deze dominantie van Mercedes niet veroorloven aan te vallen. Het zou welkom zijn, de sport kan zich deze dominantie van Mercedes niet veroorloven. En we weten ook: zo'n tijdperk eindigt een keer." Voor het eerst in acht jaar ligt er volgens de experts dus een reële kans op een wereldtitel voor Red Bull. Daar temperen ze deze dagen de verwachtingen, maar insiders bespeuren op zijn minst een be paalde rust bij het team. Misschien is de wens de vader van de ge dachte, de Formule 1 snakt naar spanning vooraan het veld. Het is niet uitgesloten dat alle volgers net iets te graag aanknopingspunten zien voor hun stelling dat er vanaf dit weekeinde twee teams om de hoofdprijzen gaan strijden in plaats van één. Maar toch, er zijn best veel van die aanknopingspunten. Ook de Britten, traditioneel de grootste en clave in deze sport, zijn er aller minst zeker van dat Hamilton zijn achtste wereldtitel gaat winnen. ,,Voor Engeland is een achtste titel een beter verhaal dan een machts wisseling", zegt Jonathan McEvoy, Formule 1-watcher van Daily Mail. ,,Dat zou geschiedschrijving zijn. Maar niemand zou het erg vinden als het een echt gevecht wordt." Interview Zijn krant plaatste gisteren een in terview met Verstappen, die klaar zou zijn om 'de troon van Hamil- tons hoofd te stoten'. De auteur: ,,Verstappen heeft dit jaar absoluut de grootste kans tot dusver. Nor- zaterdag 27 maart 2021 GO ÉL De F1-race in Bahrein is de eerste van 23 grands prix dit seizoen. Dat is een record aantal: in 2016, 2018 en 2019 werden er 21 races verreden. De seizoensopening was de laatste jaren traditio neel in Australië, maar vanwege de coronapandemie is die race opgeschoven op de kalender, naar medio november. Vorig jaar werd de openingsrace in Mel bourne pas op het allerlaatste moment afgelast. Anders dan vorig jaar zijn er dit seizoen maar twee races in hetzelfde land gepland. In Italië, in Imola én Monza. 'We krijgen eenécht titelgevecht' Rik Spekenbrink Sakhir Snelheid (km/u) Morgen, Ziggo Sport Rondes 57 Circuit 5,412 km Afstand Bochtnr 308,484 km BRON: FIA L. Hamilton (Merc.) Winnaar 2020 DRS-inhaalzone detectiepunt - Jackie Stewart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20