Ook Noord-Beveland zegt nee tegen opvang asielzoekers E DE BLIKKEN 'S-HEERENHOEK 7 Compensatie parkeervergunning Meevaller van een paar miljoen VERKOOP GESTART 'ermont Willem Adriaansens Wissenkerke Het verzoek van de VZG vloeit voort uit een landelijk plan om een stevig en flexibel asielsysteem op te zetten. Daarbij wordt aan alle ge meenten gevraagd wat zij daar aan zouden kunnen bijdragen. Zeeland dient in die plannen 417 tijdelijke (korte termijn) opvangplaatsen te realiseren. Voor de langere termijn is bovendien opvang nodig voor nog eens 440 tot 470 asielzoekers. De VZG vraagt een keuze te ma ken uit vier punten: Een duurzame opvanglocatie vanaf 1-1-2023, een tijdelijke opvanglocatie voor 2021 en 2022, een aantal statushouders extra opvangen vanaf 1 januari 2021 of een bijdrage leveren aan een re giodeal om de opvang van het be- nodigde aantal asielzoekers moge lijk te maken. Niet opportuun Het Noord-Bevelandse college ziet die eerste twee punten al niet zit ten en verwijst daarbij naar een on derzoek uit 2016. „Onderzocht is toen in hoeverre een duurzame dan wel tijdelijke opvanglocatie op Noord-Beveland tot de mogelijk heden behoort en deze optie wordt als niet opportuun beschouwd." Als verklaring daarvoor noemt het college het feit dat een opvang- locatie in de nabijheid van de dorpskernen al gauw te groot is. ,,De grootste kern telt ongeveer 2000 inwoners, dat staat niet tot el kaar in verhouding." Daarnaast kent Noord-Beveland geen 'plano logisch geschikte locaties' die di rect beschikbaar zijn voor tij delijke opvang. Dan blijven de laatste twee opties over. Maar daarover wil B en W eerst meer duidelijkheid. Vooral over de financiële consequenties van de twee voorstellen. De ge meenteraad buigt zich binnenkort over deze kwestie. De andere (Bevelandse) ge meenten hebben aangegeven er pas in april een standpunt over in te nemen. WISSENKERKE Inwoners van Noord-Beveland die voor het komend jaar een parkeer- vergunning kopen voor het Banjaardstrand en omgeving zijn goed af. Ze krijgen van de gemeente het volledige aan koopbedrag vergoed in de vorm van waardebonnen. Deze zijn te besteden bij lo kale ondernemers. Noord-Beveland heeft het par keren bij het Banjaardstrand en de Veerse Gatdam uitbesteed aan de Veere. Deze gemeente wilde het tarief voor jaarver gunningen flink omhoog gooien naar 150 euro en dat was tegen het zere been van Noord- Beveland. Daarom besloot de gemeenteraad donderdag om iedereen die een jaarkaart voor 2021 koopt te compenseren met 100 euro aan waardebonnen. Maar gistermiddag besloot de gemeente Veere onder druk van de protesten het tarief te verlagen naar 100 euro per ver gunning. Wethouder Adrie van der Maas laat weten dat Noord- Beveland blijft bij de afgespro ken compensatie. Dat betekent dat de inwoners het komende seizoen gratis kunnen parke ren. De raad moet het besluit nog wel bekrachtigen. Dat is een welkome meevaller, ze ker nu zowat alle gemeenten finan cieel onzekere tijden doormaken. Goes gaat het geld echter niet met een weer over de balk smijten. Het verdwijnt keurig in een potje waar uit grote infrastructurele projecten kunnen worden betaald. Het is al ruim drie jaar geleden dat de nieuwe afslagen van de A58, ter hoogte van waar nu de fastfood- boulevard ligt, werden geopend. Nu zo'n beetje alle zaken financieel zijn afgehandeld, blijkt Goes in elk geval 1,8 miljoen euro niet te heb ben uitgegeven. De gemeente trok er destijds pakweg 8 miljoen euro voor uit. Over wat er met dat over gebleven geld moet gebeuren, steg- gelde de gemeenteraad deze week even. B en W wilden het in een potje stoppen om in de toekomst grote projecten aan de infrastruc tuur uit te kunnen betalen, maar de PvdA vond dat in elk geval een deel in een potje voor de leefbaarheid in dorpen en wijken gestopt moest worden, bijvoorbeeld voor sociale projecten. ,,Wij stoppen het geld liever in mensen dan in asfalt'', zei Marco Eestermans. Schijntegenstelling Dat vond Frans van der Knaap (CDA) een schijntegenstelling. ,,Alsof we dat asfalt niet voor men sen aanleggen. Dat doen we juist voor onze inwoners.'' De PvdA vond weinig steun bij andere frac ties. Bijna iedereen vond het ver standig de overgebleven 1,8 miljoen euro te reserveren voor infrastruc tuur. Er zitten tenslotte nog heel wat plannen in de pijplijn. Om het nieuwe Bedrijvenpark Deltaweg goed bereikbaar te maken, zullen wegen moeten worden aangelegd en aangepast. Ook is Goes een pleit bezorger van het verdubbelen van de Deltaweg. Daar zal de gemeente allicht aan moeten bijdragen. Een paar fracties lieten weten ook het doortrekken van de Ringbaan West belangrijk te vinden. Het doorgaande verkeer rijdt dan, pal langs het spoor, achter de woon boulevard langs in plaats van er overheen. Zeelandhallen Stan Meulblok (PvG) kraakte nog wel een kritische noot over de nieuwe afslagen van de A58. Die hadden als voornaamste doel de drukte bij de afslag bij de Zeeland hallen aan te pakken. ,,Het is niet dé oplossing gebleken, want er staan 's ochtends nog regelmatig files'', zei Meulblok. ,,Toch is het goed dat we het hebben gedaan, want anders waren die misschien nog langer ge weest.'' De nieuwe afslagen kostten in totaal 17 miljoen euro. Daarvan betaalde het Rijk ook 8,8 miljoen euro. 'Duwiyxam w tww&t vom j<mcf m oudf 3 melen 1 zaterdag 27 maart 2021 BE Er komt geen opvang voor asielzoekers op Noord-Beve land. Dat stellen burgemeester en wethouders naar aanleiding van een verzoek van de Vereni ging Zeeuwse Gemeenten (VZG). Volgens B en W zijn de Noord-Bevelandse dorpen te klein voor deze opvang en bo vendien heeft de gemeente ook geen geschikte locaties. Goes houdt geld afslag A58 over Meestal blijken grote projecten achteraf of nog tijdens de uit voering meer geld te kosten dan was voorzien. Maar bij de aanleg van de nieuwe afslagen van de A58 bij Goes zijn tegenvallers uitgebleven. De gemeente houdt zelfs een paar miljoen euro over. Rob Paardekam Goes Het aanpakken van de Marconistraat is één van de projecten waarvoor de gemeenteraad geld opzij wil zetten. foto marcelle davidse KIJK VOOR MEER INFORMATIE OP WWW.DEBLIKKENSHEERENHOEK.nl OF BEL 0118 727 00 3 slaapkamers zolder Tuin met berging Energiezuinig Onderhoudsvriendelijk Garage mogelijk bij bnr. 6,9,10,11,12 Volledig woonprogramma op de begane grond. Tuin met berging Energiezuinig Onderhoudsvriendelijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 140