II Sara Burm en Jonie Rijksen, Hoek Aad Kanits, Culemborg Ger Hoorn, Terneuzen Jozien van Langevelde, Zaamslag 7 KUNSTWERK SELFIES Met zijn duim omhoog kwam wethouder Jack Begijn gistermiddag voorbijfietsen over het Terneuzense Stadhuisplein. Wijzend naar de nieuwste attractie van zijn stad, de letters TER met twee symbolische neuzen erachter. Vanaf vanochtend is het al een komen en gaan van mensen die foto's maken Bij de presentatie vorig jaar fel bekritiseerd, maar sinds het 'kunst werk' donderdagmid dag is geplaatst, lijkt het alom te worden omarmd. Kortom, een schot in de roos. Ja, er is één enkele criticaster die zijn gal erover spuwt, waarbij hij in één adem heel Terneuzen afkraakt, vooral de 'oerlelijke' be bouwing. Toch wil hij er niet weg. ,,Mijn hele familie woont hier." Het lijkt bijna onvoorstelbaar, afgaand op de vele negatieve reac ties op vooral Facebook, maar ver der was gisteren iedereen - in een uurtje posten - opvallend posi tief over het kunstwerk. Leuk Het woordje 'leuk' valt voortdu rend. ,,Aan die neuzen moet ik wel wennen", zegt een vrouw die zich door haar man juist tussen de oranje neuzen laat vastleggen met de mobiele telefoon. Wijk coördinator Samantha Stroo- band, die de initiatiefnemer van de attractie (wijkraad Binnen- stad-Java) begeleidt, komt even buurten. Ze straalt van oor tot oor. Vanuit het stadhuis heeft ze de boel tussendoor in de gaten gehouden. Het is een succes, is haar conclusie. ,,Vanaf vanoch tend is het al een komen en gaan van mensen die foto's maken." Zo gaat het de hele dag door. Praktisch iedereen die gisteren over het Stadhuisplein liep, pakte zijn mobiele telefoon en maakte een foto. Alleen die éne Terneuzenaar niet. Maar hij is in elk geval consequent. ,,Ben je gek, dat ga ik nooit van m'n leven doen." ,,We wilden naar de bibliotheek", ver telt Sara Burm, ,,maar die was dicht." ,,En toen", gaat haar vriendin Jonie Rijksen verder, ,,zagen we dit ding staan." 'Wel leuk', noemen de twee leerlingen van het Lodewijk College het 'kunstwerk'. Het doet Jonie denken aan zo'n zelfde soort attractie als in Amsterdam, het op den duur zelfs iets te populaire IAmsterdam op het Muse umplein. Dat Terneuzen het heeft af gekeken van Amsterdam, vinden de vriendinnen niet erg. ,,Dat maakt het eigenlijk alleen maar leuker." Op weg naar zijn auto die geparkeerd staat in de parkeergarage Oostkolk, vlakbij het Stadhuisplein, pakt Aad Kanits nog snel zijn mobiele telefoon. Hij woont in Culemborg, vertelt hij, maar komt oorspronkelijk uit Terneu- zen. Hij is bij zijn moeder op bezoek geweest die Terneuzen trouw is ge bleven. ,,Heel leuk", luidt zijn com mentaar op de nieuwste blikvanger van zijn vroegere woonplaats. Hij blijkt al langer fan te zijn. ,,Ik heb het ontwerp als achtergrond op mijn Fa- cebook-pagina gezet!" Sinds 2,5 jaar woont Ger Hoorn in Ter- neuzen, in een huurflat aan het Ooste lijk Bolwerk. De Amsterdammer van geboorte kwam uit Almere. ,,Je kunt hier tenminste nog betaalbaar wonen." Hij heeft het naar zijn zin. ,,Ze zeggen dat Zeeuwen stug zijn, nou, ik heb die ervaring niet. Ik doe m'n sociale con tacten wel op, via de sportschool en voetbalclub Spui, waar ik op wandel voetbal zit." Over de jongste attractie van Terneuzen is hij kort. ,,Lekker kleurrijk, beter dan dat grijze, beton nen stadhuis." „Geweldig", geeft Jozien van Lange velde spontaan haar mening. ,,Een mooie aanwinst voor Terneuzen." Zij kan het weten. Ze is beeldend kunste naar, dochter van kunstschilder Cees van Langevelde (1932-2011). Op steen worp afstand van het Stadhuisplein had hij zijn atelier, dat Jozien heeft overgenomen. Ze zegt niet te snappen dat TERneuzen zoveel negatieve reac ties oproept. Zelf liet ze vorig jaar ge kleurde skippyballen in het water bij het plein leggen. ,,Hopelijk mogen die er dit jaar weer in." zaterdag 27 maart 2021 VL - Samantha Strooband, Wijkcoördinator A Een zoen van Femke de Poorter, mede-voorzitter van de wijkraad Binnenstad-Ter- neuzen, op het door die wijkraad voorge stelde kunst werk TERneu- zen, vastge legd door wijkcoördinator Samantha Stroob and van de ge meente. FOTO ANNE HANA TERneuzen een schot in de roos Harmen van der Werf Terneuzen Sara Burm en Jonie Rijksen. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Jozien van Langevelde. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Aad Kanits. foto camile schelstraete Ger Hoorn. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 142